Czym smarowac sruby zeby sie nie zapiekly?? - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
smarem miedzianym
  
 
...mam takie pytanie:
W jakim celu stosuje się kleje do gwintów, podkładki ząbkowane, odginane i inne zabezpieczenia przeciw odkręcaniu się?
(oczywiście mówie o normalnym metrycznym gwincie)
  
 
tylko smar miedziany lub w spreyu ,pod warunkiem ,że przed nałozeniem wyczyścimy szczotką drucianą nalot rdzy.A ja smaruje ćzęsto różne sruby itd.
A przy kołach jeżeli są alusy też warto posmarować piaste aby sie felga nie zapiekła.
  
 
Cytat:
...mam takie pytanie:
W jakim celu stosuje się kleje do gwintów, podkładki ząbkowane, odginane i inne zabezpieczenia przeciw odkręcaniu się?
(oczywiście mówie o normalnym metrycznym gwincie)


Jeśli jest to nakrętka na osi koła to jak najbardziej potrzeba ją dodatkowo zabezpieczać (odginanie, zawleczka), gdyż podczas normalnej pracy obraca się wzlędem osi tego połączenia gwintowego.
Inaczej jest gdy inne połączenie gwintowane podczas normalnej pracy nie obraca się wokół swojej osi np: śruba obejmy zwrotnicy koła na dole amortyzatora.
  
 
Jak ktoś ogląda "Samochód marzeń - kup i zrób" lub "101 napraw" na TVN Turbo z pewnością pamięta, że śruby smarujemy smarem miedzianym. Powtarzają to chyba w każdym odcinku.
  
 
Ja na allegro kupiłem Smar Do Śrub Nierdzewnych Antyzatarciowy 0,50kg za ok 70 zł. wychodzi taniej niż kupować te w małych tubkach albo w sprayu.


__________
www