Stacyjka Omega B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam @ll,

szukalem wszedzie po forum (tak mnie sie bynajmniej zdaje) i nigdzie nie znalazlem opisu jak wyciagnac bebenek stacyjki?

mam zacinajaca sie stacyjke i musze zapadki powymienac a za cholere nie wiem jak ja wyciagnac z tamtad

pliss help

pozdrawiam

aha omegaB bez immobilaizera o ile sie nie myle

[ wiadomość edytowana przez: KrzyX dnia 2005-06-25 12:41:12 ]
  
 
witam
mam podobny problem... również czekam na podpowiedzi....
pozdr
mitecl
  
 
Witam.
Miałem podobny problem, więc zrobiłem rozeznanie, kto sie tym
zajmuje i za jaką kwotę. Pojechałem do faceta do którego dostałem namiary i za 50zł wyjął, rozebrał na części wymienił
zużyte i założył. Dorabia kluczyki i ma uprawnienia z policji.
Jeśli ktoś jest przejazdem to naprawia od ręki.
W innym miejscu pytałem to facet chciał za wszystko 150zł !!.
Sam do tego się nie przymierzałem bo skad wziąć nowe zapadki?
Pozdr.
  
 
Cytat:
2005-06-25 12:34:06, KrzyX pisze:
szukalem wszedzie po forum (tak mnie sie bynajmniej zdaje) i nigdzie nie znalazlem opisu jak wyciagnac bebenek stacyjki?


1. Zdejmujesz oslone kierownicy (w tym stacyjki).
2. Przekrecasz kluczyk do pozycji "I".
3. W widoczny na zdjeciu otwor wciskasz, a nastepnie wyjmujesz np. wkretak.

4. Bebenek wyskakuje.


UWAGA: Nie dopusc do zablokowania kierownicy (skrec kola), bo pozniej nie wlozysz bebenka (bedziesz musial odkrecac cala stacyjke).

Milej zabawy!

P.S. Stacyjke widoczna na zdjeciach chetnie sprzedam. Uzywalem jej przez pewien czas. Jest sprawna.


[ wiadomość edytowana przez: towtys dnia 2005-06-25 16:05:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: towtys dnia 2005-06-25 16:14:52 ]
  
 
Mi sie ostatnio zacieła stacyjka na maxa i po walce jakos udalo mi sie przekrecic kluczyk (ponoc jak sie cieplo robi to takie rzeczy sie dzieja) i od razu pojechalem do goscia we Wrocławiu co naprawia/regeneruje stacyjki. 25 min roboty 100 zl zaplacone i ma sie ponoc nie zaciac przez jakis czas!

P.s.
Porada dla tych co im sie kiedys zatnie (od tego fachowca): jak wlozycie kluczyk, to wykonujcie nim ruchy przod - tył! Czyli do siebie i do do szyby takie poziome rychy z kluczykiem w stacyjce. Wyciaganie milimetr i proba przekrecenia raczej nic nie da! U mnie tak wlasnie bylo. I jak juz odpalicie, to prawdopodobienstwo, ze jak wyjmiecie kluczyk i ponownie nie bedzie sie dalo go przekrecic jest b. duze! Takze od razu szukajcie fachowca
Roman
  
 
no ja znalazlem fachowca co za 35 zl zrobi tylko musze mu stacyjke dostarczyc dzieki za info
pozdrawiam
  
 
Gdzie we wrocłąwiu można naprawić stacyjke bo moja powoli sie zaczyna zacinać
  
 
Na Kurkowej 34 we Wrocławiu...
Tel: 602850310 lub 328 93 37.
Wszystko robia z zamkami samochodowymi.
R.
  
 
Dzięki.
Muszę się wybrać bo niechciałbym mieć niespodzianki np. nad morzem
  
 
...no racja, bo roznie moze byc! Ja naszczescie mialem niespodzinke pod domem.

R.
  
 
Zdemontowałem stacyjkę zgodnie z poniższym opisem zawiozłem do regeneracji do Hali Targowej we Wrocławiu- koszt 60zł i śmiga jak nówka
  
 
dobrze wiedzieć bo i moja zaczyna sie wygłupiać.
  
 
Miałem problem przy montażu stacyjki, nie chciała mi za diabły wejść z powrotem po długich próbach doszedłem co jest grane, w środku obudowy stacyjki jest taka zapadka odpowiadająca prawdopodobnie za wyskakiwanie stacyjki i miedzy innymi gaszenie radia, tą zapadkę śrubokrętem obniżyłem w dół aż do kliknięcia poczym stacyjka weszła bez żadnego problemu. Pozdrawiam i życzę udanych napraw
  
 
Ja sie na Kurkowa we Wroc. zaniesie w rece stacyjke, to pewnie tez taniej zrobia. Ja tam pojechalem "calym" autem i gosc sobie wyciagnal zrobil i wsadzil z powrotem. Wszystko za 100 zl.
R.
  
 
Prosze o umieszczenie tego wątku w poradach
  
 
Niekonecznie jest to wina stacyjki,
zobacz w jakim stanie masz kluczyk- jezeli jest juz mocno zuzyty to bedzie sie zacinac stacyjka " problem z przekreceniem kluczyka " sproboj zapasowy kluczuk, moze jest w lepszym stanie***
Jak jest wychodzony to nie wlacza odpowiednich "zapadek-czy jak to nazwac "
Moze wystarczy nowy kluczyk dorobic.