[126] wahacze z profili zakniętych (rurowe)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem montować silnik Zastavy do kaszlaka razem ze skrzyniom ale to za duże koszty.Mam silnik Suzuki Swift 1.0 ze skrzynią.Na nieszczęście mi nie pasi bo musze silnik wstawiać na miejsce kanapy.Miałem problem z wahaczami otóż skrzynia wirtualnie jest na miejscu ich górnych mocowań .CO Robić
Wymyśliłem że można zrobić wachacze z profilów zamkniętych czyt. rur . Mocowania tych wahaczy byłyby Troche bliżej ni seria idealnie w poziomie to by ułatwiło ustawienie zbieżności.
CO WY NA TO

[ wiadomość edytowana przez: koniu dnia 2004-02-28 20:27:47 ]
[ powód edycji: NAUCZ SIĘ NAZYWAĆ WĄTKI!!! ]
  
 
glupi pomysl
  
 
czemu głupi??
  
 
wachacze samoroby? to moze odrazu robi lepiej samemu caly samochod od podstaw tak na oko jak komu sie widzi po co oni wogle robia jakies testy obliczenia sztaby projektantow inz i wogle jak samemu mozna se fure zbudowac w koncu tez bedzie jezdzic
  
 
Dellorto w silniku od zastavy?? chyba nie po to inżynierowie robili obliczenia, by ktoś to zmieniał.... jeśli będą równe i mocne, to czemu nie
  
 
wszystko da sie zrobic tylko trzeba podejsc do tego z rozwaga,
jak dobierzesz odpowiednio przekroje i material to bedzie oki
  
 
Ali kiedyś pisał że owszem da się takie wahacze zrobić, tylko jak potem będzie dzwon czy inne nieszczęście to wahacze wytrzymają a buda pójdzie do remontu zamiast na odwrót i ja się z nim w pełni zgadzam.
  
 
Cytat:
2004-02-28 23:25:19, widynek pisze:
Dellorto w silniku od zastavy?? chyba nie po to inżynierowie robili obliczenia, by ktoś to zmieniał.... jeśli będą równe i mocne, to czemu nie



a czy ja mowie ze dellorto do zastavy to po inz. albo ze silnik 1,1 do malucha to madry pomysl to sa przejawy glupoty ...ehh gdybym tylko potrafil sie z tego wyleczyc

a co do wachaczy to NIE jesli ma je sam robic a nie ma o tym pojecia TAK jesli bedzie zrobione fachowo odpowiednio wytrzymale spawy i dobry material

ale i tak uwazam ze to glupi pomysl
  
 
Jeden na TAK drugi na NIE
Wytłumacze
Ojciec buduje samolot od podstaw(dokumentacja z USA) pocioł rury i przyjechał spawacz który spawa TIGiem (w argonie) sam tym też spawam no i kratownica gotowa.he he
Mam "Auto" buggy (klasa 10 amerykańska off-road)www.extremebuggies.com można zobaczyć ja mam podobne
na temat: wachacze sam spawałem z rur o śr.36-38mm jakoś tak
tulejki mam z kaszlaka z resoru mocowanie piasty jest od Audi 80
(silnik Ford Granada V6 skrzynia Audi 80)i wszystko wytrzymuje jazde z prędkością ok 100-120km/h po polu
a więc da się zrobić
  
 
pokaz jakies zdjecia tego offroada
  
 
Foty postaram się wklepać .
http://www.extremebuggies.com/onshow/showroom.asp?series=37
Look
Podobne auto tylko trochę kolor inny i kolumny zawieszenia
  
 
tez masz na garbusie zrobionego?
  
 
Nie jest na garbusie
to składak tj. zrobiłem go z kilku samochodów