Olej w Carinie E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Zakupilem Carine E 2.0 benzyna 1994 r w grudniu 2005.Na poczatku wymienilem olej z filtrem.Zalalem Elf polsyntetyk.Zrobilem okolo 3 tys km.Glownie miasto.Dzisiaj sprawdzilem stan oleju i jest na bagnecie min.CZyli wychodzi na to ze moja Carinka chyba bierze olejCo o tym sadzicie??Sam nie wiem co robic....Prosze o info
  
 
Ja mysle ze chyba trzeba wlac mineral

A jaki przebieg ma carinka ?
  
 
Mineralny juz??Przebieg jest w tym momencie 204tys...
  
 
a jaki olej był zalany wczesniej?
Moze jak kupiłes, to był minerał, zalałes syntetyk i stąd te ubytki.
  
 
A ile miałeś na bagnecie jak Ci olej wymienili?Może miałeś pomiędzy max i min ,czyli w połowie . Zrobiłeś 3tyś.km , czsami jej pocisnąłeś ,bo nowy nabytek i wg. mnie niema co się dziwić. Jak jeździsz spokojnie , niekręcisz silnika i wtedy włepało Ci cały stan np. od max do min to warto sprawdzić ,czy te auto niegubi tego oleju gdzieś ,albo spala. Natomiast jak dajesz w palnik to 2.0 weźmie oleju ciutke. Mówie ,zależy ile miałeś go wlanego na początku przez mechanika.
  
 
Cytat:
2006-03-13 14:37:51, whitekiel pisze:
[...]Przebieg jest w tym momencie 204tys...



Dorzuć jeszcze ze 100.

Cytat:
2006-03-13 14:37:51, whitekiel pisze:
Witam.Zakupilem Carine E 2.0 benzyna 1994 r w grudniu 2005. Na poczatku wymienilem olej z filtrem.Zalalem Elf polsyntetyk.Zrobilem okolo 3 tys km.Glownie miasto.Dzisiaj sprawdzilem stan oleju i jest na bagnecie min.CZyli wychodzi na to ze moja Carinka chyba bierze olej. Co o tym sadzicie??Sam nie wiem co robic....Prosze o info



Zdziwiony ? Myślisz, że japońskie auta są wiecznie nowe i niezniszczalne ? Liczysz na to, że 12-letnie auto będzie jak salonowe ? Ech...
Możliwości jest kilka:
- szukasz wycieku, likwidujesz go i obserwujesz co dalej z olejem,
- lejesz minerał, jeździsz jak emeryt i obserwujesz co się dzieje z olejem,
- robisz diagnostykę czy to silnik spala i którędy, wymieniasz zużyte części, przy okazji likwidujesz wszystkie wycieki, zalewasz czym chcesz i jeździsz dalej.
Pozdro.
Ps. Zapomniałem jeszcze o jednym... używasz wyszukiwarki na forum i czytasz najpierw setki podobnych tematów.

[ wiadomość edytowana przez: Perzan dnia 2006-03-13 20:38:02 ]
  
 
Jak olej byl wymieniany to bylo troszke ponad pol stanu.Fakt ze kilka razy dalem jej po piz.... bo chcialem ja przetestowacNo i ostatnio zrobilem na trasie 400km nie oszczedzajac paliwa.CZyli twierdzicie ze to norma?I nie mam sie czym przejmowac?Jesli tak to ciesze sie z mojego nabytku
P.S. Na trasie dobrze idzie
  
 
Moja nie bierze ani deka!!