Pomocy ... co dolac ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moj nowy nabytek (Corolka 97 okularnik ) ma za niski poziom cieczy chlodzacej
Czego mozna bezpiecznie dolac na szybko ???
Nie wiem co tam siedzi ... na pewno nie borygo ... do tej pory byla serwisowana w ASO... co oni tam leja ... wyglada jak zabrudzona woda

Przy okazji jakies moze ktos podzieli sie wskazowkami na co zwracac uwage przy wymianie plynu (4A-FE bez klimy) ...
jak to sie odpowietrza ???

pozdro
Albert
  
 
Witam.
Najbezpieczniej chyba wody destylowanej po prostu.

Z tego co mi wiadomo to "się samo z sie" odpowietrza

Pozdrawiam
  
 
woda destylowana
radze przed zima ten plyn "brudna woda" wymienic na jakis nowy... grosze wydasz a bedziesz spokojnie spal w zimie przynajmniej
  
 
Nie wiem co oni tam leją, ale jak jest nowe to ma taki ładny czerwony kolor. Wręcz powiedziałbym malinowy Przynajmniej takie sprzedają u mnie w ASO z naklejką "TOYOTA" na butelce Może to coś od Castrola ?
Na szybkiego - destylowana, później wymiana.
Przy wymianie zwróć uwagę na spuszczenie płynu z bloku i pełne otwarcie zaworu nagrzewnicy Niektórzy partacze tego nie robią Zalej do pełna, dolej do zbiorniczka, zapal, niech pochodzi chwilkę, zgaś, dolej do chłodnicy co łyknął, zakręć i jedź
Żadnych cudów z odpowietrzaniem
Pozdro.
  
 
A niski poziom płynu to przypadkiem nie efekt puszczającej pompy wody?
  
 
Cytat:
2004-09-28 23:59:31, Perzan pisze:
Przy wymianie zwróć uwagę na spuszczenie płynu z bloku i pełne otwarcie zaworu nagrzewnicy




Czy oprócz spustu w chodnicy i max otwarcia nagrzewnicy trzeba jeszcze gdzies siegnac ??

Pozdro
Albert
  
 
NA 1 lepszej stacji płyn do chłodnic Antifreez. Np. Shella (taki niebieski). Te wszystkie płyny można spokojnie mieszać.
  
 
Cytat:
2004-09-29 16:17:16, cypisek2k pisze:
Czy oprócz spustu w chodnicy i max otwarcia nagrzewnicy trzeba jeszcze gdzies siegnac ?? Pozdro Albert


Perzan przeciez napisał - jeszcze musisz z bloku spuścić

Pzdr
  
 
Cytat:
2004-09-29 16:17:16, cypisek2k pisze:
Czy oprócz spustu w chodnicy i max otwarcia nagrzewnicy trzeba jeszcze gdzies siegnac ?? Pozdro Albert



Poszukaj korka w bloku. Gdzie dokładnie w tym silniku - nie wiem.
Pozdro.