Jak planować głowice w malcu???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
--------------------
Ostatnio wpadłem na pomysł splanowania głowicy w mym malcu.
Ale kurcze niewiem o ile mm.
Nie wiem też jaka jest cena takiej przeróbki.
Do ilu KM może wzrosnąć moc po takim planowaniu i jak to silnik wytrzyma?
  
 
witam jak chcesz planowac glowice to zalezy przede wszystkim co masz przerobione i co zamierzasz robic Ja mam splanowana 2,5 mm i jezdze nim na codzien i na dluzsze i dalsze jazdy i sprawuje sie calkiem calkiem. Koszt nie powinien przekroczyc 40 zl w warsztacie pozdro
  
 
ja mam slanowana 3mm moze niecale i terz jest ok. sprezanie u mnie wzroslo do12 . mnie to kosztowalo 10zl frezowanie i 40zl wyruwnywanie na magnesowce, oczywiscie im wiecej ja splanujesz tym gorzej dla silnika
  
 
ale jak nie chcesz nic robic przy zaworach to sobie splanuj najwyzej 1,5 mm bo wiecej nie ma sensu.sprezanie wzrosnie a mieszanka ilosciowo i jakosciowo bedzie dalej taka sama.
  
 
nie wiesz jak ? no to wykrecasz glowice i szlifujesz o asfalt tylko uwazaj zeby duzych grod na ziemi nie bylo bo bedziesz mial nierowno


sorki za ten humorek ale nie moglem sobie popuscic
  
 
Mnie planowanie kosztowało 80 zł (2mm). No i nie na magnesówce Bo nie wiem jak Wy to robicie ale magnesówka nie przyciągnie wam alu Heh, no nie wiem, w moim przypadku nie była to magnesówka
  
 
ja miałem splanowana 2,5 i było ok, popraw tylko jeszcze kanały dolotowe i bedzie ok. warto zrobic to w dobrym zakładzie zeby nie było problemów z plaszczyzna.

pozdro
  
 
slyszalem kiedys ze mozna samemu splanowac -papier scierny na grubej szybie i jedziemy cos podobnie jak planuje CICHY
  
 
nie ja tak nie planuje ja jednak jestem no tym no hmmmm gosciem ze starymi zasadami - oddaje to ludziom ktorzy sie na tym znaja