[126p] Co to za kola pasowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
http://slave.e-edukacja.pl/~fiat/html/artykuly/126gaz/126gaz.htm

na zdjeciach na dole widac pasek klinowy na 3 kolach pasowych.
co to za wynalazek?
  
 
nie lepiej tak to wrzucic

  
 
zgaduję...
napinacz?? to kułko po środku...
moze był kłopot z napinaczem na zewnątrz paska bo klinowy wiec posadzono kółko wewnątrz paska...
chyba altek ma zmniejszone kółko zeby szybciej sie zbierał...
a moze coś to kółko napedza... pompa cieczy chłodzacej?? ale w maluchu?????
  
 
Heh, no niezły burdel w tym silniku;] Kable, kabelki i przewodziki. Poprostu rewelacja;] Zastanawia mnie jednak po co mniejsze kółeczko na atku
  
 
a moze to pompa wody po prawej stronie widać na półeczce reduktor od gazu!!!!!!!
  
 
a moze to pompa wody po prawej stronie widać na półeczce reduktor od gazu!!!!!!!
  
 
widać widać...
tylko skąd ta woda??
moze woda grzana w misce olejowej, bo tam jest jakaś rurka, pompowana jest tym kułkiem do reduktora??

@ simon_pg:
mniejsze kułko = większe obroty = szybciej zaczyna ładować...

ktos kiedys radził zeby mniejsze załozyć....
  
 
to zdjecie z artykulu Jarka o instalce gazowej w maluchu, wystarczy poczytac aktualizacje na stronie!!, parownik ogrzewany jest olejem z michy a nie ciecza ktorej brak w silniku kaszla a do czego sluzy to koloko pasowe? pod artykulem jest adres do tworcy instalki wystarczy przeczytac i napisac do niego z zapytaniem, napewno odpowie
  
 
Tak czy inaczej gosc zrezygnowal z numerow silnika
  
 
Zanim ktokolwiek by sprawdzał numery zobaczyłby to :


Wiec raczej numerami nikt sie nie przejmie...
  
 
pewnie ujęło by Pana z przeglądu a) schludność wykonania b) pomysłowość c) odwaga
  
 
sFiatowiec Wiem, że mniejsze kóko to niższy obrotowy pułap ładowania;] Ale po co!! 400obr/min ma jałowego czy co??

Co do gazu to naprawde gratuluje gościowi pomysłowości i odwagi
  
 
oto co odpisal wlasciciel tego wynalazku:

Użytkownik ww napisał:
>Hej
>
>przeczytalem artykul o gazie w Twoim maluchu i zastanawia mnie co robi trzecie kolko
>pasowe na pasku klinowym? po co?
****************************
Zainteresowała Cię taka pierdoła....))? Jak Ci się wydaje,co to może być?
J.
  
 
jesli kolko pasowe alternatora jest faktycznie mniejsze to pewnie kolko robi jako napinacz paska luznego po zmianie srednicy kola altka...
  
 
kolejny mail wlasciciela maluszka

Zgadza się, jest to napinacz paska klinowego...
Numerów nie odczytuję, bo po co mam je odczytywać?)). Jeśli któryś (z mundurowych) chciałby je
odczytać, to niech sobie odkręci ten napinacz....)).
Jest już tyle powodów do zabrania dowodu w moim Kaszlu, że jeszcze jeden więcej nie robi mi
różnicy... Słusznie zauważyłeś, że silniki dłubane mają większe koła na alternatorze. Ja swoim Kaszlem
jeżdżę głównie po mieście, czasem w trasę (30km) i raczej "turlam się",niż jadę. Dlatego zrobiłem
na tokarce małe koło pasowe do alternatora i dodałem napinacz. Uzyskałem przez to wcześniejsze
ładowanie i dmuchawa troszkę lepiej dmucha do kabiny (choć i tak mnie to dmuchanie nie zadowala).
Gdybym kręcił sinik do 6000 obrotów,
ten patent by się nie sprawdził, ale do 4000 się sprawdza.
J.