Problem z mocą pow4tyś obr. w 318i m40

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. mam problem z mocą pow. 4tys, obrotów w bmw e36 318i m40, a mianowicie po wcisnięciu pedału gazu do konca do 4 tyś ciagnie ok, powyzej pracuje jakby na 3garach i słabnie do ok 3tyś,po czym nabiera znowu mocy na chwilę. Wymieniłem świece, przewody, palec z rozdzielaczem, przepływomierz i nic. Dodam, że autko posiada lpg i na gazie jest to samo i pow. 4tyś następuje strzał w filtr, pomocy
  
 
Powodów może być wiele. Zrób reset kompa po wymianie tych wszystkich rzeczy, które wymieniłeś. Posprawdzaj filtry, sprawdź też w jakim stanie jest katalizator może być przytkany itp. Jaką masz instalacje gazową ??? II generacji czy sekwencje ???
  
 
filtry także są wymienione. katalizator jest zastąpiony strumiennicą, czy może ona może zakłóca sondę??? lpg pierwszej generacji ''ze śrubą"
  
 
A wałek rozrządu w jakim stanie?
Pozdr.
  
 
ciężko mi cokolwiek o nim powiedziec. silnik kręci się równo, nie rzęzi, nie stuka, może to coś z elektroniką, jakiś czujnik???
  
 
Cytat:
2007-03-24 17:59:52, sebul pisze:
katalizator jest zastąpiony strumienicą, czy może ona może zakłóca sondę???



Jak masz sondę przed strumienicami to nic nie zakłóca jej odczytów.
  
 
Jezeli te problemy pojawily sie po zamontowaniu strumienicy to stawialbym na nia.
  
 
Na zimnym tak samo? Została jeszcze cewka.
  
 
kupiłem autko ze strumiennicą także niewiem jak było bez niej. Na zimnym niewiem bo niedaje beci takich obrotów ale po lekkim rozgrzaniu objawy są takie same. hmm jest jakiś sposób na sprawdzenie cewki???
  
 
właśnie przerabiam taki przypadek w warsztacie.
Kolego wymien regulatory hydrauliczne i beta zacznia znowu latac.
pozdrawiam
  
 
czy orientuje się ktoś jaki jest tego koszt??? konieczny jest do demontaż głowicy????help
  
 


Cytat:
hmm jest jakiś sposób na sprawdzenie cewki???



Niestety, żeby mieć 100% pewność tylko podmiana.

[ wiadomość edytowana przez: Milas dnia 2007-03-26 12:34:47 ]
  
 
Cytat:
czy orientuje się ktoś jaki jest tego koszt??? konieczny jest do demontaż głowicy????help



Ja wymieniłem popychacze bez wyjmowania wałka w m40, jeśli w warsztacie zrobią to w taki sposób to koszt nie powinien być wysoki(godzina roboty), ale z reguły wyjmują wałek a wtedy to kosztuje.

Zanim się zdecydujesz na wymianę to musisz mieć pewność, że to jest przyczyną bo koszt jest spory.
  
 
Ja miałem podobny przypadek tz. do 4000 wchodził ładnie a dalej nie dał rady i okazało się, że mam do wymiany dźwigienki zaworowe i wałek. Dźwigienki kosztowały mnie 42 zł szt. i wałek 360 zł. Mechanik za wymianę wziął 100 zł. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem jak moje M40 wbija się na 6000 . Ale nie cieszyłem tym się długo bo tydzień później rozbiłem swoja betkę
Ja bym obstawiał, że to samo jest u Ciebie.
Pozdrofka
  
 
Ja mam takie pytanko do tego tematu. Nie jestem pewien czy u mnie jest wszystkop ok mianowicie na postoju jak ptrzegazowuje samochód to na benzynce silnik wkręca mi się do 5500-6000obr/min następnie obroty minimalnie spadają. Na gazie natomiast wkręca się tylko do 5000 i sytuacja podobna. Nie jestem pewien ale kiedyś chyba sprawdzałem i silnizek wkręcał mi się chyba spokojnie na 7000 chyba ze mi się tyulko tak wydaję Ale jeśli tak było to chyb również będzie to problem z wałkiem rozrządu??
  
 
Może żle ustawiona prędkość obrotowa odcięcia w komputerze gazowym.
  
 
A jeśłi chodzi o benzynkę to nie powinien wkręcać się na maksa prawie do 7tys??
  
 
Milas mam pytanko: przed wymianą tych popychaczy klekotała Twoja m40 ??? moja betka cichutko szumi, więc wałek chyba wykluczam. Jakiej firmy wybrac te regulatory hydrauliczne???
  
 
Lekko klekotała chociaż ciągneła dobrze i dlatego wymieniłem. Podstawowy objaw uszkodzonych popychaczy to klekot. Dlatego przed wymianą upewnij się, że one są przyczyną(po co marnować kasę). Sprawdzanie wałka to 20 minut roboty, to po co gdybać.
  
 
Miałem już ze cztery takie przypadki. Na wolnych obrotach motor chodzi jak marzenie tylko paski słychać, po przykroczeniu 4 tyś padaczka. Jeżeli motor nie klepie to na 100 % same hydropopychacze do wymiany, jeśli klepie to komplet: wałek koniki i hydropopychacze ( u mnie komplet 750 pln org febi ) +200 robota. Same hydropopychacze u nas w Kołobrzegu kosztują po 33 pln/szt org luck'a.