Rav4 - check engine - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dotyczy układu EVAP w samochodach z usa.Jest na korku wlewu paliwa napisane ,że naliży go odkręcać powoli i z całkowitym odsłonięciem wlewu paliwa poczekać aż ustanie syczenie.Jeżeli nie będziemy tak postepować może zapalić się controlka CHECK ENGINE.Myślę , że to ten problem.Szerokiej drogi życzę.
  
 
Cytat:
2009-03-04 21:50:48, ptadeusz pisze:
Dotyczy układu EVAP w samochodach z usa.Jest na korku wlewu paliwa napisane ,że naliży go odkręcać powoli i z całkowitym odsłonięciem wlewu paliwa poczekać aż ustanie syczenie.Jeżeli nie będziemy tak postepować może zapalić się controlka CHECK ENGINE.Myślę , że to ten problem.Szerokiej drogi życzę.


No chyba niewiesz o czym piszesz
O Evapie i korku wlewu tez pisalem ,ale to inne kody i inny temat.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Sprawa trochę dziwna, ponieważ te trzy kontrolki (check engine,VSC,4WD) zapają sie a następnie po jakimś czasie gasną i teraz jeżdze i nic się nie świeci. o co może chodzić ????
  
 
Cytat:
2009-03-05 21:27:17, kmt pisze:
Sprawa trochę dziwna, ponieważ te trzy kontrolki (check engine,VSC,4WD) zapają sie a następnie po jakimś czasie gasną i teraz jeżdze i nic się nie świeci. o co może chodzić ????


Jak usterka wystepuje okresowo a teraz nie wystepuje to kod bledu przechodzi do szuflady z napisem history.Mozna go odczytac i stwierdzic co jest przyczyna.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bigelektron, wielkie dzięki!!!!!!! Przeczyszczenie korka i wlewu paliwa pomogło!!!!!!!! Nareszcie nic nie świeci mi po oczach Jesteś genialny
  
 
Witam
Mam "podobny" problem. Posiadam RAV4 z 2005 2.0. Z dwa tygodnie temu zapaliły mi się dwie kontroli check engine i (TSC+VSC). Samochód działa ok, nie szarpie nie tyrkocze. Jedynie nie działa kontrola trakcji (sprawdziłem na śniegu ). Czytałem inne grupy dyskusyjne i za ich namową zresetowałem komputer. Ale po około 100 km kontrolki znowu się zaświeciły i to samo samochód działa ok (poza kontrolą trakcji). Czytałem pare wątków na tym forum ale żadne z podanych metod nie skutkuje. Jutro jadę na komputer może coś powiedzą.
Ma może ktoś pomysł co może być nie tak ?
Dzięki za informację.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-03-30 16:25:58, mr-byniu pisze:
Witam Mam "podobny" problem. Posiadam RAV4 z 2005 2.0. Z dwa tygodnie temu zapaliły mi się dwie kontroli check engine i (TSC+VSC). Samochód działa ok, nie szarpie nie tyrkocze. Jedynie nie działa kontrola trakcji (sprawdziłem na śniegu ). Czytałem inne grupy dyskusyjne i za ich namową zresetowałem komputer. Ale po około 100 km kontrolki znowu się zaświeciły i to samo samochód działa ok (poza kontrolą trakcji). Czytałem pare wątków na tym forum ale żadne z podanych metod nie skutkuje. Jutro jadę na komputer może coś powiedzą. Ma może ktoś pomysł co może być nie tak ? Dzięki za informację. Pozdrawiam



Chodziło oczywiście o VSC+TRC. Przepraszam za pomyłkę.
  
 
Cytat:
2009-03-30 17:21:09, mr-byniu pisze:
Chodziło oczywiście o VSC+TRC. Przepraszam za pomyłkę.


Masz podobny problem bo swieca kontrolki ,i na tym podobienstwa sie koncza.Kod bledu jest podstawa wszelkiego dzialania,blad moze byc na silniku albo na ABS,a i tak wszystkie kontrolki sie zaswieca.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-03-30 23:45:33, Bigelektron pisze:
Masz podobny problem bo swieca kontrolki ,i na tym podobienstwa sie koncza.Kod bledu jest podstawa wszelkiego dzialania,blad moze byc na silniku albo na ABS,a i tak wszystkie kontrolki sie zaswieca.



dzięki za odpowiedź. Dzisiaj będę wałkował temat z ASO.

Pozdrawiam
  
 
Mam pytanie do BIGELEKTRONA.
W moje Ravce4 2.4 z 2006 świecą się rzeczone kontrolki Check , VSC i 4WD . Kody usterek to P0444 i P0455 . Wstępna diagnoz serwisanta ( pododno niezły) jest taka, że należy wymienić korek wlewu paliw. On podobno jest nieszczelny i powoduje tego typu awarię. Zauważyłem , że po zresetowaniu lampek , zaświecają się one ponowniejeżeli poziom paliwa spadnie poniżej połowy baku. Czy to ma jakieś znaczeni ?
  
 
Cytat:
2009-05-11 11:08:17, Marco21 pisze:
Mam pytanie do BIGELEKTRONA. W moje Ravce4 2.4 z 2006 świecą się rzeczone kontrolki Check , VSC i 4WD . Kody usterek to P0444 i P0455 . Wstępna diagnoz serwisanta ( pododno niezły) jest taka, że należy wymienić korek wlewu paliw. On podobno jest nieszczelny i powoduje tego typu awarię. Zauważyłem , że po zresetowaniu lampek , zaświecają się one ponowniejeżeli poziom paliwa spadnie poniżej połowy baku. Czy to ma jakieś znaczeni ?


Najlepiej wstukaj w google ,ale nie korzystaj z automatycznego tlumacza bo ci napisze ze Zawor uszkodzony w nedzy i inne smieszne sformulowania....powodow moze byc wiele a korek jest tylko jedna z mozliwosci,niewiem dlaczego akurat stwierdzono ze korek trzeba wymienic,ale nie napisales co sprawdzali i w jaki sposob.
To troche tak jak z tym utykaniem na lewa noge.Powodem moze byc nowotwor zlosliwy torebki stawowej ,albo kamyk w bucie

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-05-11 11:08:17, Marco21 pisze:
Mam pytanie do BIGELEKTRONA. W moje Ravce4 2.4 z 2006 świecą się rzeczone kontrolki Check , VSC i 4WD . Kody usterek to P0444 i P0455 . Wstępna diagnoz serwisanta ( pododno niezły) jest taka, że należy wymienić korek wlewu paliw. On podobno jest nieszczelny i powoduje tego typu awarię. Zauważyłem , że po zresetowaniu lampek , zaświecają się one ponowniejeżeli poziom paliwa spadnie poniżej połowy baku. Czy to ma jakieś znaczeni ?


Ogolnie pierwszy kod sygnalizuje jakis problem z charaokal canister,a drugi z nieszczelnoscia baku.Trzeba to jednak zdiagnozowac sprawdzic na szczelnosc itd.Jest tu duzo do sprawdzania ale do tego trzeba samochod.Moze sie okazac ze wlew paliwa jest skorodowany ,nierowny ,zasniedzialy,moze byc oring korka wygryziony,a moze byc jakis oring na przewodach.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bardzo Ci dziękuję za kierunek poszukiwań. Jestem w tym tygodniu umówiny na wizytę w serwisie. Dam znać co i jak.
  
 
Witam. U mnie po zapaleniu się kontrolki check engine wyskoczył błąd p0627. Podobno do wymiany jest pompa paliwa lub zaworki (zależy od wersji). Czy to częsty problem? Czy to sprawa pilna, czy można wstrzymać się z wymianą na jakiś czas (po skasowaniu błędu kontrolka się nie świeci)? Autko ma 150kkm i szykuje mi się dłuższa trasa w wakacje (3kkm).
  
 
Cytat:
2009-05-18 00:41:11, jjk pisze:
Witam. U mnie po zapaleniu się kontrolki check engine wyskoczył błąd p0627. Podobno do wymiany jest pompa paliwa lub zaworki (zależy od wersji). Czy to częsty problem? Czy to sprawa pilna, czy można wstrzymać się z wymianą na jakiś czas (po skasowaniu błędu kontrolka się nie świeci)? Autko ma 150kkm i szykuje mi się dłuższa trasa w wakacje (3kkm).


Problem czesty ,elektrozaworki do wymiany-koszt okolo 1500zl.Na wakacje bym sie nie wybieral z takim problemem ,bo moga sie nie udac

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za szybką odpowiedź. Będę wymieniał. Pozdrawiam.
  
 
Witaj Bigelektron,
typ błędu P0420,P430.
Gdzie można Ci podstawić Ravkę?
Pozdrawiam joachimdz
  
 
Cytat:
2009-09-01 20:17:33, joachimdz pisze:
Witaj Bigelektron, typ błędu P0420,P430. Gdzie można Ci podstawić Ravkę? Pozdrawiam joachimdz


Nie musisz mi podstawiac,tylko wymienic katalizatory.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki,
mogę zamontować firmy Lindo Gobex czy muszą być orginały?
  
 
Cytat:
2009-09-02 18:20:06, joachimdz pisze:
Dzięki, mogę zamontować firmy Lindo Gobex czy muszą być orginały?


Tylko oryginaly.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer