Nierówna praca na benzynie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
to mój drugi post, dzięki poprzedniemu rozwiązałem problem więc i teraz poproszę o pomoc ;

fiata mam od 3 tygodni ,pomimo niskich temperatur odpalałem go na gazie i po okolo 5 minutach silnik chodził bardzo równo bez szarpania ; gdy w oststni piątek prubowałem odpalić na gazie to jak mozna sie domyslic nie dalo rady ; przeszedlem na benzyne i po paru prubach zaskoczyl , jako ze w baku mialem tylko 6 litrów to udalem sie na stacje

i tu bardzo wazne , jak sie dowiedzialem poprzedni wlasciciel nie uzywal benzyny więc jest mozliwosc ze bak zardzewial (tzn mial w baku moze ze 3-4 litry )

zatankowalem w TESCO w poznaniu 16 litrów , wruciłem do domu (podczas powrotu mialem poczucie braku mocy )

wieczorem w piątek o 21 odpalilem na benzynie ruszylem i po parudziesięciu metrach zaczely sie kangurki i bardzo dziwny dzwiek silnika cos jak by na 2-3 cylindry ; na gazie bylo podobnie tyle ze nie szarpal az tak mocno (równiez brakowalo mocy ) ; chodzil jak by mial sie zaraz rozleciec ; po powrocie na parking stwierdzilem ze musze go troche przejezdzic , przelanczylem na gaz i po chwili odzyskal moc (jechal równie idealnie jak wtedy gdy go kupilem )

dzis zrobilem 200 km bez problemów na gazie (odpalalem na benzynie i po 300 metrach na gaz)

pytanie to jaka mogla byc tego przyczyna (boje sie ze gdy przejade sie na benzynie dalej niz pare km to sprawa sie powtuzy )

moje podejrzenia to :

-rdza w baku i w gazniku
-uszkodzony gaznik
-zle paliwo (acha; nie uzywam dodatku do pb95)
-uszkodzona pompa paliwa

bardzo prosze o sugestie
  
 
jak czytam to co napisalem to az mi glupio ze tyle blendów ortograficznych ale jak pisze to nie czuje ze pisze nie poprawnie

jesli kogos to razi to przepraszam

  
 
Ja u siebie tak mam, ze jak odpalam na benie i jade to przy zmianie biegow silnik bardzo traci moc, ala jak wysprzegle i dodam obrotow to moc wraca, przelacze na gaz i wtedy jest juz ok, wiec sie nie przejmuje ale podejzewam jakies przewody paliwowe lub pompa paliwa. W sumie w zimie to i tak ssanie na benie 2 min i heja banana na gaz
  
 
proponuje przeczyscic gaznik (dysze) i wyregulowac ponwnie, pompa odpada (albo dziala albo nie)

ps: jest cos takeigo jak wyszukiwarka i wystarczylo wpisac slowa kluczowe takie jak "przerywa na benzynie" ....

Pozdrawiam