[ASTRA F] kłopoty z instalacją gazową

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Posiadam instalację BRC, od czasu do czasu mam kłopoty z instalacją polegająca na tym ze czasami na wolnych obrotach, np jak staję na światłach samochód mi gasnie i mam wtedy kłopot zjego zapaleniem, muszę długo piłowac az zapali, tak jakby nie było dopływu paliwa, kłopot za zapaleniem jest wtedy także na benzynie, co mozę byc tegoprzyczyną, czy nie jest to wina silniczka krokowego? Dwa dni temu byłem na przeglądzie okresowym instalacji gazowej i mechanik nic nie stwierdził, przed przeglądem tez to mi siędziało. Proszę o pomoc

[ wiadomość edytowana przez: romko dnia 2008-09-05 01:02:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2008-09-05 15:36:13 ]
  
 
witam
jak zdechnie na gazie to zawsze jest problem z odpaleniem ja staram się zapalać i gasić na benzynce wtedy pompka tak w dupkę nie dostaje a jeśli chodzi o gaśnięcie to faktycznie może to być wina krokowca. sprawdź też filtr gazu u jakiegoś gazownika dobrego pozdrawiam
  
 
A jaki masz silnik? Sprawdź też, czy przypadkiem odma nie jest popękana. U mnie też tak było - gasł na gazie na wolnych i nie można było zapalić. Okazało się, że to wcale nie wina filtrów, krokulców, kabli, świec, tylko właśnie dziurawej odmy.
  
 
a gdzie szukac tą odme
  
 
A jaki masz silnik?

W 1.6 ósemkach odma ma kształ krótkiego gumowego kolanka, które znajduje się z tyłu obudowy wałka, patrząc na prawo od EGRa.
  
 
silnik mam 1,8i