Sprawdzenie cb na żywo-Warszawa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
jestem nowy na tym forum i chciałbym kupic cb Uniden 510 xl + antenka New Lemm AT-1700, ale mam jeszcze male wątpliwości. A mianowicie chciałbym sprawdzic na "żywo" jak to wszystko działa. Więc moja prośba do cb-stów z Wawy, czy któryś mółby mi pokazac mozliwości cb w mobilu?Niekoniecznie w/w sprzetu ale chcoiaz zblizonego.
Za wszelka pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
  
 
heheh to i ja sie podlacze
  
 
Bedzie weselej
  
 
obecnie nie pomogę, bo moje mobilne radyjko jest u lekarza.
ale jak odbiorę, to nie widzę problemu. tylko że odbieram już 3 tygodnie...
  
 
ok, jak to sie mowi lepiej późno niz wcale
Pozdr
  
 
Juz zaczynam mieć watpliwosci ze jest az tylu uzytkowników CB
na terenie Wawy.
mam nadzieje że jestem w błędzie
Wytłumaczenie moze byc tylko jedno- uzytkownicy cb radio łączcie sę i wpisujcie sie na forum
Pozdr
  
 
stary dzialaj w ciemno Ja bez osluchu wybralem radio i mam nadzieje ze nie zawiode sie
  
 
No ja chętnie bym pomógł, ale aktualnie jestem w fazie przejściowej...
Tzn jedno radio już sobie poszło, a drugie jeszcze nie przyszło
  
 
A ten topic bardzo pomogl mi Poczytaj, moze tobie tez pomoze Dzieki Mac
  
 
no i sobie poczytałem
Wczesniej zastanawialem sie nad antenką Lemma ale teraz wezme chyba Valor. na allegro jest za stówke. Radyjko najprawdopodobniej Uniden 510 lub 520. Tylko ze brakuje mi jeszcze jednego impulsu aby to kupic (dla zainteresowanych wiadomo o co chodzi)
Poza tym jaka jest generalnie praktyczna roznica między Unidenem 510 a 520?Chodzi mi o info z zycia wziete.
Za wszelkie wskazówki dzieki Mac i Focus
  
 
a tak w ogóle Mac to kiedy bedzesz mial sprzet zainstalowany u siebie?
  
 
Nowe radio dziś zamówiłem.
Nie później jak w piątek powinno już gadać w samochodzie.

Cytat:
Poza tym jaka jest generalnie praktyczna roznica między Unidenem 510 a 520?Chodzi mi o info z zycia wziete.


Podstawowa różnica jest taka że 510 nie ma RFGain (regulacja czułości odbioru), a 520 ma.
Reszta to drobiazgi (wyjście PA - raczej nieprzydatne, szybka "9" - zupełnie nieprzydatna).
No a sam RFGain niekiedy w mieście sprawdza się lepiej od Squelcha. Dobrze sprawdza się też kombinacja tych dwóch rzeczy.
Ale ogólnie w Unidenie jakość odbioru (tym bardziej z włączonym ANL) jest na tyle dobra, że bez bólu można żyć bez RFGain...
  
 
Dzieki za wyjasnienie szczególików.
Jak nie bedziesz miał nic przeciwko to w przyszlym tygodniu bede mógł sprawdzic u ciebie jak chodzi radyjko?(powiedzmy poniedzialek)
  
 
Cytat:
2005-07-04 15:19:00, DIZMO pisze:
Dzieki za wyjasnienie szczególików. Jak nie bedziesz miał nic przeciwko to w przyszlym tygodniu bede mógł sprawdzic u ciebie jak chodzi radyjko?(powiedzmy poniedzialek)



Jasne, jeśli tylko nie będzie żadnej obsuwy (radio przyjdzie na czas itp.) to zapraszam na testy
  
 
ok, trzymam cie za słowo
  
 
Witam koledzy!jak ja wam zazdroszczę ja na wolnym bez dostępu do sprzętu!Dobrze że to forum jest poczytam sobie,dowiem się (bo ciemny jak tabaka w temacie jestem)ciekawych klimatów.Piszcie wiele i konkretnie bo jak wrócę za kółko to muszę uporać się ze swoim problemem sprzętowym.
  
 
Witam,
no i jak tam Mac, radyjko juz dziala ?
Pozdrawiam
  
 
To i może ja się pod spotkanie podłączę Jestem ciekawy jak nowe radyjko się sprawuje i jak wypada w porównaniu z moim alanem 100+
  
 
Sorry Chłopaki, dopiero wróciłem do Wawy, za parę dni znów wybywam, DIZMO już wyjechał z tego co wiem... mijamy się...
  
 
co do radia dobry pomysl a co do anteny lemm to odradzam to jest badziewne kup sobie new alaska naprawde duzo lepsza antenka.