Omega A 2.0 16v

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kupiłem omegę z 1993 która posiada silniczek 2l 16v o 150 kucykach czy ktoś posiada o czymś takim info. czekam i z góry dziękuje
  
 
W omegach nie było takich silników, więc albo swap albo cos pokręciłeś. Jesłi swap to jest silniki znany z astry, calibry, kadeta gsi. Z tego ci wiem to bardzo zawodny, trochę go wyżyłowali.
Oznaczenie C20xev o ile mnie pamięć nie myli...
Potem w omedze zbudowano na jego bazie 138 koni.
  
 
Cytat:
2004-05-12 13:38:44, PiotrS pisze:
W omegach nie było takich silników, więc albo swap albo cos pokręciłeś. Jesłi swap to jest silniki znany z astry, calibry, kadeta gsi. Z tego ci wiem to bardzo zawodny, trochę go wyżyłowali.
Oznaczenie C20xev o ile mnie pamięć nie myli...
Potem w omedze zbudowano na jego bazie 138 koni.

  
 
Dzieki kopper za zacytowanie jeszcze raz mojej wypowiedzi ale naprawde nie trzeba było....
  
 
dzięki właśnie oddałem ja sprzedawcy gościu jest pośrednikiem i stwierdził że jest to niedopatrzenie ale żeby było śmieszniej w oplu na pradze stwierdzili że coś takiego wychodziło z fabryki
  
 
tja... kij wie w końcu 93' to był dziwny rok...

no ale nie 150
  
 
takiego dziwoląga (DOHC 150 KM) kiedyś oglądałem i to jeszcze na aftomacie
ale to chiba swapik był...
  
 
no ale jakbym miał taką omege to byłoby czym śmigac tylko pewnie problem z serwisem. czekam na następną omege
  
 
Koper jaki bedzisz mial problem z serwisem? Przeciez to jest silnik opla. Nie rozumiem twego podejscia.
  
 
już się pytałem w serwisie że problem z częściami a tak ogólnie serwisowcy to głąby
  
 
Wtrącę swoje pięć groszy. Nie iwem czy z silnikami takimi wyskakiwały ale faktem jest to, że Opel czasami zadziwiał niekonwencjonalnymi pomysłami np.: w około 10% Omeg A wkładali końcówki drążka z gwintem 12 (90% ma gwint 14 ) a co ciekawsze nie było to zasadą gdyż były one montowane w części modeli z roku '89 i widziałem sam w modelu '93 także nie jestem zbyt zdziwiony. Mają od czasu do czasu takie odskoki np. w rocznice powstania Opla itp.

Pozdrawiam
  
 
jest już pewne taka omega nie była robiona dziękuje za zainteresowanie(a propos to ona była z Francji ktoś się tam zabawił)
  
 
Cytat:
(a propos to ona była z Francji ktoś się tam zabawił)



z Francji
la pupął