Głośniki przód vs tył - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-12-22 23:23:12, diesel_power pisze:
Muzyka w aucie = stereo z 4 głośników


to już nie stereo, to kwadro

ja jestem za głośnikami z tyłu bez nie nie ma dzwięk takiego efektu
  
 
Jeżeli iść tym tropem to można powiedzieć, że 2 mono to stereo. Niestety tak łatwo nie jest.

Muzyka to muzyka, a efekty przestrzenne są w kinie. Pewnie nikogo tym nie przekonam, ale też sam przekonać się nie dam.
  
 
Cytat:
Muzyka to muzyka, a efekty przestrzenne są w kinie.


Stereo właśnie wymyślono po to by oddać dźwięk przestrzenny - dwa oddzielnie rejestrowane kanały - dwa źródła dźwieku - dwoje uszu - mózg - złudzenie przestrzeni.

Cytat:
Pewnie nikogo tym nie przekonam, ale też sam przekonać się nie dam.



I o to właśnie chodzi w trudnej sztuce prowadzenia dyskusji
  
 
Skoro mówicie ze tylko przód i tyle to zróbcie sobie takie małe doświadczenie: siądźcie sobie blisko telewizora i (jeżeli macie taką możliwość) podłączcie pod jakiś wzmachol lub jak można prosto pod telewizor dwa głośniki i dajcie je za sobą. Czyż nie jest różnica jak mam głos tylko z przodu a jak grają 4 naraz???? Mimo że to nadala jest stereo a nie głs rozszczepiony jak w kinie to i tak słyszalny jest efekt przestrzenny czyli całe pomieszczenie w którym się znajdujemy wypełnione jest dźwiękiem - docelowo samochód . Ja poprostu nie widzę opcji autka bez głośników z tyłu. Chyba że to dostawczy blaszak
  
 
A ja bym to ujął tak (moja subiektywna opinia):

1. dobry przód
2. tył

Przyjemniej jak autko jest wypełnione, jak to piszesz Maniurka, ale głośniki z tyłu nie mogą być podstwą. Podstawą jest przód, który fajnie jest uzupełnić o tył.
  
 
Dokładnie mi o to chodzi Wojo
  
 
  
 
Włśnie nmei chodzi o te "wypełnienie" po brzegi muzyczką
  
 
W Essim miałem fabryczny przód i tył elipsy Phonocara, byłem z tego zestawu zadowolony. Zastanawiając się nad audio do Golfa poradzono mi dobry przód i sub z tyłu. Chwilowo jest jeszcze fabryczny przód (16 głośniki + tweetery) i dołożony wzmacniacz Blaupunkt i sub JBL i jest super! Przy takim zestawie wogóle nie widze potrzeby montowania głośników z tyłu (pomijając potrzeby pasażerów tylnich siedzeń). W planie teraz wygłuszanie drzwi i wymiana przodu na Hertze. Jestem jak najbardziej za zestawem: dobry przód + sub w bagażniku.
  
 
Cytat:
2005-12-29 17:55:14, Beny111 pisze:
Jestem jak najbardziej za zestawem: dobry przód + sub w bagażniku.



Ja również, nie inaczej.
  
 
też uważam że bardzo dobry przód i w bagażniku sub z tyłu nie jeżdżę więc grania tam nie potrzebuje
  
 
Pomijają wszystkie za i przeciw ja jestem zdania że jednak o słuch pasażeów tez trzeba dbać. Tak się składa że większość czasu też jeżdżę sam i o mnie za mnie to tyłu nie potrzeba ale zdarza się że brat jeździ z ekipą na impery i jak wiezie kogoś z tyłu to oni nie mają szans usłyszeć niczego poza basem, przód w kombi nie przebije się przez dźwięk dochodzący z bagażnika. Toteż zainstalowałem dodatkowy sytem 13cm z tyłu, tweetery wiszą nad głowami pasażerów nucąc im skoczną melodyjkę. Same głośniki (13cm)znajdują się z tyłu pod roletą i są słyszalne tylko podczas wyłączenia wzmaka.
Powiem na koniec z doświadczenia że ten tył uzupałnia całkiem dobrze to co słychać z przodu. Takie jest moje zdanie.
  
 
Cytat:
2005-12-20 10:07:12, orczyk pisze:
KAŻDA DOBRA INSTALACJA CAR AUDIO SKŁADA SIE Z PRZEDNIEGO ZESTAWU I SUBWOOFERA. I nie mówimy tu o naszych instalacjach tylko o takich z zawodów albo dla posiadaczy sporej gotówki. Dobry zestaw na przód i uzupełnienie basu( UZUPEŁNIENIE a nie ŁOMOTANIE). A popularnośc tylnych głosników bierze się stąd, że większośc ludzi chce głośno a nie ważne jak i skąd dochodzi dzwięk. Dwa to łatwiej włożyć coś w półkę niż założyć dobrze zestaw na przód z tweeterami i jeszcze wygłuszyć wszystko w drzwiach by nie trzeszczało. Lepiej mniej a dobrze niż dużo i źle.




Całkowicie się zgadzam i popieram, jakość, jakość i jeszcze raz jakość -podobnie jak z kobietą, skromne wdzianko niezle kręci

pozdrawiam