OPONY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam obecnie opony 185/70 R 13 mam zamiar założyć do mojego Kanta fele 14 z trucka i gumy 195/60 R 14 srednice sprawdzałem i jest identyczna ale jak to bedzie sie maiło na zakrętach chodzi czy nie bedzie tarło i jak to bedzie z osiągami moze ktos ma takie lub miał i wie??
  
 
Kania jezdzi na 205tkach przy niskim zawieszeniu, wyrzucił nadkola ( te plastikowe ) i z tego co widzialem, moze lepiej słyszałem to nic sie nie działo. Tylko nie wiem jaki ma profil opony, ale jezdzi na 15stkach.
  
 
mam zamiar tez takie zalozyc.. ktos mowil na forum ze powinny pasowac... zobaczymy... moze niedlugo zaloze to ci powiem
  
 
wiele rzeczy zależy też od budowy felgi.....ale tez od szerokości opony......
opony o szerokości 195 zmieszcza się tylko ze będzie to wszystko obcierać ,a jak założysz dystansy to wtedy jeszcze bardziej,będzie to słychac na ostro pokonywanych zakretach,przy obciązeniu auta
  
 
jutro zaczynam badac ta sprawe
  
 
No, jesli chodzi o opony to mozecie na mnie liczyc. Mam pełno zjechanych (ale nie lysych) opon wiec bede testowac rozne kombinacje felg i opon.
Sedana raczej nie bede obnizal bo pickupa planuje tez zostawic z wyskokoscia, a tył nawet lekko jeszcze podniesc. Tak wiec na tym pierwszym, jako ze bedzie to chyba tylko nadwozie testowe dla silnika, kół i różnych innych modyfikacji wedlug moich pomysłów (a mam ich sporo ) bede wlasnie testowal co mozna a czego nie. O efektach i moich obserwacjach bede na bierzaco informował, najciekawsze kombinacje wzbogace o kilka foto (e.g. "jak sie starła opona 245/45x17" powiedzmy ).
Niech go teraz tylko poskladam i zarejestruje szczesliwie, wtedy to sie zaczną experymenty...
  
 
ja miałem zakładać felgi z vw golfa 3 ( 14'/ 6j ) do mojego DF kombi,ale był jeden problem ,wszystko było ładnie pieknie ale felga poprostu znajdowała się blisko strony zewnętrznej nadkola(było jakieś 1 cm luzu-bez jakiegokolwiek dystansu),następną felge jaką założyłem była aluminiowa o wymiarach ( 15' * 6j ),szerokość jest ta sama co felgi VW ale ta aluminiowa felga ma luzu na stronę zewnętrzna jakieś 2 cm bez dystansu
TAK WIĘC UWAŻAJCIE BARDZO NIE ZAWSZE NA SZEROKOŚĆ OPONY ALE TEŻ NA ODSAD FELGI (tzn na odległość od mocowania śrub na feldze do zewnętrznej strony felgi-rantu),
od tego zależy też jakość prowadzenia na zakretach-zmienia się promien zataczania,co za tym idzie poprostu trudniej kierować,
ALE TO SĄ NIEWIELKIE RÓŻNICE
PAMIĘTAJCIE O TYCH FELGACH
pozdrawiam
  
 
przy zachowaniu wysokości koła i oryginalnego ET (czyli odsadzenia felgi) to przy 195-205 obcierać o nadkola może tylko przy duzych przechyłach. O ile nadkole jest wymiarowe i dobrze zamocowane.

U mnie (205) po założeniu tylnych amorków od DF-a kombi duże przechyły się skończyly, no i obcieranie także
Ale nastepnym razem na pewno nie kupię już 205-tek - są za duże jak na dziewięćdziesiąt kilka koników. 195 wystarczy.
  
 
ZAŁOŻYŁEM 195/60 FELE 14 OD TRUCKA i JEST ZAJEBIŚCIE POLECAM TRZYMANIE IDEALNE FAKT ZE MAM GAZÓWKI ALE LEPIEJ NIZ NA 185/70 R 13
  
 
15' + 205 i nadkoli plastikowych niema ja juz niejezdze na felgach po ostatnich przekladkach na tagrach pias jest w tragicznym stanie ale jeszcze nadejdzie czas na obnizenie fiata i zalozenie Ats
  
 
Witam, wracając do tematu opon, mam pytanie.
Dostałem ostatnio ogłoszenie o tanich oponach firmy MALATESTA PNEUMATICI. Czy ktoś coś wie na ich temat?

Przykładowo: 145/70/R13, bieżnik MTM (cokolwiek to znaczy) - cena 66zł brutto.
  
 
Cytat:
2003-07-21 22:04:29, Marek_C pisze:
Witam, wracając do tematu opon, mam pytanie.
Dostałem ostatnio ogłoszenie o tanich oponach firmy MALATESTA PNEUMATICI. Czy ktoś coś wie na ich temat?

Przykładowo: 145/70/R13, bieżnik MTM (cokolwiek to znaczy) - cena 66zł brutto.

cena w sumie porównywalna z dębicą...
  
 
czy opony debica 175/70 o bierzniku D124 sa jeszcze produkowqane?
  
 
Cytat:
2004-01-21 16:17:32, Samael pisze:
czy opony debica 175/70 o bierzniku D124 sa jeszcze produkowqane?



niestety nie jedynie bieznikowane
  
 
to lipaa, a takie dpbre opony byly, a sa jakies o podobnym bierzniku? czy debica navigator moze?
  
 
własnie patrze na strone debicy i jestem w szoku bo widze tam jeszcze vivo d-124których juz w sklepach nie ma od dawna

tutaj można znaleść kilka informacji dotyczacej produktów dębicy
  
 
tak felgi od trucka i 195 jest super - jeżdze już na nich ponad rok, a teraz zimy na te felgi założyłem 175/65 i autko troche mniej stabilne jest , ale może na wiosne 15'' alu-zobaczymy jak z kasą będzie??
a tak przy okazji mam pytanie jak sie założy szeroki most do df'a to jak jest z kolami nie obcierają zabardzo??
  
 
ciekawe tylko czy info na tej stronce jest aktualne, bo widze ze w stalowej tez jest punkt sprzedarzy opon debicy, wiec o ile d124 jeszcze produkuja to napewno beda mieli bo to najbardziej popularna opona do df i poldkow