Od 2008 roku bez prawka?? (zart prima aprylisowy)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziś w radiu usłyszałem, że od 2008 roku mają wejść nowe unijne przepisy. Tzn. podobno od 2008 roku do prowadzenia samochodów nie trzeba będzie mieć prawka a jedynie... odpowiedni wiek + testy psychologiczne. Tzn. kat. A i B - 16 lat; kat. C, C+E 19 lat, kat. D i D+E 21 lat. Jeżeli chodzi o komentarz pomysłodawcy tej ustawy to wychodzą oni z założenia, że to umiejętności decydują o kierowcy, a nie sam fakt posiadania prawka. Jednak za to ma być kilkakrotnie zwiększony taryfikator mandatowy za największe wykroczenia, np.: przekroczenie prędkości o 30 km/h, tudzież przejazd na czerwonym świetle, wymuszanie pierwszeństwa. W przypadku osób, które posiadały wcześniej prawo jazdy taryfikator mandatowy pozostanie bez zmian.
No ale to ciekawe Panowie, no nie? Sam nie wiem czy za rok robić prawko i wydać na to siano, czy czekać do 2008 roku?


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-04-01 13:17:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-04-05 21:08:01 ]
[ powód edycji: korekta tytulu ]
  
 
A lobby ośrodków egzaminacyjnych zawija sie ze śmiechu w sreberka. Pomógł świstak.
  
 
eeee to słabe
  
 
Miły - to juz kolejny kop w dupe Ci się szykuje!!!!!!!!!!!!!!!
Na zlot wezme glany z metalowymi wstawkami.
  
 
Cytat:
2005-04-01 15:36:37, Bartek-Lodz pisze:
Miły - to juz kolejny kop w dupe Ci się szykuje!!!!!!!!!!!!!!! Na zlot wezme glany z metalowymi wstawkami.


Bartka coś nosi
  
 
Cytat:
2005-04-01 13:15:15, mily_byd pisze:
Dziś w radiu usłyszałem, że od 2008 roku mają wejść nowe unijne przepisy. Tzn. podobno od 2008 roku do prowadzenia samochodów nie trzeba będzie mieć prawka a jedynie... odpowiedni wiek + testy psychologiczne. Tzn. kat. A i B - 16 lat; kat. C, C+E 19 lat, kat. D i D+E 21 lat.



Wątpie... Raz, że mamy w kraju silne lobby ośrodków egzaminacyjnych, a po drugie to wydaje mi się, że kierowca powinien mieć jakieś umiejętności jeśli o prowadzenie samochodu chodzi i te umiejętności powinny być weryfikowane. Ale to tylko moje skromne zdanie...
  
 
No ten dowcip już ma znamiona odgrzewanego kotleta .
Co za dużo, to niezdrowo .
  
 
Mcbrain się nabrał jak junior
  
 
Od razu wiedzialem
  
 
Cytat:
2005-04-01 15:36:37, Bartek-Lodz pisze:
Miły - to juz kolejny kop w dupe Ci się szykuje!!!!!!!!!!!!!!! Na zlot wezme glany z metalowymi wstawkami.


tylko nie mow, zes sie nabral
  
 
Cytat:
2005-04-01 17:20:51, Leszek_Gdynia pisze:
Mcbrain się nabrał jak junior



Ja dziś miałem taki młynek w szkole i jak wróciłem i to czytałem miałem mętlik w głowie. Faktycznie dziś mamy 1 kwietnia. Dałem się wpuścić w maliny
  
 
Cytat:
2005-04-01 19:45:24, mcbrain pisze:
Ja dziś miałem taki młynek w szkole i jak wróciłem i to czytałem miałem mętlik w głowie. Faktycznie dziś mamy 1 kwietnia. Dałem się wpuścić w maliny


Nie przejmuj się. Teoretycznie wszystko jest możliwe, także i to, że można poruszac się legalnie po drogach publicznych nie musząc udowadniać swojej wiedzy przed komisją egzaminacyjną. Tak przecież można mając skończone 18 lat jeździć motorowerem bez żadnego Prawa Jazdy, tylko na podst. dowodu osobistego (możesz nie mieć pojęcia o przepisach ruchu drogowego, znaki drogowe mogą się Tobie wydawać jakimiś niezrozumiałymi reklamami, a i tak możesz sobie legalnie pomykać pomiędzy samochodami na Marszałkowskiej w godzinach szczytu; byleby ci tylko 18-stka stuknęła). Takie więc dopuszczenie jazdy samochodem bez prawa jazdy (bazując na tym, ze każdy rozsądny człowiek wyjeżdżając na ulicę puknie się w makówkę i w swoim własnym interesie poczyta sobie wpierw o tych znakach, zasadach prawej strony i takichtam) nie jest aż tak bardzo irracjonalne i nieprawdopodobne. W tej Unii i Polszcze wszystko może się zdarzyć .
  
 
Pomimo tego ze mamy 1 kwietnia to znając nasze Polskie reali to wcale bym sie nie zdziwił,a wtedy BOŻE MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE 19 lat i ciagnik siodłowy z naczepa
  
 
Cytat:
2005-04-01 23:16:51, krzychuk pisze:
19 lat i ciagnik siodłowy z naczepa


To akurat jest już teraz dozwolone. Kategoria C i C+E jest od 18 lat. Ja chciałbym zrobić ją w przyszłym roku, czyli jak będę miał 18 o ile znajdzie się kasa (rodzice dołożą albo dziadek etc.). Oczywiście wcześniej trzeba będzie mieć kategorię B.
  
 
Cytat:
2005-04-02 09:48:59, mily_byd pisze:
To akurat jest już teraz dozwolone. Kategoria C i C+E jest od 18 lat. Ja chciałbym zrobić ją w przyszłym roku, czyli jak będę miał 18 o ile znajdzie się kasa (rodzice dołożą albo dziadek etc.). Oczywiście wcześniej trzeba będzie mieć kategorię B.



A to nie jest tak, że żeby móc zrobić C musisz już mieć B przez jakiś czas?
  
 
Chyba nie. Skoro teraz B jest od 18 lat, a C też od 18 lat to siłą rzeczy chyba nie może być tak jak mówisz
  
 
gdy moj kolega robil C warunkiem bylo ze musial miec conajmniej rok B
  
 
Cytat:
2005-04-02 17:06:09, Trax pisze:
gdy moj kolega robil C warunkiem bylo ze musial miec conajmniej rok B



Właśnie o tym myślałem
  
 
Panowie moderatorzy - jak to żart to czemu nie jest jeszcze oznaczony jako jeden z tych nieudanych?
  
 
Jak ja robiłem prawko na B w 97r. to przepisy mówiły C od 21 lat +3 lata B no i oczywiscie swiadectwo kwalifikacji.A 2000 jak robiłem na A po to aby walczyć o znizki na OC (bo wtedy OC na motocykl kosztowało 110zł za rok) to przyznam sie szczerze to nie wiem.Ale nie obrazając nikogo jak widzę małolata pedzącego w golfie lub BMce to na samą myśl cierpnie mi skóra jak dac takiemu TIRa