165mm zamiast 6x9 z tyłu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witka

Właśnie znalazłem coś takiego na Allegro: LINK

Myślę, że może to być jakiś pomysł na głośniki w oryginalnych miejscach montażowych z tyłu w Essim. Prawdę powiedziawszy sam się nad tym zastanawiam.
  
 
Zamiast kupować jakieś badziewne plastiki zrób sobie sam takie przejściówki z mdfu - taniej Cię to wyjdzie, a i efekt będzie lepszy!!
  
 
moŻe i masz rację kruchy...ale jak ktoś stawia autko pod blokiem a nie chce przyciemniać szyb (jak ja) to chyba jest dobry pomył z tymi przejściówkami
  
 
Ale jak złożysz na przejściówce z mdfu to i tak głośnik będzie ukryty za maskownicą... ja myślałem o zamontowaniu od spodu tej tylnej półki więc i tak nie będzie widać!!
  
 
tiaaa...ale jak ktoś ma dwie lewe łapy do takich robót to nic nie poradzisz
  
 
Arturze, no to zamów sobie taką redukcję z mdf-u, a przykręcić ją w samochodzie to chyba bedziesz potrafił
  
 
Ja mam takie osłony z tworzywa w swoim i bardzo sobie chwale.Pasują idealnie,wyglądają dokładnie jak typowe fordowskie i można tam włożyć przyzwoite głośniki.Ze swojej strony naprawde polecam.
  
 
Cytat:
2005-06-29 09:25:05, Remarq pisze:
Ja mam takie osłony z tworzywa w swoim i bardzo sobie chwale.Pasują idealnie,wyglądają dokładnie jak typowe fordowskie i można tam włożyć przyzwoite głośniki.Ze swojej strony naprawde polecam.


Rowniez takie posiadam i jest ok, w sklepie ze sprzetem car audio kupisz juz za 55 zl.
  
 
Po co takie coś kombinować ? Zrobić redukcje z mdf-u na elipsy 6x9 i zamontować elipsy od spodu a od góry zostawić oryginalne maskownice ........mdf przymocować poprzez tą oryginalną plastikową ramkę w oryginalne otwory. Mam tak zrobione i da się tak wycentrować głośnik, że membrama nie jest nic przysłonięta przez panel ....wygląda jak fabryczny głośnik a gra jak elipsa 6x9
  
 
Ogólnie rzecz biorąc 6x9(jajka) grają lepiej niż 165. Ja miałem u siebie w półce subwoofer, a 165 jako dodatek dla pasażerów siedzących z tyłu. Obecnie to zmieniłem. Do suba zrobiłem skrzynię, w półkę przyszły 2 jajeczka JBL'a, a te 165 zamierzam gdzieś z przodu ulokować.
  
 
no to własnie mam pytanie ktore lepiej zagraja 6x9 czy 165mm ????
  
 
Cytat:
2005-07-13 10:01:06, Rick_3 pisze:
no to własnie mam pytanie ktore lepiej zagraja 6x9 czy 165mm ????


wczoraj kupiłem JBL 6x9 - podobno owale mają lepszy "bang" od okrąglaków...