Wskazówki - czym malować ?? - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja znalazłem w domu jakąś farbkę do modeli, pomarańczową i czerwoną. Tylko, że firmy Aster (polski wyrób). Nie wiem czy ona się będzie nadawała...
  
 
moge na swioim przykladzie powiedzsiec ze doskonale sie do tego nadaje farbka do malowania zarowek u mnie granat - trzyma i kryje swietnie a po za tym jescze sie delikatnie blyszczy... jako ze dąże do podświetlenia wszystkiego na dark blue efekt jest super...
  
 
ogólnie modelarskie sie nadają. ale ważne jest aby nie dyła za gęsta, bo smugi zepsują cały efekt.
  
 
Cytat:
2005-01-30 13:09:00, Cioska pisze:
Ja znalazłem w domu jakąś farbkę do modeli, pomarańczową i czerwoną. Tylko, że firmy Aster (polski wyrób). Nie wiem czy ona się będzie nadawała...



nie maluj tym...lepiej kupić za 7 pln puszeczkę farbki HUMBROL moim zdaniem najlepszej do modeli. Lepirj nie ryzykować polskimi. Niestety w kilku branżach daleko nam jeszcze do przodujących. A w temaciie dyskusji nie polecam malowania lakierem do paznokci..gdy będzie źle wymieszany powstaną zacieki z miejscami gdzie farba była gęstsza i cała robot do poprawki
  
 
ale te do spławików są chyba" fluorescencyjne" czy modelarski Humbrol też???
  
 
Chyba znalazłem to co będzie potrzebne

tu prosze kolorki do wyboru:
FARBKI

A tutaj te najbardziej konkretne czyli:

Red Fluorescent - czyli czrwoniutki

i

Orange Fluorescent - pomarańczowy

żecz jasna te 2 co podałem zą fluorescencyjne, co z z nazwy łatwo wywnioskować
  
 
No dobra, tlyko czy takie farbki się nadzadzą?? Czy może lepiej będzie pomalować zwykłą modelarską...


[ wiadomość edytowana przez: Cioska dnia 2005-01-31 17:32:53 ]
  
 
czemu miał6yby sie nie nadawać, z tego co wiem to pactra jest lepsza od Humbrola. na plastik chwyci napeno.
  
 
Cytat:
2005-01-31 17:46:52, fryszard pisze:
czemu miał6yby sie nie nadawać, z tego co wiem to pactra jest lepsza od Humbrola. na plastik chwyci napeno.



No ale mi chodzi o to, że te farbki są fluorescencyjne. Ja nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało na wskazówkach, bo nigdy z taką farbką do czynienia nie miałem.
  
 
No przecież to sa własnei farbki modelarskie

A aj się obawiasz że fluorescencyjne będą źle wyglądały to na tej stronie są też normalne (nie fluorescencyjne) wystarczy wybrac kolorek i zamówić Ja chyba tak zaraz zrobię

ps. z tego co mi się wydaje to te oryginale wskazówy przy białych tarczach to sa właśnie pomarańczowe fluorescencyjne, ale nie jestem pewien, może ktoś kto ma orginały nam podpowie
  
 
Cytat:
2005-01-31 19:34:40, MasterCheat pisze:
No przecież to sa własnei farbki modelarskie A aj się obawiasz że fluorescencyjne będą źle wyglądały to na tej stronie są też normalne (nie fluorescencyjne) wystarczy wybrac kolorek i zamówić Ja chyba tak zaraz zrobię ps. z tego co mi się wydaje to te oryginale wskazówy przy białych tarczach to sa właśnie pomarańczowe fluorescencyjne, ale nie jestem pewien, może ktoś kto ma orginały nam podpowie



Czyli jak zrobisz? Zamówisz zwykłą farbkę? Jeżeli chodzi o fluorescencyjną to tylko nie wiem jak to będzie wyglądało. Ale chyba będzie trzeba zaryzykować...
  
 
Ja oczywiście fluorescencyjną , tylko jeszcze się na kolor nie zdecydowałem

...pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony
  
 
Cytat:
2005-01-31 20:09:29, MasterCheat pisze:
Ja oczywiście fluorescencyjną , tylko jeszcze się na kolor nie zdecydowałem ...pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony....pomarańczowy....czerwony



Ja będę malował pomarańczową i chyba też fluorescencyjną. Raz się żyje
  
 
a ja chyba jednak czerwoną. Ale jeszcze w photoshopie zrobie sobie symulację jak by to wyglądało na pomarańczowo

tylko jest jeszcze jeden problem . Czym usunąć ten czerwony kolor od markera

No i jakim nażędziem pomalować tą farbką??

  
 
pędzelek z bardzo miękkim włosiem, najlepiej dość cienki. ja takowym malowałem, ( wujek jest modelażem ) wyszło supcio.
  
 
Ok już zamówione. Narazie pomarańczowy i do tego pendzelek za 4,5 zł razem 9 zeta.

Tylka przesyłki mają strasznie drogie 11 zł poczta polską
  
 
Ja malowalem farba z nortauto (chyba tak to sie pisze) pomaranczowa neonowo-florescencyjna i zajbeiscie swieca te wskazowki jak neonki za puszke 250ml dalem 19,90 P.S. W profilu mam zdjecie jak wygladaja te wskazowki a jak sie jeszcze podswietlanie wlonczy to jest super efekt
  
 
no spoko. na białym tle tez będzie pewnie fajnie wyglądało
  
 
Ja też już zamówiłem, samą farbkę (pomarańczową), bo pędzelek mam w domu. Koszty przesyłki rzeczywiśćie mają wysokie, ale co zrobić
MasterCheat, jednak pomarańczowy?

PS. Zeus, te Twoje wskazówki rzeczywiście fajnie wyglądają


[ wiadomość edytowana przez: Cioska dnia 2005-02-01 13:39:12 ]
  
 
jak komus swistne aparat to pokaze jak moj sikor w essim ladnie swieci z tymi wskazowkami normalnie bomba