Corolla E11 - przełącznik kierunkowskazów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Jestem świeżym posiadaczem rolki. Mam problem - przełącznik kierunkowskazów - jak wrzucam kierunek lewy to coś bzyczy i światło czasami nie włącza się. Kupiłem drugi przełącznik, ale nie wiem jak dostać się do kolumny kierownicy. Czy żeby zdjąć dolną osłonę kolumny trzeba zdjąć kierownicę? Czy jest może jakiś łatwiejszy sposób? Proszę pomóżcie!!!
Druga rzecz - podświetlenie regulacji świateł - czy zna ktoś oznaczenie tej żarówki? Taka mała, dziwna
  
 
do osłony kolumny kierowniczej są trzy śrubki,dwie sztuki z przodu (przekręć kierownicę o 14 obrotu w lewo i w prawo to je zobaczysz) i jedna od dołu w takim małym otworku na zwykłeko krzyżaka no i delikatnie "wyszarpać" najpierw dół,póznej kręcisz śrubkę po twojej prawej stronie(na krzyża)od górnej osłony,chyba jest przykręcona do obudowy stacyjki,delikatnie odginasz lub całkiem wyciągasz górną osłonę,wypni kostkę z kablami i małym śrubokrętem wepchni zatrzask od manetki(jest z przodu)manetkę wysówa się w lewo,i po sprawie,dodam że jeśli ktoś ma pojęcie o tym co robi to nie będzie demontował kierownicy,ostrożnie z plastikami dolikatnie ciągni zaczepy łatwo pękają ,a ztą żarówką to są dwa wyjścia bo są modele co da się ją wymienić a inne są co są wlutowane żarówki i jest mały problem,ale do zrobienia,niestety nie wiem czy są dostępne takie żarówki zamięnniki,w aso napewno będą miel. jeśli masz pytania pisz. pozdro
  
 
W aso mają ale są drogie.Za 2 szt.do podświetlenia wyłącznika awaryjnych i 2 do podświetlenia panelu klimatyzacji w E-12 chcieli 97.00zł Ja wstawiłem diody LED na 12V .(1,50zł szt. )Bardzo ładnie podświetlają tylko trzeba ich zmatowic drobnym papierem aby nie świeciły punktowo. Przy montażu należy pamiętac aby plus diody (dłuższa końcówka) dotykał do plusa zasilania.Ponieważ diody są na 12V a w instalacji samochodowej może byc więcej niż 14V to w szereg z diodą wlutowałem rezystory 470 ohm 0,125W Gdyby diody świeciły jaśniej niż żarówki należy wlutowac rezystory o większej rezystancji. Jeżeli coś nie jasno napisałem pisz na priv

  
 
Cytat:
2009-02-13 18:48:30, akord5 pisze:
W aso mają ale są drogie.Za 2 szt.do podświetlenia wyłącznika awaryjnych i 2 do podświetlenia panelu klimatyzacji w E-12 chcieli 97.00zł Ja wstawiłem diody LED na 12V .(1,50zł szt. )Bardzo ładnie podświetlają tylko trzeba ich zmatowic drobnym papierem aby nie świeciły punktowo. Przy montażu należy pamiętac aby plus diody (dłuższa końcówka) dotykał do plusa zasilania.Ponieważ diody są na 12V a w instalacji samochodowej może byc więcej niż 14V to w szereg z diodą wlutowałem rezystory 470 ohm 0,125W Gdyby diody świeciły jaśniej niż żarówki należy wlutowac rezystory o większej rezystancji. Jeżeli coś nie jasno napisałem pisz na priv


Ale zato tanio naprawiamy te przelaczniki od migaczy,150 zl

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki Panowie. Jutro dobieram się do przełącznika kierunków. Zawsze najlepiej jest zapytać, bo ja pewnie męczyłbym sie z pół dnia nad zdjęciem tej osłony.
Pozdro
  
 
Nie napisałem - wymiana przełącznika jest prosta jak konstrukcja cepa. Wymiana zajęła może ze 20 minut. Potem wymieniłem sobie jeszcze przełącznik wycieraczek, bo miałem starte napisy...