Skąd nakrętki do kół i jaki klej do szpilek ?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Tak jak w temacie. Dwa pytanka

1. Skąd wytrzasnąć nakrętki do kół?? Szpilki mam ale nie wiem od czego pasują nakrętki??? Byłem w sklepie skody ale one mają inny gwint.

2. Jakim klejem wkleić szpilki??? Za ile można taki klej kupić???
  
 
Co do nakretek to moze od hondy? , co do klejenia szpilek,to napewno lepiej by bylo jakbys zdjal piaste i obapawal szpilke z drugiej strony.
  
 
nakrętki kup od trabanta np. pasują też od toyoty, ale są pewnie droższe. co do kleju, to ja póki co jeżdżę bez klejenia, ale będę chyba kleił którymś z klei loctite
  
 
taaa a ja mam nakretki ze sklepu ze srubami i nie narzekam. popytajcie maja takie stozkowe dedykowane wlasnie do kol i grosze kosztuja. zapomnij o kleju, rzuc po jednym hafcie na kazdej szpili od drugiej strony polosi i nie ma prawa sie wykrecic.
  
 
Cytat:
2004-06-22 17:25:13, mufaz pisze:
Co do nakretek to moze od hondy? , co do klejenia szpilek,to napewno lepiej by bylo jakbys zdjal piaste i obapawal szpilke z drugiej strony.




ze co????????????????????????????????????????????????
  
 
Cytat:
2004-06-23 01:18:54, Krzyh00 pisze:
taaa a ja mam nakretki ze sklepu ze srubami i nie narzekam. popytajcie maja takie stozkowe dedykowane wlasnie do kol i grosze kosztuja. zapomnij o kleju, rzuc po jednym hafcie na kazdej szpili od drugiej strony polosi i nie ma prawa sie wykrecic.

a co będzie jak ci nie daj Boże zje gwint na szpilce?? na klej zawsze jest jakiś sposób prostszy, a ze spawami to różnie bywa..
  
 
klej moze puscic wtedy trzeba wszystko sciagac znowu. z gwintem nie ma prawa sie nic stac, mocne szpilki (9,10) a w awaryjnej sytuacji tezmozna zreanimowac. a jak klej dobrze chwyci to w razie zjedzenia gwintu i tak szpilki nie wydobedziesz...
  
 
Ja mam tez szpuileczki z nakretkami. ( tzn teraz nie ale na zime Dystans 1 cm i nakretki) Szpilki i nakretki robil jeden gosciu. Wszystko na maluchowskim gwincie. A spilki kleje na poksipola (tego od lopat)Trzyma niezle Jak sie chce wysiagnac szpilke to dwie nakretki i kontra i puiszcza. Polecam. Wiadomo po jakims czasie to wychodza nakretki ze szpilka ale to nie problem bo moszna znowu poxipola wpuscic.
  
 
Cytat:
2004-06-23 12:51:00, Lo3eK pisze:
Ja mam tez szpuileczki z nakretkami. ( tzn teraz nie ale na zime Dystans 1 cm i nakretki) Szpilki i nakretki robil jeden gosciu. Wszystko na maluchowskim gwincie. A spilki kleje na poksipola (tego od lopat)Trzyma niezle Jak sie chce wysiagnac szpilke to dwie nakretki i kontra i puiszcza. Polecam. Wiadomo po jakims czasie to wychodza nakretki ze szpilka ale to nie problem bo moszna znowu poxipola wpuscic.



Ja bym tam poxipolu do moszny nie wpuszczał
  
 
Sam sie usmialem jak to przeczytalem Tak to jest jak sie szybko pisze ale nie bede editowal. Niecz sie ludzie posmieja

A tu jeszcze raz ale poprawione:

Ja mam tez szpileczki z nakretkami. ( tzn teraz nie ale na zime Dystans 1 cm i nakretki) Szpilki i nakretki robil jeden gosciu. Wszystko na maluchowskim gwincie. A spilki kleje na poksipola (tego od lopat)Trzyma niezle Jak sie chce wysiagnac szpilke to dwie nakretki i kontra i puiszcza. Polecam. Wiadomo po jakims czasie to wychodza nakretki ze szpilka ale to nie problem bo mozna znowu poxipola wpuscic.

  
 
Troszku odrzebałem Powiedzcie na czym kleić szpilki do kół w maluszku? Lepiej zaspawać czy na jakims kleju?
  
 
Na kleju - najlepiej takim do metalu dwuskładnikowym.

-----------------
--=RACE TECH=--
  
 
Używa się do tego nie kleju a czegoś co nazywa się prawidłowo kolfix - jeśli szpilka ma być łatwo demontowalna to Loctite 243 niebieski, ewentualnie któryś z czerwonych, np 262, a jak ma być na stałe to Loctite 638. Taki montaż jest pewniejszy niż spawanie.
  
 
Przychylam się do opinii, że najlepszy jest Loctite 262. Trzyma naprawdę solidnie. W moim poldku mam szpilki wkręcone na L 262 i jest naprawdę git. Ani klucz pneumatyk ani solidna przedłużka na zwykłym ich nie ruszają. Gdy kupowałem Loctite to spytałem o demontaż tego ustrojstwa i padła odpowiedz palnik, palnik i metrowy łom i pójdzie, no może pójdzie.
  
 
a tak z ciekawosci: chcesz kleić pełny pręt cięty z metra, czy typową szpilkę samochodową - gwint-mięso-gwint?
  
 
Pełny pręt...

Może takie coś będzie ok?
JB WELD

[ wiadomość edytowana przez: kondziorally1 dnia 2009-07-09 09:03:52 ]