Tuleja w kulumnie kierownicy w esopero bez regulacji kierown

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
W świerzo zakupionym aucie zauważyłem efekt stukania w kierownicy przy jeździe na wybojach. okazało sie że tuleja z białego plastiku na rurze kierownicy (w okolicach pedałów) samoistnie wysówa się . Doraźnie pomaga wstunięcie palcami ale po kilku minutach znów się zsuwa.

Sprawę rozwiązałem przez załorzenie dwóch plastikowych opasek do instalacji elektrucznych (dosyć grubych) przez so zablokowałem tuleję na dobre.

Polecam aby sobie sprawdzić
  
 
Dzieki ja pomysle nad tyym ale ja mam chyba stuki nie kolo pedalow tylko blizej kierownicy
  
 
Dokładnie!
Czujesz stuki w kierownicy! Dodatkowo ruszając kółkiem góra-dół wyczywasz luz ze 3mm. Winna jest ta cholerna tuleja. JAk włożysz tam łeb to zobaczysz na rurze białą (u mnie przynajmniej) tyleję usuwającą luz.

Pozdrawiam
  
 
KIlka lat temu zaczęła mi zgrzytać kierownica przy mcniejczych skrętach. Zauważyłem że wysunęła się właśnie ta biała tulejka. Wciskałem ją, ale po kilku obrotach znów wychodzila. Mając jeszcze autko na gwarancji pojechałem do ASO i tam powiedzieli mi że ta tulejka to element czysto technologiczny służący do łatwiejczego wycentrowania położenia kierownicy podczas montażu w kolumnie. Panowie wzięli klucze i młoteczek, wleźli głęboko w okolice pedałów, poodkręcali kilka śrub, popukali młotkiem, pokręcili kierownicą, zakręcili śruby i do tej pory jest wszystko OK. A tuleja jest wysunięta.
  
 
No nie wiem. Moze na zgrzytanie pomogło to co mówisz. Wsunięcie tulei skutkuje natychmiastowym zlikwidowaniem stukania kierownicy na wybojach i luzu góra-dół. Zgrzytania nie miałem.
  
 
Ja mam wlasnie takie objawy ze mi kierownica skrzypi jak stare drzwi jak krece mocno kierownica i jak ruszam goora dul i na wybojach szczegolnie przy skreconych kolach mi wali
  
 
Mnie też stuka i skacze. Fachowcy mówili że to może być maglownica, która kosztuje pare ładnych złotych - więc sobie odpuściłem.

Początkowo mnie to irytowało, ale się przyzwyczaiłem.

Teraz, po przeczytaniu tego postu pojawiło się światełko w tunelu - jutro sprawdze i zobaczymy.
  
 
ja u siebie tez to sprawdze bo na wybojach rowniez mi sie czasem telepie....madry jaki ten ktory zapodał ten pomysła i oswiecił poł klubu
  
 
TAki geniusz to ja nie jestem... Oświecił mnie jeden magik z wrocławskiego ASO.

Powodzenia
U mnie temat zniknął