Płyn do wspomagania.-pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam więc - i mam pytanie - odnośnie płynu do wspomagania- wiem ze w/g instrukcji ma byc dextron II - ale watpie czy taki znajde - czy można lać inny płyn do "skrzyń automatycznych"? - czy wszystkie są mieszalne, na co zwrócić uwage przy wyborze - jak sprawdzić czy należy wymieniać czy tylko uzupełnić wystarczy.
Jestem w tej tematyce zielony więc każde info się przyda.
Z góry dzieki.
TMX
  
 
Powiem może w ten sposób-dla bezpeiczeństwo twojego,mojego itp. wymieniłbym płyn wspomagania(ja przy kupnie tak zrobiłem-wymieniam wszystko z płynów,pasków,oleji eksploatacyjnych jak leci) sprzaawdź jaki masz kolor płynu (strzykawką), wiem że oleje od wspomagania lubią się gryźć więc najbezpieczniej wymienić-zwłaszcza że jego dużo tam nie przychodzi
Pozdr
  
 
Dziwne.U mnie jest jakis smarek a nie plynik.No moze na pokrywce jest fluid steering..niemniej.i ja sie zapytam.Co ile sie go wymienia?Km..oczywiscie a nie skrecen kierowniczki ))))czeka mnie przegladzik przy 90 tysiacach i chyba go wymienie po poprzedniku.A jaki?Jak ktos cos wie czekam na newsa i dziekuje rownie slicznie....
  
 
Dextron jak i Mercon to specyfikacje a nie marki czy typy oleju, myślę, że bez większego problemu dostaniesz produkt w specyfikacji Dextron II D lub II E z oferty takich producentów jak Valvoline, Mobil czy Castrol.
Producenci nie zalecają mieszania, więc raczej wymiana całkowita chyba, że ustalisz, co dokładnie masz wlane, a jest to prawdopodobnie coś z etykietką toyota, więc raczej nie ustalisz, co tak naprawdę tam jest teraz. Ile tego wejdzie pojęcia nie mam, ale z pewnością jest napisane w książce obsługi.
  
 
Normalnie, na kazdej stacji kupisz ATF klasy Dexron II, nawet produkcji Petrochemii Płock. Też dobry.
Lepiej nie komplikować prostych spraw.

Samodzielna wymiana jest dość kłopotliwa, można się ochlapać
  
 
ok dzieki - muszę chyba troche dolać -słyszałem, że liczy się to czy trzyma kolor - a ten jest jest dość kolorowy jeszcze ale skoro lepiej nie mieszać to wymienie.
Dzieki