Problem - woda w kabinie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Czy ktoś z was po odkręceniu boczków drzwi w swych rajdowych maszynach boryka się z problemem wody we wnętrzu po deszczu; woda płynie po szybie następnie przez podszybie dostaje do wnętrza drzwi a tam krople rozbijając się wpadają do wnętrza kabiny, niby nie dzieje się to z zbyt intensywnie, ale przez kilku godzinny deszczu potrafi się trochę tej wody nagromadzić pod fotelem.
  
 
Jak na moje oko to wydaje mi się że temat już był poszukaj w wyszukiwarce, a cuś na pewno znajdziesz.
  
 
proponuje odetkac odpływy w drzwiach...
  
 
Cytat:
2008-11-21 18:09:03, Blady pisze:
proponuje odetkac odpływy w drzwiach...


albo nie jeździć w deszcz
  
 
Ja mam w swoim seryjnym autku wody do połowy tylnych drzwi po każdym deszczu. Po prostu musisz osobie rozwiercić korki odpływowe by lepiej wodę odprowadzały.
  
 
Otwory odpływowe w drzwiach to ja mam drożne ba nawet wywiercone dodatkowe, ale problem nie dotyczy zbierania się wody w drzwiach tylko jej przedostawania do kabiny w przypadku braku tapicerki drzwi tzw. boczków, interesuje mnie czy ktoś poradził sobie z tym problemem, czy jedynym rozwiązaniem jest ponowny ich montaż.
  
 
ponoć przedostawanie się wody do środka jest związane z niedrożnymi odprowadzeniami wody pod szybą.... ale u mnie i tak zawsze po deszczu/śniegu miałem kałużę w środku i zacząłem to olewać, podłoga szczelna wszystko sprawdzałem, nawet przy myciu woda dostaje się do środka- w środku mam gołą blachę więc kij z tym. A skąd się u mnie brała woda? Otóż poprzez szczelinę pomiędzy budą a drzwiami ścieka sobie po przednim słupku a stamtąd na zawiasy gdzie następnie szoruje do środka progu a stamtąd prosto pod nogi pasażera
  
 
Widzę, że nie tylko ja borykam się z tym problemem, no cóż jednak rajdowy malec to auto całkowicie bezkompromisowe jedynie dla prawdziwych twardzieli.
  
 
tak w ramach uzupełnienia
https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=204375&c=0&hq=woda&f=25&m=flat
na początku miałem na myśli ten temat