125p swap ze 190 mercedesa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam na Imię Robert, do tej pory siedzialem glównie w Warszawach, gdzie bylem ortodoksem do bólu, jednak ostatnio powiekszylem moją kolekcję o dfa i mam ochotę trochę przy nim pogrzebać, mam pytanko dotyczące przekladki silnika z mercedesa 190 do dfa, czy ktoś coś takiego robil, czy warto, czy może lepiej jak wszyscy DOHC. przeglądając niemieckie ogloszenia trafilem na sporo 190 za ok 200-300 euro, to dokladnie tyle ile ceni się silniki DOHC, wiem, że jest więcej kombinacji ale jest to napewno możliwe, (Jeśli temat już byl to przepraszam ale nie znalezlem nic o mercedesie.)
  
 
a chodzi ci o silnik klekota czy o benzyne??
bo klekot z merca juz byl do kanta wlozony
  
 
ja mysle ze latwiej by bylo wstawic np 2.0 albo 2.5 od bmw3 razem ze skrzynia biegow, po prostu z trojki silniczki sa w miare mala, [bo trojka jest mala]
  
 
PG , ja bym tam raczej był za benzynką a szczególnie motor z e 190 2.5-16 , nie pamiętam ile tam jest tych...no.... wiecie..HP
Ale pomysł niezły... skoro do Poldka dało się włożyć 2.0 ze Sciery , to czemu nie spróbować z Merca...
Życzymy koledze powodzenia i czekamy na szczegóły
Pozdro. Piotrek.
  
 
Cytat:
2005-03-11 00:27:21, Peyyoo125 pisze:
PG , ja bym tam raczej był za benzynką a szczególnie motor z e 190 2.5-16 , nie pamiętam ile tam jest tych...no.... wiecie..HP Ale pomysł niezły... skoro do Poldka dało się włożyć 2.0 ze Sciery , to czemu nie spróbować z Merca... Życzymy koledze powodzenia i czekamy na szczegóły Pozdro. Piotrek.


no ba.... ja mysle ze benzynka... ale moze robi200 chce miec ekonomiczne auto czyli wtedy klokot
  
 
wszystko da sie zrobic, ale ciekawe jak te przeciązenia wtyrzyma most i reszta muj zdolny wujek ,razem z moim ojcem włozyli do kanta silnik 1.6 z poldka, a pare dni później muj wujek jak spalił gume to wyrwał most - zdolny
  
 
Cytat:
2005-03-11 00:47:01, Sir_Mirras pisze:
wszystko da sie zrobic, ale ciekawe jak te przeciązenia wtyrzyma most i reszta muj zdolny wujek ,razem z moim ojcem włozyli do kanta silnik 1.6 z poldka, a pare dni później muj wujek jak spalił gume to wyrwał most - zdolny


wszystko zalezy od umiejetnosci uzytkowania
  
 
O, witaj tutaj Robi . W porównaniu z Twoją Wawką to zrobienie takiego SWAP'a to pryszcz. Nie mniej jednak na pewno łatwiej DOHC'a klasycznego . A silniki z beemek.... Tak, rzędowa szóstka jest prawie tak mała jak VR6 Volkswagen'a
  
 
Silniczek ze 190 jest dość wysoki.
Kiedyś przymieżaliśmy się do włożenia do Poldka silniczka 2.0 16V, z E klasy, za dużo przeróbek by było, a co dopiero w DF-ie.
Zabraknie miejsca nie tylko na długości , ale między podłużnicami. Faktycznie od Bmw, sprawa wygląda lepiej. W Poldka Pan MYszkier, a dokładnie jego mechanik włożył 1.8 z Bmki w najmocniejszej wersji IS, czyli 150 KM . Ale to było z 10 lat temu. Przerobiony był tunel, i przegroda. Pozostań przy silniczkach Fiatowskich DOHC
PS.
Czy jesteś z okolic Puławskiej?
  
 
O ile 1.6 1.8 zwykly czy IS gabarytowowo by moze jeszcze weszly bo az takie duze nie sa to o 2.0 2.5 radze zapomniec bo to jest 6 garów rzędzie...sam kolektor dolotowy jest mega wielki
  
 
Gregor , a jakby troszeczkę maskę "zgarbić" to może by tam upchał 2.0 lub chociaż 2.5-16 , co Ty na to ?? Nadkola też możnaby troszkę zmodyfikować i może by się zmieścił w podłużnicach... ? Skoro Kaza wsadził 1.4 turbo do Malca w takim miejscu , gdzie wogóle nie powinien się znajdować , to może po drobnych modyfikacjach udałoby się to jakoś zgrabnie ....włożyć..
Think it....
Pozdro.Piotrek.
  
 
Witam myslę raczej o benzynce w okolicach 2 - 2.2 litra i BMW również rozważałem, tym bardziej że też są w miarę tanie
bmw318 za 150 Euro
316 za 250 euro
  
 
Nie wiem jak z Mercedesem, ale pamiętam że pare lat temu, z 5-6 już będzie jak nic, na Kormoranie na przecierce leciał czerwony DF z silnikiem ponoć od Audii. Nie mam pojęcia który tam motor był wpakowany, ale raczej któryś z 4-cylindrowców, bo 5-cylindrowy by się chyba raczej nie zmieścił. Gregor może ty pamiętasz to auto??
  
 
Cytat:
Pozostań przy silniczkach Fiatowskich DOHC PS. Czy jesteś z okolic Puławskiej?


rozmawialem z kilkoma osobami i raczej wiekszość mówi, że są to dość stare silniki i mocno już zajeżdżone. na razie myślę. PS nie jestem z okolic puławskiej tylko z Ochoty
  
 
mój kumpel z podstawówki jeszcze kiedyś śmigał poldkiem z silnikiem audi po krakowie tylko nie wiem jaki to byłsilnik 1.8 albo 2.0 chyba... ale to stare dzieje i on to takie kupił a nie robił
  
 
Wszyscy wsadzają DOHC, więc przydałoby się, żeby ktoś zrobił coś nowego i nietypowego.
Jestem z Tobą Robi rencami i nogami
A nie wiem czemu taki problem się nagle robi z wsadzeniem czegoś, do kanta, skoro do maluchów się 1.4 turbo wsadza, 1.7 boxer od Alfy, Cichy do 127 mkI wsadza 1.6 DOHC, to czemu niby do kanta nie można wsadzić jakiegoś 2.5 od beemki
Pozdrawiam
  
 
Tylko z tego co wiem to nie można pakować do auta silnika innej marki, której silniki nie były montowane fabrycznie (wiem że za alfa w maluchu nie ma problemu, ale Jatczak ma też drugie 1300 od citroena i to jest podobno niezarejstrowane)
Oczywiście moge sie mylić i oby tak było, bo df z silnikiem od Mesia albo Bemy to by było coś
  
 
a slyszales o warszawach z silnikami od mercedesoof? a tak wogole to w malcach niebyly montowane fabrycznie silniki z zastawy itp

[ wiadomość edytowana przez: Mrozus dnia 2005-03-11 12:02:08 ]
  
 
Dokładnie....zarejestrowanie zależy tylko od tego, czy auto spełnia wymogi bezpieczeństwa.
Marka nieważna....Uaz z silnikiem Mesia???
Więc nie ma najmniejszego problemu
  
 
Woooow, nie sądziłem, że spotkamy się na moim "macierzystym" forum . Witam serdecznie. Sam posiadam 190tkę, ale nie sądziłem, że ktoś wpadnie na tak totalnie szalony pomysł wkładania silnika z 190tki do kanta. Fajna sprawa, choć niestety tylko 4 cylindrówki się zmieszczą. 6cylindrów podejrzewam, że w grę niewchodzi.