Fotki montażowe głośników mkV.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeśli ktos byłby tak miły to może by wkleił zdjątka zabudowy w głośniki przednich drzwi w mkV niestety z korbką szybkowa - czyli standardowe miejsce.
Dodatkowo proszę o komentarz jakie tam głośniki można wpasować. Ewentualna konfiguracja z syczkiem przez zwrotnice .

Wiec jakby się komuś chciało to poprosze

  
 
Witam

Jakie głośniki można zamontować można przeczytać TUTAJ
(jest odnośnik do tego w wątku powitalnym dzialu Car-Audio)

Fotorelacji jakiejś konkretnej nie ma. Jak to wygląda przy głośnikach 13 i "sklepowej" [rzejściówce można zobaczyć na zdjęciach TUTAJ
  
 
Czytałem już to .


Ale dziękuję.
  
 
Cytat:
2005-06-13 13:05:29, Piotrunio pisze:
Czytałem już to . Ale dziękuję.


Ja tez juz sie gdzies produkowalem na ten temat ale moge Ci podpowiedziec troche...

W standardowe plastiki wchodza glosniki 10 cm. Mozna dokupic specjalne adaptery (np. na allegro), dzieki ktorym wcisniesz 13. I tu wlasnie byla moja uwaga - wiekszosc 13 ma do montarzu takie wystajace z kosza wasy, ktore dosc skutecznie utrudniaja ich wpasowanie w przejsciowki - te cycki po prostu wystaja poza obudowe i trzeba kombinowac. Popatrz czy nie ma gdzies takich, ktore montuje sie srubami wewnatrz kosza.

  
 
Cytat:
2005-06-13 13:05:29, Piotrunio pisze:
Czytałem już to . Ale dziękuję.



Hmm postaramy się w takim razie pomóc więcej, tylko o jakie dokładnie jeszcze informacje by chodziło??
  
 
Jeszcze fotki ze skladania glosnikow do kupy


Aha... u mnie okazalo sie jeszcze, ze kosz glosnika jest na tyle pekaty, ze nie wchodzi do konca w plastik. Musialem szlifowac kanty (plastiku oczywiscie ) zeby sie wszystko ladnie zmiescilo...
Pozniej uszczelnilem to jeszcze taka gabka do uszczelniania okien na zime
  
 
Generalnie chodziło mi o to, że drażnią mnie już orginalne papierzaki i chciałem coś zmienić.

Tylko że mam korbkę od szyby i jedyną możliwością jest zabudowa w orginalnym miejscu.

Widziałem głośniki 6x9 (nisko-średnio tonowe + syczek) ale nie wiem czy wejdzie w miejsce starych glośników. Dodatkowo jeśli zrobie głośnik na płycie czy boczek nie bedzie odstawał (grubość) .

p.s. czy można zamontować glośnik bez tej plastikowej podkładki ?




[ wiadomość edytowana przez: Piotrunio dnia 2005-06-13 15:46:02 ]
  
 
Cytat:
2005-06-13 15:43:41, Piotrunio pisze:
Generalnie chodziło mi o to, że drażnią mnie już orginalne papierzaki i chciałem coś zmienić. Tylko że mam korbkę od szyby i jedyną możliwością jest zabudowa w orginalnym miejscu. Widziałem głośniki 6x9 (nisko-średnio tonowe + syczek) ale nie wiem czy wejdzie w miejsce starych glośników. Dodatkowo jeśli zrobie głośnik na płycie czy boczek nie bedzie odstawał (grubość) . p.s. czy można zamontować glośnik bez tej plastikowej podkładki ?


A po co chesz montowac 6x9 w drzwiach ?? Takiego cuda to jeszcze nie widzialem Na stronie glownej pokazane jest jak zamontowac 16 w panelach z MDF-u (w orginalnym miejscu)... Moze tak sprobuj.
  
 
Tylko czy zmieszczą się pod boczek ?
  
 
Ciekaw jestem jak grają te GMS-y które zamontował KACZA?
Marka ogólnie zjechana na wszystkich forach car-audio....
Jest to lepszy głośnik niż firmówka Twoimm zdaniem???
  
 
Kupiłem sobie dzisiaj głośniczki .

Na przód 2x 13 cm ,

Typ membrany :
Polipropylenowo polimerowa

Typ kosza :
Stalowy

Rodzaj zawieszenia :
Gumowe

Typ :
Jednocewkowy

Średnica cewki :
39 mm

Średnica :
130 mm

Rodzaj tweetera :
Tytanowy o średnicy 25 mm

Odległość między otworami montażowymi :
145 mm

Wysokość głośnika :
55 mm !!!!!!!!!!!

Impendancja :
4 ohm

Skuteczność :
92 dB

Pasmo przenoszenia :
( 55 - 23.000 Hz )

Moc maksymalna :
200 Watt

Moc muzyczna :
140 Watt

Moc znamionowa :
100 Watt


na tył 2x 6x9

Typ membrany: - Polipropylenowo polimerowa
Typ kosza : - Stalowy
Rodzaj zawieszenia : - Guma butylowa
Typ : - Jednocewkowy
Moc maksymalna : - 450 Watt
Moc znamionowa : - 225 Watt
Pasmo przenoszenia : - 55-23.000Hz
Skuteczność : - 93 dB
Woofer : - 235 mm x 165 mm
Tweeter : - 2 * Tytanowy 35 mm
Midrange : - 45 mm stożek polipropanowy
Impedancja : - 4 ohm
Wysokosc glosnika : - 110mm
Cewka aluminiowa : - 26 mm


Podejrzewam że będą grac średno ale za tą cene (całość 120 zł)
Chociaz w porównaniu z papierzakami to chyba będą lepsze .


[ wiadomość edytowana przez: Piotrunio dnia 2005-06-16 08:26:15 ]
  
 
No dobra - tylko co to za głośniki??
  
 
Cytat:
2005-06-15 01:40:55, diesel_power pisze:
Ciekaw jestem jak grają te GMS-y które zamontował KACZA? Marka ogólnie zjechana na wszystkich forach car-audio.... Jest to lepszy głośnik niż firmówka Twoimm zdaniem???


Hmmm... szczerze powiem to narazie ciezko powiedziec...
Mam strasznie kiepskie radio, ktore ich po prostu nie uciaga.
Glosniki polecil mi koles ze sklepu Bartex-a (taka Lodzka firma car-audio) jako jedyny rozsadny zestaw za niecale 150 zl. Maja neodymowy magnes i graja o niebo lepiej od firmowych papierowek....
Pozostaje jeszcze kwestia wytlumienia drzwi - tu tez nie jest dobrze, okleina jest popekana i na pewno nie daje takich efektow jak powinna.
  
 
Cytat:
2005-06-16 08:51:46, Kielek pisze:
No dobra - tylko co to za głośniki??



Jakieś całkiem nieznane - niemieckie - ciekawe co z nich będzie.