Połowicznie głuchy :D :D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i zacząłem zabawe z matami wygłuszającymi ... opierając sie na dobrych radach Shaq'a27 oraz na jego krotkiej fotorelacji, po prawei 4 godzinnej walce z drzwmiami pasazera udalo mi sie je wygłuszyć Szczerze mówiąc nie spodziewałęm się że aż tyle czasu to pochłonie no ale efekt jest ... głośnik gra lepiej, drzwi sie bajerancko zamykają

Jakby ktoś był zainteresowany to zamieszczam fotorelację z moich poczynań. A dziś uzbrojony w doświadczenie zaczynam walkę z drzwiami kierowcy



Przed robotą ....



Zrywanie starej maty ....




Drzwi odczyszczone i przygotowane do oklejania...





Efekt końcowy
[/IMG]

[ wiadomość edytowana przez: ViKInG23 dnia 2005-06-18 12:51:08 ]
  
 
a dziury czym zakleiles ??
  
 
FOTORELACJA DOKŁADNA ...


Przed robotą...

Zrywanie starej maty...

Drzwi odczyszczone i gotowe do wygluszania...

Wygłuszona wewnętrzna strona drzwi...

Efekt końcowy...

  
 
ile mat zuzyles??
  
 
Kupilem w castoramie rolkę 22,5cm X 10m i jak na razie na jedne drzwi zużyłem tak 1/3 myśle ... Mam nadzieje ze moze zostanie mi jeszcze troche na bagażnik ..
  
 
A ja tylko współczuję ja przyjdzie coś w drzwiach robić . Centralny, albo podnośniki szyb....


ps. Jaki masz kod lakieru, bo coś taki do mojego podobny, ale jakby jeszcze ładniejszy
  
 
...w "małym kocie" Master ....a tak poza tym, to że dostęp trudny do osprzętu drzwi to małe piwo......gorzej jak niechybnie spływająca po szybie woda i magazynująca się w "gąbce" zacznie zbierać swoje żniwo od wewnątrz drzwi......wtedy nici z wytłumienia....trzeba będzie nowych drzwi szukać .....chyba, że ma się autko na 2 lata
  
 
Cytat:
2005-06-22 13:25:04, Andrew pisze:
........gorzej jak niechybnie spływająca po szybie woda i magazynująca się w "gąbce" zacznie zbierać swoje żniwo od wewnątrz drzwi......wtedy nici z wytłumienia....trzeba będzie nowych drzwi szukać .....chyba, że ma się autko na 2 lata



I tu się mylisz... bo w dole drzwi są otworki którymi ta woda sobie myk myk i wykapie na zewnątrz!!!

A co jak nie masz drzwi wygłuszonych ?? tak samo woda się zbiera w gąbce
  
 
Ja wiem Kruchy, że w dole drzwi są otworki ale właśnie poprzez zaklejenie ich tracisz odpływ Zresztą same maty są tu chłonnikiem i ta woda tak prędko z nich nie odparuje zapewne......no ale jest wyjscie z sytuacji ; trzeba mieć nowe, sprawne uszczelki zbierające wodę z szyb i powinno być ok
  
 
Ale ja nie zakleiłem tych otworków... a jak maty mają pić wodę?? Przecież to bitum - zwany asfaltem i aluminium.... poza tym jak stosują to na dachach to raczej pić wody nie powinno
  
 
A te maty to sie jakos na cieplo przykleja ??
  
 
powiedzcie ile one kosztują w castoramie (cała ta rolka)
  
 
Cytat:
2005-06-23 13:52:09, Maniurka78 pisze:
powiedzcie ile one kosztują w castoramie (cała ta rolka)


Tu masz fotki maty i ceny.
Kacza - nie trzeba przyklejać jej na ciepło (no chyba, że na dworze jest zimno i nie będzie plastyczna) - ona ma swój klej. Podstawa, to dobrze odtłuścić powierzchnię, na której będzie naklejana.
I jeszcz jedno - Andrew poruszył mimochodem dość ważny aspekt obklejania. Każda mata może nieco spłynąć pod wpływem wysokiej temp. - myślę, że do 60st. C drzwi na słońcu mogą się podgrzać. I wtedy faktycznie mogą zostać zalepione te otworki. Dlatego też powinno się (wg mnie) co jakiś czas sprawdzać ich drożność - choćby śrubokrętem albo siakimś drwienkiem coby nic nie porysować
  
 
Cytat:
2005-06-23 14:08:30, Kielek pisze:
Kacza - nie trzeba przyklejać jej na ciepło (no chyba, że na dworze jest zimno i nie będzie plastyczna) - ona ma swój klej. Podstawa, to dobrze odtłuścić powierzchnię, na której będzie naklejana. I jeszcz jedno - Andrew poruszył mimochodem dość ważny aspekt obklejania. Każda mata może nieco spłynąć pod wpływem wysokiej temp. - myślę, że do 60st. C drzwi na słońcu mogą się podgrzać. I wtedy faktycznie mogą zostać zalepione te otworki.


OK mam to Tylko jakos mi sie nie chce za robote brac No i kasy tez nie mam za wiele ostatnio (odkad kupilem auto )
  
 
Znalazlem na pewnym forum dyskusje o wytlumianiu samochodu matami dekarskimi. Milego Czytania...
  
 
Tak dopiero teraz zauwazyłem.... ViKInG23, odklej sobie te trzy małe kawałki maty na dolnym rancie drzwi, bo to sa otwory od odprowadzania ewentulanej wody... i włsąsnie ztego powodu u mnie zostanie dodatkowo ta oryginalna gabka...