LPG w Niemczech

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
mam pytanie:
czy oriętujecie się może drodzy Lobowicze jakie są obecnie ceny LPG oraz PB w Niemczech i jak wygląda dostępność LPG?kierunek Kolonia
wiem było o tym pisane ale było to w zeszłym roku i mogło się pozmieniać trochę
za ewentualne aktualne porady z góry dziękuję
pozdr-GrzegorS
  
 
z tego co widzialem w berlinie miesiac temu 0,70 euronow , a w tamtym roku jak jechalem na zachod ceny wachaly sie od 0,60 do , 075 euro
  
 
Na gaz nie licz!!! Ja jechałem w kwietniu do Kolonii to po drodze zajeżdżałem do 5 punktów - w jednym wyszedł próbował napełnić ale szybko zrezygnował, w innych wisiały tabliczki, że są zepsute dystrybutory. Niemcy boją sie tankować gaz!
  
 
http://www.gas-tankstellen.de/bab.php
Sprawdz tylko Autobahnnahe Tankstellen będzie najłatwiej odszukać.
W razie gdybyś przekraczał granicę w Swiecku i jechał A2 to najprościej zatankować na Schell między Braunschweig a Hannover.Stacja jest przy autostradzie nazywa się Raststatte Zweidorfer Holz.
0,61 Euro
Powodzenia.
  
 
Cytat:
2005-06-22 07:26:51, jarn pisze:
Na gaz nie licz!!! Ja jechałem w kwietniu do Kolonii to po drodze zajeżdżałem do 5 punktów - w jednym wyszedł próbował napełnić ale szybko zrezygnował, w innych wisiały tabliczki, że są zepsute dystrybutory. Niemcy boją sie tankować gaz!


bzdura...
bylem we francji (przy granicy ze szwajcaria i niemcami) i cala droga na niemieckim gasie. na ftp'ie jest mapa stacji lpg...
  
 
Witam poszukaj jeszcze tu:
http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US

Pozdrawiam
  
 
@kielkac zgadzam sie jest coraz wiecej stacji z LPG a niemcy powoli sie przekonuja do gazu , na niektorych stacjach trzeba poprosic o przejsciowke przy autobahn napewno zjadziesz stacje LPG , w malych miasteczkach bedzie trudniej oprocz Shella Lpg znajdziesz tez na stacjach Aral , pozatym w niemczech sam tankujesz gaz nie wiem gdzie ktos wychodzi i zaklada Ci pistolet na wlew - to nie Polska

[ wiadomość edytowana przez: art23 dnia 2005-06-22 12:12:33 ]
  
 
Cytat:
2005-06-22 12:11:00, art23 pisze:
@kielkac zgadzam sie jest coraz wiecej stacji z LPG a niemcy powoli sie przekonuja do gazu , na niektorych stacjach trzeba poprosic o przejsciowke przy autobahn napewno zjadziesz stacje LPG , w malych miasteczkach bedzie trudniej oprocz Shella Lpg znajdziesz tez na stacjach Aral , pozatym w niemczech sam tankujesz gaz nie wiem gdzie ktos wychodzi i zaklada Ci pistolet na wlew - to nie Polska [ wiadomość edytowana przez: art23 dnia 2005-06-22 12:12:33 ]


na malej stacji oddalonej ok. 1 km od autostrady (majac mape oplaca sie zjechac ) poprosilem o "gas adapter". pani wreczyla go bez problemu, po czym kiedy zobaczyla w kamerze jak sie z tym mecze przyszla i sama zatankowala mi furmanke...
potem juz poszlo latwiej zwlaszcza, ze niemieckie koncowki sa zakrecane i wg. mnie bezpieczniejsze i latwiejsze w obsludze...
na niektorych dystrybutorach (np. aral na autostradzie 4 w okolicy chemnitz) jest instrukcja obslugi w j. polskim...




ps. bylem tez na takich stacjach, gdzie byl dzwoneczek jak u nas i klient przychodzil i tankowal...

[ wiadomość edytowana przez: kielkac dnia 2005-06-22 12:21:53 ]
  
 
Tak przy okazji:

Może ktoś ma rysunek / obrazek / link, przedstawiający stosowane końcówki i adaptery w różnych krajach?
  
 
Link
  
 
Wyglada na to, że ja miałem pecha!!!
  
 
A drogie takie dysze? Ktos se kupowal?
R.
  
 
adaptery kosztuja ok. 50 pln
  
 
Cytat:
2005-06-22 12:20:32, kielkac pisze:
na malej stacji oddalonej ok. 1 km od autostrady (majac mape oplaca sie zjechac ) poprosilem o "gas adapter". pani wreczyla go bez problemu, po czym kiedy zobaczyla w kamerze jak sie z tym mecze przyszla i sama zatankowala mi furmanke... potem juz poszlo latwiej zwlaszcza, ze niemieckie koncowki sa zakrecane i wg. mnie bezpieczniejsze i latwiejsze w obsludze... na niektorych dystrybutorach (np. aral na autostradzie 4 w okolicy chemnitz) jest instrukcja obslugi w j. polskim... ps. bylem tez na takich stacjach, gdzie byl dzwoneczek jak u nas i klient przychodzil i tankowal... [ wiadomość edytowana przez: kielkac dnia 2005-06-22 12:21:53 ]



miales szczescie bo ja sie meczylem chyba na aralu ale wreszcie uruchomilem maszynerie i zatankowalem ,tankowalem kilkanascie razy i nikt do mnie nie wyszedl , faktem jest ze nie jest latwo znalezc czasami stacje ale jest ich coraz wiecej
  
 
Na stacji benzynowej w Essen jakies 80 km od Koloni gaz kosztuje 47 centów .
Moze te mapki ci pomogą 1 i 2
  
 
ja proponuje jeszcze w Polsce przy granicy z Niemcami pytać na stacjach LPG o ksiazeczke ze stacjami gasu w Niemczech. Sa w niej podane adresy, dajazd oraz godziny otwarcia. Co do cen LPG to w sieprniu tamtego roku wachały sie od 60-65 centów na wschodzie Niemiec do 35-40 centów na zachodzie oraz pod holenderska granicą
  
 
jeszcze raz powtarzam, ze taka ksiazeczka jest na naszym ftp'ie...
  
 
Witam
dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc o takie informacje właśnie mi chodziło
pozdrawiam-GrzegorS
  
 
ja tez ostatnio zrobiłem 2500 na lpg po niemczech i zero problemów a na liście stacji lpg w niemczech są też podane godz otwarcia co jest wazne jask ktoś jedzie np w nocy a ceny od 0,5 do 0,7euro
  
 
kielkac ta ksiazeczka jest co jakis czas aktualiwowana, bo stacji przybywa...

Pozdrawiam