Problem ze skrzynia [126p] - nie wyskakuje 2 bieg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej,wiec stala sie taka oto okropna zecz jade sobie zmieniam bieg z 1 na 2 puzniej chce oczywiscie wzucic 3 a tu nic.Nie da sie drazek ani rusz nie da sie zminic biegu nawet luzu wzucic no nic nie dziala i przez caly czas jest 2 tak musiale do domu dojechac,co o sadzicie??
  
 
najpierw naucz sie tytułować tematy !!!! faken szit madafaka...
  
 
Łącznik elastyczny pod samochodem. Na 100% Pozdro
  
 
DaymoN ma racje.... łacznik elastyczny czyli tak zwany lizak
  
 
Jakaś plaga z tymi łącznikami Simon u mnie też, ale na szczęście tylko sie rozkręcił tak jest jak sie składa na szybko nastepnego dnia trzeba poprawiac
  
 
ja miałem taki sam problem i co się okazało to nie była wina łacznika, poprostu zaczęła się stponiowo poluzowywać taka blacha trzymająca łożysko na którym umieszczona była zebatka 2 biegu, radzę to sprawdzić jeśli bo to nie był łącznik, bo jak sie do końca rozkręci to remont murowany
  
 
O jaka blache konkretnie chodzi??
  
 
Cytat:
Łącznik elastyczny pod samochodem. Na 100% Pozdro


Nie bym był taki pewien - mi też przydarzyła się taka sytuacja, zmieniłem lizak i... dupa! (hehe... głupek - pierwszy raz miałem z tym styczność i nie zorientowałem się że lizak jest ok )

Okazało się że mechanizm drążka się coś skopał (ten pod lewarkiem) - 15 zł na Żeraniu i miałem ganz lux od eleganta - biegi nawet troszeczkę lepiej zaczęły wchodzić

Ps.oczywiście za 15zł dostałem całość: lewarek+mechanizm spodni(ten z taką kulką)+pręt idący aż do lizaka.
Wymiana na kanale to 20minut - najgorsze że trzeba dłubać wszystkie dywaniki...

[ wiadomość edytowana przez: Makaveli dnia 2003-09-21 15:31:54 ]
  
 
Dzieki za sugestie jutro zobacze co sie z tym stalo
  
 
Wątpie żęby to był łącznik, jak mi się łącznik luzował to tak powoli traciłem biegi a nie od razu. Według mnie to jest wina skrzyni, mi też sowjego czasu się zablokowała 2 i ani na luz ani nic, 30kilo jechałem na 2 do mechanika który rozkręcał skrzynie przez caly dzień i musiałem zabulić 120pln, ale to był BIS a na nim mało kto się zna, chociaż teraz to pewnie sam bym sobie naprawił. Jak mi się drugi raz takie coś stało to już się załamałem, pojechałem do garażu i sam ( z ojcem ) rozkręciłem skrzynie postukaliśmy w te koła, pociągli troche za wodzik i się odblokowała, i przez pół roku niemiałęm z tym problemu. Aż do chwili kiedy jedynka mi padła i nadal jej niemam, rozkręciłem skrzynie, wymieniłem choinke i nic, dalej to samo. Nawet jak bez lewarka i łacznika wbijam jedynke to mi przeskakuje , rozbierałem ją jeszcze ze 2 razy i wszystko niby OK ale niedziała Jak ktoś wie o co może chodzić to prosze o POMOC!!!! z góry dzięki.
  
 
Sprawdzłeś kolejnośc składania trybów synchronizatorów i całej reszt z jakąś książką ??? Może masz coś odwrotnie albo w złej kolejności??
  
 
szczeże mówiąc to nie, ale kurcze niemogłem złożyć tego źle. Zresztą to mi się zaczeło dziać od czasu kiedy właśnie zablokowała mi sie dwujka i wyjełem skrzynie, postukałem wnią troszke i zaczeła działać. Tak więc kolejności nieruszałem. A jak się zdejmie tą górną przykrywke w skrzyni to jedynka ładnie wchodzi na swoje miejsce a jednak jak ją założe to niedziała (((. Chyba będe poszukiwał nowej skrzynki .
  
 
ale jak ściągasz dekiel, to wsuwasz jedynkę za pomocą wybieraka, czy za "manualnie"?? może z wybierakiem jest coś nie tak (krzywy czy coś??)
  
 
jeśli wybierak nazywasz taki krzywy pręt to za pomocą wybieraka wbijam jedynka. Już o tej tezie myślałem.
  
 
A ja wam powiem ,ze u mnie cos wlasnie sie stalo i nie wiem co jak rozebralem i zlozylem od nowa to 2 juz dzialala normlanie i jak do tej pory dziala .A i jeszzce smieszna ghistoria wykrzywilem lizaka przy pmontazu wiec jak zalozylem to dalej biegi nie chcialy wchodzic kupilem nowuy i gra muzyka tlyko cos 3 toporonie wlazi eh
  
 
No i ja też doczekałem się śmierci mojej skrzynki!! Wczoraj umarła smiercią nagła!! Uległa zablokowaniu!! A miało być tak pięknie!! Jutro KJS a ja nie mam skrzynki!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Hej ja mialem podobny problem z 3. Blad byl w tym iz jak przykrecalem skrzynie troszeczke ja krzywo przykrecilem i blokowal ni sie trzeci bieg. Wystarczylo ze poluzowalem sroby z jednej strony mocowania i dokrecilem z drugiej mocniej i wszystko chula
  
 
A ja wam opwiem ze swoja wyzuce chyba na zkom bo znowu mi sie 2 zablokowala 2 dni sie nacieszylem
  
 
A ja wam powiem tyle moja skrzybnia chyba trafia na szrot bo znow mi sie 2 zablokowala i to nie jest wina tego ze skrzynia krzywo przykrecona(szkoda).Orinetujecie sie za ile mozna dostac skrzynke w uzytecznym stanie ?
  
 
Dzisiaj kupiłem skrzynkę!! Kosztowała mnie 100zł. Niestety do wymiany są półosie, w środku jest super. Zęby prawie nie ruszone!! No ale mam problem. Czy trudno jest wymienić półosie?? Ile jest z tym roboty?Czy po rozebraniu skrzyni i włorzeniu nowych półosi trzeba regulować jakieś luzy na łożyskach?? Za wszelkie info dzięx!!