Budowa ramki na panel LCD w kokpicie i montaż - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja się tylko zastanawiam po kiego grzyba komu taki LCD w samochodzie??
  
 
1.Banalny dostęp do MP3 z CD, DVD, HDD, Compact Flash.
2.Łatwe przeglądanie utworów, tworzenie Play Listy.
3.Nawigacja satelitarna (GPS)
4.Filmy DVD
5.Filmy DivX
6.TV
7.Internet
8.Radio
9.Dźwięk 5,1
10.Relaks w trakcie wielokilometrowych podróży.
11.Prestige
  
 
jakto po kiego ?:> dla bajeru komputer w bagażniku i masz wszystko : mp3, avi, divx, dvd, gps, wi-fi, gry multimedia, diagnostyka i wiele wiele wiele innych zastosowań
sam bym chętnie sobie takie coś założył ale koszty sa spore 1500 minimum...
  
 
hehe DarasBB byłeś szybszy
  
 
a widze że on ma chyba założony komp minipc w essim cos takiego sprzedaja na allegro za chyba 6000zł tylko u niego jest to zrobione własnoręcznie czyz nie ? ale temat jest bardzo cool jakie to daje wielkie mozliwości u aucie cos takiego własnie chodzi mi pogłowie.
  
 
hmmm jakoś mnie nie przekonuje... Punkty 1, 2, 3 i 8 będę miał w radiu. Internet w Notepadzie... Reszta pasuje mi do kina domowego... jakoś nie bardzo...
  
 
ee tam 6000 :/ kupujesz plytke Via Epia (mini itx) 300pln nowa, ona ma procka 1ghz i wszystko na pokładzie (grafike, sieć, dźwięk), dorzucasz 256mb ram 200pln nowe, do tego jakiś hdd z laptopa 300pln, cdrom 100pln, kieszeń usb na cdka 60pln, stacja dyskietek 30pln, tuner TV 100pln, kawałek zasilacza, 50pln + przetwornik 100pln, troszke drewna 30pln, kabelki z 50-100pln monitorek 800pln i za....czekaj policze...2000-2200pln masz wszystko z elektroniki :] tak na oko oczywiście...
  
 
Tak, wszystko to wykonał osobiście.
Ja również będę cos takeigo robił. Cris używa pilota, który wygląda mniej więcej tak:




Osobiście będę montował LCD TFT z Touch Screen'em i zamiast pilota będe używał klawiatury ekranowej.

Chłopcy zamykają się w 1000 jurkach. (przy montażu tylko jednego LCD)

[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2005-11-04 15:10:11 ]
  
 
Cytat:
2005-11-04 15:04:11, polityk pisze:
ee tam 6000 :/ kupujesz plytke Via Epia (mini itx) 300pln nowa, ona ma procka 1ghz i wszystko na pokładzie (grafike, sieć, dźwięk), dorzucasz 256mb ram 200pln nowe, do tego jakiś hdd z laptopa 300pln, cdrom 100pln, kieszeń usb na cdka 60pln, stacja dyskietek 30pln, tuner TV 100pln, kawałek zasilacza, 50pln + przetwornik 100pln, troszke drewna 30pln, kabelki z 50-100pln monitorek 800pln i za....czekaj policze...2000-2200pln masz wszystko z elektroniki :] tak na oko oczywiście...



Dobrze mówisz, ale to tylko elektronika. Trzeba jeszcze doliczyć około 300zł na materiały potrzebne do przeróbki kokpitu. No i czas aby to wszystko pięknie zabudować.
  
 
A już maksymalnym bajerem by było zdobycie softu i podłączenie carputera z kompem w samochodzie. Wtedy program automatycznie odczytywałby pojawiające się kody błędów i wyświetlał na monitorze co się popsuło.


mniam, mniam
  
 
zawsze chcialem cos yakiego w samochodzie ale narazie nie stac mnie moze kiedys
  
 
Cytat:
2005-11-04 16:01:56, DarasBB pisze:
A już maksymalnym bajerem by było zdobycie softu i podłączenie carputera z kompem w samochodzie. Wtedy program automatycznie odczytywałby pojawiające się kody błędów i wyświetlał na monitorze co się popsuło. mniam, mniam



to już byłby odlot na maaaxxx
  
 
Cytat:

undefined2005-11-04 16:01:56, DarasBB pisze: A już maksymalnym bajerem by było zdobycie softu i podłączenie carputera z kompem w samochodzie. Wtedy program automatycznie odczytywałby pojawiające się kody błędów i wyświetlał na monitorze co się popsuło. mniam, mniam




Tylko chyba by Cie szlak trafił jakbyś co chwile widział jakieś błedy, a w essim to raczej normalka
  
 
co jak co ale rewelacyjnie to wyglada az szczeka opada ale jeszcze to dosc kosztowne, ale badzmi optymistami z czasem sprzet elektroniczny tanieje wiec z czasem cena moze znarmalniec
  
 
Pasuje idealnie!!!!!!!

  
 
Podola a co to za zdjecie sex ze zwierzetami HAHAHA niezłe masz upodobania
  
 
Cytat:
2005-12-01 21:18:54, Javka pisze:
Podola a co to za zdjecie sex ze zwierzetami HAHAHA niezłe masz upodobania



Heee??? nie wiem o co chodzi bo już nic nie widze ale wstawiałem zdjęcie bodajże MKV z panelem LCD a o zwierzątkach nic nie wiem!!! Chyba psikus internetowy.
Jak je znajde wkleje jeszcze raz.

Pozdro
  
 
Bardzo fajny topic ...sam jestem zywo zainteresowany taka modyfikacja...aczkolwiek moze nie az tak rozbudowaną zeby w samochodzie miec drugi komputer. Ale posiadam przenosny odtwarzacz DVD wielkosci 2/3 laptopa... z dosc sporym ekranikiem ..i chcialem odseparowac sam ekran od czytnika plyt i umiescic go w wydlubanej wnęce nad nawiewami srodkowymi tak zeby otwierał się do styku z szybą. A samą stację umiescic moznaby w schowku przed pasazerem ...mysle ze to zdecydowanie potaniloby koszty takiej zabawki. Trzebaby tylok pokombinowac troszke z podpieciem tego pod system audio i przedewszystki wyrzezbic dziure w srodku deski rozdzielczej ... ale po takiej lekturze mozna miec pewein wglad w sprawę

DarasBB - super relacja
  
 
Dzięki VIKInG23.

Płyta główna z prockiem kosztuje około 350zł. (procesor 1GHz + dźwięk 5.1 + grafika)
Za panel TFT LCD 7" Touchscreen zapłacę €50.
Czytnik płyt DVD też kosztuje teraz grosze.
Jeszcze musze pomyśleć nad zasilaczem, który może mnie troszkę szarpnąć.
Ze względu na rozmiary płyty głównej (17x17cm) całość można zmieścić np w obudowie po zmieniarce na 10 CD.
Ze względu na posiadany Touchscreen nie będę potrzebował myszki ani klawiatury.


Na tym poziomie będziemy mieli:
Mp3,
Filmy DVD,
Filmy DivX,
Gry.

Po pewnym czasie można pokusić się o rozbudowę w postaci urządzenia nadawczo-odbiorczego GPS podłączanego do portu USB oraz Internetu.
  
 
Super wątek tylko gryzie mnie jedno, zajefajnie wygląda taki ekranik w essim tylko co z szabrownikami ?? dlatego jeszcze myślałem o czymś takim ale w osłonie przeciw słonecznej było by to w miarę bezpieczne a i dla tych którzy nie bardzo mają smykałkę do przerabiania kokpitu było by łatwiejsze do wykonana chociaż mnie najbardziej odpowiada ekran w miejscu nawiewów.