Problem z temperaturą:-(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zaczne od tego, nie działa wyszukiwarka

Mam silnik 1,5.
Na trasie wskazówka od temp. nie podnosi się wogóle i auto słabo grzeje. Gdy zatrzymam się na światłach to wskazówka podnosi się powoli, a w aucie robi się cieplej (poziom płynu w chłodnicy jest ok)
Wydaję mi się że to termostat, tu pytanie jaki kupić (zaznaczam silnik 1,5) wiem że do 1,8 zakłada się chyba od opla, a do 1,5 kupić orginalny do espero???

  
 
tak to pewnie termostat, na postoju płyn nagrzewa sie od silnika i wskazowka pokazuje temp a za chwile spada...a zaloz oryginalny (moim zdaniem ) i juz
  
 
wyszukiwarka dziala
TU masz topik o termostacie
  
 
szukaj oryginalki , wiem ze do 1.5 podchodzą jakies czesci z opla ale nie wiem z jakiego a poza tym cana praktycznie ta sama a jezeli chodzi o 1.8 to opel vectra albo astra albo kadett (nie wiem który) a jak masz termostat walniety to i sonda szaleje podnosi ci obroty i zuzycie paliwa wiec nie czekaj tylko DO ROBOTY!!!
  
 
W 1,5 można wymienić sam wkład termostatu (odpada kombinowanie przy zmnianie na oplowski jak w pozostałych wersjach).
  
 
W 1.8 też można wymienić sam wkład za ok 40 PLn. Zrobiłem właśnie tak i jest super. Nawet rury nie trzeba odpinać - wymiana w 15 minut

pzdr
  
 
40??????????????????????????????????????????????? koorva a mnie macher skasował 90 bo powiedział ze sie nie da wymioenic wkładu jutro jade do niego dam mu w ryło
  
 
Cytat:
2004-01-06 18:42:52, Czarek_Rej pisze:
40??????????????????????????????????????????????? koorva a mnie macher skasował 90 bo powiedział ze sie nie da wymioenic wkładu jutro jade do niego dam mu w ryło



Yes yes...
lać i patrzeć czy równo puchnie
Agressiva...
Ździerusy...
  
 
dla porowniania nowiutki termostat do poloneza 1.4 ktory dzis kupilem kosztuje...15 pln


[ wiadomość edytowana przez: Petersen dnia 2004-01-06 19:10:54 ]
  
 
Kupiłem wkład termoststu jakiś francuski 92-107C za 23PLN

Możę mi ktoś napisać gdzie znajduje się termostat w silniku 1,5??????

pozdr
  
 
Kupiłem wkład termoststu jakiś francuski 92-107C za 23PLN

Możę mi ktoś napisać gdzie znajduje się termostat w silniku 1,5??????

pozdr
  
 
ale czy sie kali wklad 40 a termostat 45zeta
  
 
Piotr-ek, pozwoliłem sobie na wykorzystanie Twojego zdjecia w przedmiotowej sprawie
Majonez, na tym zdjęciu masz to , co potrzebujesz.
Termostat jest ponizej tej na czerwono malniętej śruby, oczywiście w obudowie
  
 
dzięki za pomoc
pozdr
  
 
Cytat:
40??????????????????????????????????????????????? koorva a mnie macher skasował 90 bo powiedział ze sie nie da wymioenic wkładu jutro jade do niego dam mu w ryło



Coś faktycznie dużo sobie zażyczył - ja kupiłem jakiż francuski (termostat + obuddowa) za 43 zł. chyba (do 2,0).
  
 
Cytat:
ja kupiłem jakiż francuski (termostat + obuddowa) za 43 zł. chyba (do 2,0).



JACO to firma - Colorstat Vernet
  
 
Panowie

Kurwa nie mam już cierpliwości.

Dziś założyłem drugi NOWY termostat innej firmy i wskazówka temperatury po nagrzaniu silnika (około 10 minut jazdy) podnosi się i utrzymuje równiutko między pierwszymi dwoma białymi kreskami licząc od dołu. Ktoś kiedyś napisał, że wskazówka powinna stawać w połowie skali czyli między drugą a trzecią białą kreską licząc od dołu.

Albo ja źle sobie wyobrażam gdzie powinna stać wskazówka albo coś mam zwalone.

Termostat, który wymieniłem (ten od nowości - 67 lat) był zwalony. Wrzuciłem go do gara z wodą i na gaz. Woda się zagotowała a ona ani drgnął - cały czas zamknięty. Wskazówka była w połowie skali ale czasem podchodziła nebezpiecznie blisko do maxa.

Kupiłem nowy i wskazówka między dwiema dolnymi białymikreskami - po przeczytaniu, że powinna być dużo wyżej kupiłem oryginalny termostat i wskazówka zatrzymuje się tu, gdzie na poprzednim.

Tak sobie kombinuję. Może ja mam przesuniętą wskazówkę i jest wszystko ok. Po całonocnym staniu na mrozie wskaźnik temperatury jest dobre 5 mm pod czerwoną kreską.

Macie jakieś sugestie.

A może ktoś zrobi fotkę wskaźnika to wtedy zlokalizuję właściwe miejsce dla wskazówki na rozgrzanym silniku.

Z góry dzięki za pomoc.
  
 
Cytat:
2004-01-09 23:20:21, miras pisze:
A może ktoś zrobi fotkę wskaźnika to wtedy zlokalizuję właściwe miejsce dla wskazówki na rozgrzanym silniku.


Fotka.. Silnik jest rozgrzany czyli wskazówka w swym roboczym położeniu.
  
 
Panowie tak naprawde to nie jest istotne gdzie stoi wskażówka - waże ,zeby była około połowy +/- 3 mm. i żeby temperatura była STAŁA - to jest najwazniejsze.
  
 
Cytat:
2004-01-09 23:20:21, miras pisze:

Po całonocnym staniu na mrozie wskaźnik temperatury jest dobre 5 mm pod czerwoną kreską.


U mnie też tak jest.

Cytat:
A może ktoś zrobi fotkę wskaźnika to wtedy zlokalizuję właściwe miejsce dla wskazówki na rozgrzanym silniku.



Fotka w linku poniżej (post Martinezzz'a)

LPG - to czekać, aż się rozgrzeje czy nie...???


[ wiadomość edytowana przez: zitam dnia 2004-01-09 23:36:54 ]