Najtańsze ubezpieczenie OC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie upływa termin mojego ubezpieczenia OC. Do tej pory płaciłem składkę w PZU, ale po otrzymaniu rachunku na 677 zł postanowiłem sprawdzić, u jakiego ubezpieczyciela jest najtaniej.
Podaję wyniki ankiety dla mojego samochodu (50% zniżki za bezszkodowość) :
Hestia - 740 zł
PZU - 713 zł
Samopomoc - 506 zł
Allianz - 421 zł
Po dojechaniu do Allianza nie chciało mi się już więcej pytać, uznałem ich stawkę za satysfakcjonującą.
Mam pytanie:
Czy ktoś zna tańszego ubezpieczyciela ?
  
 
Chłopie, to i tak prawie dwa razy taniej niz w Wawie .
Dostałem parę dni temu wyliczenie z pzu, które opiewało ( 50%) na sumę 980 i jakieś grosze.

carbol.
 
 
Radzę omijać hestię.

Ogólnie tanio, a Allianz to szanowana firma.
  
 
Tak się skłąda że we wtorek kończy mi się pełny pakiet ubezpieczenia w tej gównianej Hestii i po przeczytaniu twojego posta CZEDU zdecydowałem że również ubezpieczę się w Allianzie
Mam tylko pytanko:
- jeśli do tej pory przez cały czas byłem w Hestii i miałem w tym okresie kilka dzwonów, to czy po przepisaniu do Allianza będę miał również 50% zniżki ???
Nie za bardzo się w tym wszystkim orientuję... wcześniej zajmował się tym starszy...
Gdzie jest Allianz w Warszawie?
  
 
Cytat:
2003-02-28 18:50:43, ŁUKASZ_GAJER pisze:
Tak się skłąda że we wtorek kończy mi się pełny pakiet ubezpieczenia w tej gównianej Hestii i po przeczytaniu twojego posta CZEDU zdecydowałem że również ubezpieczę się w Allianzie
Mam tylko pytanko:
- jeśli do tej pory przez cały czas byłem w Hestii i miałem w tym okresie kilka dzwonów, to czy po przepisaniu do Allianza będę miał również 50% zniżki ???
Nie za bardzo się w tym wszystkim orientuję... wcześniej zajmował się tym starszy...
Gdzie jest Allianz w Warszawie?



Zapewne dostaniesz na starcie 10-20 % za zmiane ubezpieczyciela.
  
 
Za zmianę ubezpieczyciela nic mi w Alianzie nie obiecywali, niestety. Kazali dostarczyć zaświadczenie z PZU o bezszkodowym okresie ubezpieczenia, wtedy uzbieraną zniżkę uznają. Jeśli będziesz chciał rzeczywiście zrezygnować z Hestii nie zapomnij wypowiedzieć umowy OC na dzień przed upływem terminu ubezpieczenia, bo będziesz dalej przymusowo ubezpieczony w Hestii. O szczegóły twojej sytuacji musisz pytać agenta. Zajrzyj na stronę http://www.allianz.com.pl obliczysz sobie składkę i znajdziesz adresy oddziałów.
  
 
Wyciągam trupa z szafy, ale mam tylko 1 pytanko i nie ma sensu zakładać wątku...

Do tej pory byłem ubezpieczony w PZU, ale w tym roku zaśpiewali mi ponad 8 stów za samo OC (full zniżek + 20% zwyżki za "klasę auta" - WTF? ) i chyba czas coś z tym zrobić.

Pytanie jest takie, czy jeżeli kończy mi się ub. 11.04 to mogę bez żadnego okresu wypowiedzenia po prostu pójść do innej firmy w poniedziałek i tam się ubezpieczyć?

Pzdr
  
 
a co mi np polecicie?myslałem z ojczulkiem zeby mnie zrobic wspołwasciciela i w tym przypadku Pzu chce zamnie około 700 zł a jesli miałbym byc sam to ok 1600zł:-/(przypominam ze dostaje jeszcze procenty karne za wiek,krótki staz prawa jazdy:-/)ogolnie rzecz biorac jakbym brał na siebie to 130%
  
 
Cytat:
2006-04-08 15:08:01, soop pisze:
Pytanie jest takie, czy jeżeli kończy mi się ub. 11.04 to mogę bez żadnego okresu wypowiedzenia po prostu pójść do innej firmy w poniedziałek i tam się ubezpieczyć? Pzdr



Nie
Jeżeli nie złożysz pisma z wypowiedzeniem świadczenia usługi ubezpieczenia komunikacyjnego, to takie ubezpieczenie przechodzi automatycznie na następny rok
  
 
Mhm, zgadza się - właśnie doczytałem, ale luzzzz jest OC kończy mi się we wtorek i w pon. zdążę jeszcze złożyć wypowiedzenie
  
 
Cytat:
2006-04-08 15:08:01, soop pisze:
Wyciągam trupa z szafy, ale mam tylko 1 pytanko i nie ma sensu zakładać wątku... Do tej pory byłem ubezpieczony w PZU, ale w tym roku zaśpiewali mi ponad 8 stów za samo OC (full zniżek + 20% zwyżki za "klasę auta" - WTF? ) i chyba czas coś z tym zrobić. Pytanie jest takie, czy jeżeli kończy mi się ub. 11.04 to mogę bez żadnego okresu wypowiedzenia po prostu pójść do innej firmy w poniedziałek i tam się ubezpieczyć? Pzdr



ktos chce cie orznac
espero ma w pzu +6% za klase auta
podaj mi na priva
rok urodzenia wszystkich wlascicieli
od kiedy prawo jazdy
kod pocztowy pod jakim jest zarejestrowane auto
pojemnosc
to wylicze ci z dokladnoscia do 1zl ile masz zaplacic

jesli inni tez chca zapraszam
chodzi oczywiscie tylko o PZU
  
 
W Wawce za Samopomoc przy 60% znizki zaplaciem 720zl
  
 
poj 1,5 w Uniqa z (max znizek) + (10% znizka marketingowa) - (nie wiem ile za wiek) i na rok OC + NW cos ok 480zl
  
 
W PZU - Warszawa, zniżka za bezszkodowość 60%, kontynuacja i jednorazowa składka, opłaty: za 1,5 - 613 zł, za 1,8 - 798zł, za 2,0 - 868 zł.
Kobar

P.s. Oczywiście nie jest to najtańsze ubezpieczenie.

[ wiadomość edytowana przez: kobar dnia 2006-04-08 18:56:58 ]
  
 
Piaseczno czyli stawki warszawskie. Do tej pory byłem w Link4, płaciłem ok.390PLN - zniżek 60%. W tym roku miła Pani agentka ubezpieczeniowa przy Wydz. Komunikacji w Piasecznie podpowiedziała mi CIGNA STU za 402zł. Ponieważ nie chciałem czekać na przesyłkę z LINKA przeniosłem się.
(1.5 kat, DOHC)
  
 
Po łikendzie mogę wam powyliczać obowiązujące stawki w MTU. Zainteresowani niech ślą dane (kod pocztowy, rok auta, pojemność, zniżki/zwyżki itp) na priv.
  
 
Ja w MTU przy 60% zniżki płaciłem pod koniec roku ok 270zł za OC do Espero . Region małopolski.
  
 
Ludzie 700 zł to ja płacę za pełen pakiet OC+AC+NW+Asistance+ubezpieczenie od braku wypłaty itd. Szukać i myśleć.
  
 
Cytat:
2006-06-09 22:47:26, Adamo8 pisze:
Ludzie 700 zł to ja płacę za pełen pakiet OC+AC+NW+Asistance+ubezpieczenie od braku wypłaty itd. Szukać i myśleć.

i co z tego? myslisz ze cala warszawa i inne duze aglomeracje w ziwazku z tym przejestruja samochody do zielonej gory? porownywac skladki u roznych ubezpiecyli mozna tylko w ramach jednej aglomeracji
  
 
Tysiol za 2.0 w Gdańsku... Pzu...

Od stycznia będzie jakiś wynalazek ala Link... Wtedy radzę zachować odstęp