Czujnik prędkości pojazdu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Lekko się zeźliłem i postanowiłem zamontować nową linkę prędkościomierza. Stara jakiś czas temu odeszła zostawiwszy w skrzyni biegów swój kawałek.
Usiłowałem sam wyskubać skubany kawałek, ale trudny dostęp zniechęcił mnie do tego. Przy okazji dłubania dostrzegłem, że linka jest wkręcona do czegoś co przypomina elektroniczny czujnik zainstalowany na śrubkę 10.
Pojechałem do ASO, tam fachowiec najpierw stwierdził, że nie da się wyłuskać czujnika, po informacji, że jest zamontowany śrubą 10 do korpusu, zmienił zdanie i wymontował czujnik. Potem długo toczył bezowocnie walkę z czujnikiem i resztką linki. Poległ w tych bojach, ale jego pomager stwierdził, że po co mi ten czujnik, komputer poradzi sobie bez niego.
W pewnym sensie miał rację. Czujnik leży u mnie, a komputer radośnie na jałowym biegu ordynuje a to 500, a to 1500 obrotów, świeci lampką silnika, potem zmienia zdanie i już nie świeci.
Wygląda na to, że nie da się wyłuskać pozostałości linki i pozostanie mi zakup czujnika. Niestety w katalogu widnieje tylko jako przekładnia napędu szybkościomierza (90375764 lub 724412), a z mojego wychodzą jeszcze kabelki podpięte do komputera wtrysku.
  
 
Ostatnio go wymieniałem, przewody zaśniedziały i się oderwały, efekt był taki że po przejechaniu 2-3 km zaświecała się kntrolka silnika i wyłączał się komputer, obroty na 1500. Koszt czujnika to ok 70 zł. Tyle że są różne wersje i trzeba zobaczyć jaki był zamontowany. Jest do niego koszmarny dostęp więc trzeba się nagimnastykować.
Pozdro,
Tom
  
 
AnJay miałem to samo ukreciła sie linka i tej końcówki za zadne skarby nie mozna było wyciągnąć.Bezczujnika komputer pokazywał mi bład nie pamoetam uz dokladnie jaki ale byl to blad od czujnika predkosc w Daewoo kupiłem go za coś około 100 zł i błedu juz nie pokazywał wiec chyba ten wtdatek cie nie ominie!!!
  
 
Linkę (a włąściwie jej nędzny koniec) udało się wyciągnąć z czyjnika poprzez użycie wiertła do stali 2 mm. Czujnik zainstalowałem, nową linkę zamontowałem i teraz już wiem z jaką prędkością się poruszam.