Nie dziala pokretlo regulacji nawiewu:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dopiero zaczynam zapoznawac sie z espero dlatego chcialem spytac gdzie szukac usterek?chodzi mi o to pokretlo regulujace gdzie ma leciec powietrze czy na szyby czy na nogi, czy na podroznych...aha auto ma klime
dzieki bardzo

[ wiadomość edytowana przez: iampinki dnia 2004-10-29 18:15:04 ]
  
 
Cytat:
2004-10-29 18:12:53, iampinki pisze:
dopiero zaczynam zapoznawac sie z espero dlatego chcialem spytac gdzie szukac usterek?chodzi mi o to pokretlo regulujace gdzie ma leciec powietrze czy na szyby czy na nogi, czy na podroznych...aha auto ma klime dzieki bardzo [ wiadomość edytowana przez: iampinki dnia 2004-10-29 18:15:04 ]




to układ działający na podciśnienie. Być może wypadła wtyczka z wężykami podciśnienia? Musisz obejrzeć pokrętło "od tyłu"

Najlepiej opisz objawy!

[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2004-10-29 19:07:49 ]
  
 
Owe pokrętło jak pomiętam jest tylko zaworem. Cały system sterowania nawiewu jest podciśniewowy tzn. do pracy wykorzystane jest podciśnienie pobrane z kolektora ssącego. Nawiewami steruje membrana-siłownik, która jest sterowana pokrętłem od kierunku nawiewu. Wszysko jest połaczone magistralą wężyków gumowych. Jeśli któryś z nich spadnie rozszczelnia cały układ i nic nie pracuje. Jedynie ostatnia pozycja przy której to sie stało.
  
 
u mnie jest tak ze co bym nie wlaczyl to nawiew caly czas mam na przodczyli dzialaja te nawiewy srodkowe i te na drzwiach(nie te na szyby dzwiowe tylko te nizej)
napisales jeszcze ze wykorzystywane jest cisnienie z kolektora ssacego...robilem uszczelke pod glowica-moze nie podpialem czegos gdzies tam przy kolektorach?
a jakis opis jak zabrac sie za rozbieranie?
dotychczas grzebalwm tylko w silnikach i zawieszeniu...konsoli nigdy nie rozbieralem

dzieki bardzo

[ wiadomość edytowana przez: iampinki dnia 2004-10-29 20:15:02 ]
  
 
no i udalo mi sie rozwiazac problem....
okazalo sie ze rzeczywiscie spadl jeden z przewodow, a raczej przy zdejmowaniu glowicy wyciagnelismy ten przewod znajdujacy sie przy wlocie powietrza do kabiny...
dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam