Maty maty maty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sie zastanawiam, co naprawdę dają - bo będę męczył za niedługo drzwi i się zastanawiał czy jest sens zakładać??
Może jest ktośm kto nie zminiał nic innego poza wyklejeniem matami i jest w stanie powiedzieć, czy to dużo daje..
To jedno, a drugie to przeglądnąłem nasze forum na ile wyszukiwarka pozwala i znalazłem link go innego, gdzi egościu stwierdził, że maty APP (albo AAP) są kiepawe, bo pękają już przy temp. 0st. nie mówiąc o niższych - co wy na to?? A na allegro poza tą firmą to chyba nic nie ma - no jakieś pasty jeszcze są...
  
 
Widzialem ten watek, tyle ze kolezka mial wczesniej APP i dostajac nowe maty from US stwierdzil ze APP nie wytrzymuje ponizej 0 Bardzo ciekawe bo ja przejezdzilem zime i pogorszenia nie zauwazylem. A roznica z matami i bez jest duza jak na moje ucho
  
 
Zapytaj Shaq'a, on wygłuszł drzwi a teraz wygłusza(ył) bagażnik.Jeżeli chodzi o efekt,to jest duuuuuuuuuuża różnica w jakości dźwięku, no i nic nie pierdzi
  
 
Cytat:
2005-06-10 18:36:20, _muzzy_ pisze:
Zapytaj Shaq'a, on wygłuszł drzwi a teraz wygłusza(ył) bagażnik.Jeżeli chodzi o efekt,to jest duuuuuuuuuuża różnica w jakości dźwięku, no i nic nie pierdzi


wypraszam sobie... u mnie w samochodzi pierdzi tylko jeden burak za kierownicą
Shaq - nie pisz tych regulaminów, tylko odpowiedaj, bo tutaj walka o infinity idzie
  
 
Już już się poprawiam i odpowiadam

Maty naprawdę dużo dają. Przez kilka dni jeździłem z wytłumionymi drzwiami bez zmienionych głośników. W autku jest ciszej, ale to nie w tym w sumie sęk Po wytłumieniu drzwi robi Ci się w środku komora jak w kolumnie głośnikowej. Głośnik gra naprawdę łądniej, szczególnie niskie tony zaczynasz lepiej słyszeć, nie wpadają Ci drzwi w rezonans spowodowany pracą głośnika (w końcu blacha na drzwiach za gruba nie jest)
Co do pierdzenia i wytłumiania to ten kij ma dwa końce
Sama przegroda drzwi jest szczelniejsza, więc to powietrze nie ucieka wszelakimi dziurkami i bardziej "napiera" na drzwi. Trzeba zdbać o tapicerkę, wszystko dobrze podokręcać (szczególnie uciążliwe są korbki szyb). Ja poradziłem sobie z tym przez wstawienie między drzwi a tapicerkę pianki takiej jak pod parkiet dają
Co do mat, to APP są popularne i jak je dobrze położysz to nie powinno być z nimi problwemów. Natomiast w róznie dobrym efektem można wykorzystać inne maty z całkiem innego źródła i duuużo tańsze Po info zapraszam na priva
  
 
z korbkami też sobie poradziłem - założyłem el. szyby Priv poooooooszedł
  
 
Widze że wzbudziłem zainteresowanie tym imatami
Nie napisałem od razu bo szukałem na Allegro odpowiedniej aukcji żeby pokazać. Chodzi o maty takie jak na TEJ aukcji.
Spisują się bardzo dobrze i bardzo wiele osób ich używa
A trick polega na tym że kilku gości wyczaiło dobry biznes z tymi matami. Jak chcecie je nabyć to idziecie poprostu do Castoramy i pytacie o "dekarską taśmę uszczelniającą"
Odcinek 22cm x 10m kosztuje jakieś 70-80zł
  
 
ułatwiłem pracę Shaqowi i wywaliłem to do innego wątku

[ wiadomość edytowana przez: Kielek dnia 2005-06-10 21:32:58 ]
  
 
A ja użyłem maty dekarskiej Soudaband dostępnej w castoramie z powodzeniem stosowanej do wygłuszania, ale jeszcze musze zamknąć otwory w drzwiach żeby osiągnąć oczekiwany efekt!!
  
 
Generalnie problem ze wygłuszeniami na bazie bitumu czyli asfaltu jest taki że asfalt bez dodatku polimerów w temperaturze poniżej +5 st celcjusza robi się twardy i kruchy dlatego zdarzał się matom APP w zimie popękać...
  
 
Shaq'u widzialem te maty ktore pokazales w akcji moim zdaniem APP lepciejsze
  
 
Są jeszcze maty BOLL czasami do trafienia na allegro, podobno lepsze od APP ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.
  
 
Shaq - a powiedz jak założyłeś te maty to zostawiłeś czy wyrzuciłeś tą oryginalną piankę która jest za tapicerką ?
  
 
witam
A jednak Shaq znalazłeś w Castoramie to co potrzebowałes ja teraz bede musiał opierniczyć gosci na dziale budowalanym za ich brak wiedzy bo sie pytałem o to a oni mi powiedzieli nie maja czegoś takiego.



  
 
Cytat:
2005-06-11 09:41:21, -OMEN- pisze:
Shaq - a powiedz jak założyłeś te maty to zostawiłeś czy wyrzuciłeś tą oryginalną piankę która jest za tapicerką ?


Ja tą oryginalną piankę wyrzuciłem. Zresztą ona jest wyżłobiona i po zatkaniu dziur w drzwiach chyba dość ciężko byłoby ją założyć spowrotem

Cytat:
2005-06-11 07:12:33, Tazz pisze:
Shaq'u widzialem te maty ktore pokazales w akcji moim zdaniem APP lepciejsze



Nie twierdzę że nie, ale są według mnie wystarczające, dobrze się kleją i są lżejsze. U mnie się sprawują bez zarzutu
  
 
Cytat:
2005-06-11 10:51:03, Rick_3 pisze:
witam A jednak Shaq znalazłeś w Castoramie to co potrzebowałes ja teraz bede musiał opierniczyć gosci na dziale budowalanym za ich brak wiedzy bo sie pytałem o to a oni mi powiedzieli nie maja czegoś takiego.


Pędząc pojechałem do Praktikera i znalazłem tam matę (nazywa się to Dekarska Taśma Uszczelniająca) firmy Tytan w rozmiarze 10mx15cm w cenie 78PLN. No i uznałem, że to trochę przydrogo i przywąska będzie. To samo w LiroyMerlin. Ale w Castoramie zakupiłem ostatecznie 10mx22cm SOUDAL SOUDABAND pokrytą aluminiową folią za 76PLN. Są przy pokryciach dochowych, masach uszczlniających i klejach do papy. A wygląda tak:




[ wiadomość edytowana przez: Kielek dnia 2005-06-11 15:09:51 ]
  
 
O tym właśnie mówiłem
  
 
A ile potrzeba takiej maty na wygłuszenie samochodu ? W sensie czy np trzeba wywalić okolo 80 zeta a zostanie ci po robocie ponad polowa taśmy ...
  
 
Cytat:
2005-06-11 17:16:07, ViKInG23 pisze:
A ile potrzeba takiej maty na wygłuszenie samochodu ? W sensie czy np trzeba wywalić okolo 80 zeta a zostanie ci po robocie ponad polowa taśmy ...


to zależy czy wygłuszasz całe auto (dach, podłoga,bagażnik)czy tylko drwi.
na całość nie styknie jedna rolka
  
 
Cytat:
2005-06-11 15:08:47, Kielek pisze:
Pędząc pojechałem do Praktikera i znalazłem tam matę (nazywa się to Dekarska Taśma Uszczelniająca) firmy Tytan w rozmiarze 10mx15cm w cenie 78PLN. No i uznałem, że to trochę przydrogo i przywąska będzie. To samo w LiroyMerlin. Ale w Castoramie zakupiłem ostatecznie 10mx22cm SOUDAL SOUDABAND pokrytą aluminiową folią za 76PLN. Są przy pokryciach dochowych, masach uszczlniających i klejach do papy. A wygląda tak: [ wiadomość edytowana przez: Kielek dnia 2005-06-11 15:09:51 ]


jest też dostępna taka mata o szerokości 30cmx 10m kosztuje 112zł