Jaka jest różnica w amortyzatorach KAYABA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Chce kupić amory KAYABA na tył i chciałbym się od was dowiedzieć czy wiecie jakie są różnice w tłumieniu i które są lepsze. Najlepiej wasze spostrzeżenia.

Oto typy amorów które mnie interesują:
1 - KAYABA EXCEL-G
2 - KAYABA GAS-A-JUST

Na stronie producenta czytałem opisy ale z nich nic nie wynika więc czekam na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam
  
 
Do starlety sa tylko Excele - G.
  
 
Do starlety sa tylko Excele - G.
  
 
Tak katalog to potwierdza!

Pozdro.
  
 
SerwisSJ ale w katalogu Kayaba do mojej toyki sa oba rodzaje. Katalog oryginalny i na stronie ich też jest tak samo jak w katalogu.

Tu jest kopia tego katalogu:
Amory.

Jeszcze jedno. Według ich katalogu to do EP82 pasują amory z EP 91. Czy z tej wersji są lepsze jeżeli pasują?

EP91.

  
 
cholera a ja w swoim mam tylko Excele-G
  
 
Kafi zobacz na tej stronie może do twojej toyki też są:
Katalog
  
 
Ale w katalogu "na Polske" ich nie ma. Jutro w pracy sprawdze na 100% i dam odp.
  
 
Bedę czekał z niecierpliwością !!!
  
 
Cytat:
2005-05-13 19:23:42, serwisSJ pisze:
Ale w katalogu "na Polske" ich nie ma. Jutro w pracy sprawdze na 100% i dam odp.



Bo polska to 3-ci świat albo jeszcze gorzej. W Mozambiku czy innym Kongo dostałbyś dowolne amorki, ale w polsce...
I to się tyczy nie tylko części samochodowych. Ciekawostka... np. firma Gorenje daje w polsce 12 mies gwarancji na sprzęt AGD, a Słowacja może się cieszyć 24 miesięczną gwarancją na dokładnie ten sam sprzęt
Gorszy sort leci do nas, czy może prąd mamy zbyt rzadki a może klimat nie bardzo ??
I tak na każdym kroku... Ech...
Pozdro.
  
 
W posce nie dostępne kayaba gas-a-just
Przykro mi!

A do mojej są tylko excele nullCari

I to samo mam w katalogu swoim!


Pozdro
  
 
No tak, gas-a-just sa niedostępne, tzn. mozna byłoby je sciagnąć za kosmiczne pieniądze. A ogólnie sa to amorki twardsze, mocniejsze, głownie do terenówek czy jaks dostawczych.
  
 
No to problem z wyborem mam rozwiązany. Jak te excele sie sprawują - szczególnie pod obciążeniem, i jak wypadają pod tym względem do innych firm (monroe, bodge, gabriel, itp.), jakieś wasze spostrzeżenia.

I jeszcze zapytanie do starletkowiczów - czy w wersji z '94 EP8 były jakieś zmiany w tylnym zawieszeniu, bo wg. KAYABA są inne amory te z rocznika '96 EP9. Sprawdzałem i różnią się ot starszych: są grubsze ale to niczemu nie przeszkadza, mocowania są same, jedyne czym różnią się z wyglądu to osadzenie sprężyny na tym z EP9 jest o ok. 1-1,5 cm przesunięte ku górze amorka. Czy to czemuś przeskadza, chyba tylko autko bedzie wyżej stało.
Chce założyć do siebie te grubsze, żeby tak autko nie siadało, może są mocniejsze - doradźcie.

Amory do EP8

Amory do EP9

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: marcinstarletka dnia 2005-05-14 14:36:26 ]
  
 
Sprezyny w p8 i p9 sa identyzne jesli idzie o dlugosc, w p9 jakby byly z grubszego drutu , tak jak zauwazyles sa grubsze tloki maja masywniejsze i cale sa masywniejsze ale mocowania na dole i u gory takie same z tym ze cale auto pojdzie jakies 2-3 cm w gore teraz niepamiatam dokladnie ile ale mialem okazje miec zalozone amory w p8 z p9 i z off-roada niebylem szczegolnie zadowolony. Jesli idzie o sile tlumienia to nie wiem bo nie mialem do czynienia ani z jednymi ani z drugimi nowymi, a oba po jakims przebiegu mialy zblizone tlumienie a wiec nie wiem czy od p9 nowe beda twardsze.
  
 
Tomku a jak z prowadzeniem auta dużo się pogorszyło. U mnie często jeżdżą z tyłu 2-3 osoby i nie chce żeby auto tarło brzuchem po asfalcie - ciężko zjechać z krawężnika lub po koleinach żeby czegoś nie przytrzeć więc może te z p9 rozwiązały by ten problem.

Wg KAYABA w '94 były montowane właśnie te grubsze amory.

Pozdrawiam
  
 
Witam

Dzisiaj założyłem nowe amorki te z P9 i jest o niebo lepiej 2 osoby i żadnego dobijania i bujania. Fakt tył podniósł się o 3 cm ale autko teraz lepiej wygląda. Do off-roada mu jeszcze daleko a przynajmniej tak nie siada przy obciążeniu. Może to autosugestia ale wydaje mi sie że się lepiej prowadzi.

Odnośnie tego czemu w '94 dano mocniejsze amorki to doczytałem się w necie, że w tym roku zwiększono dopuszczale obciążenie tyłu czy coś w tym stylu.

Pozdrawiam