Jaką tube/skrzynie wybrać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pytanko jak w temacie, mam do wydania ok. 300 PLN i kce kupić jakiś aktywny subwofer. Czy ktoś wie jak grają i sprawują sie wynalazki w tej cenie? jaki wybrać? może ktoś ma(miał) coś takiego? ewentualnie adres jakiejś stronki gdzie można poczytać porównania, testy, opinie, z góry dzięki
PS.
wiem że niemarkowe to raczej mało warte i lepiej mieć osobno tube, osobno wzmacniacz, więc tego nie piszcie, poprostu więcej kasy nie mam na to i chciałbym poznać opinie kogoś kto miał styczność z tego typu tanim subem.
  
 
skrzynie pasywna + wzmacholek, unikaj aktywnych(ciche )

do poczytania...->caraudio

[ wiadomość edytowana przez: maly_smok dnia 2005-07-01 09:31:11 ]
  
 
Najlepiej kupić pożądny subwooferek (wybór jest ogromny) i zbudować sobie do niego skrzynię (dzień roboty) i zaś kasa zaoszczędzona, a sprzęt OK
  
 
Cytat:
2005-07-27 08:08:40, Lavrokh pisze:
Najlepiej kupić pożądny subwooferek (wybór jest ogromny) i zbudować sobie do niego skrzynię (dzień roboty) i zaś kasa zaoszczędzona, a sprzęt OK


Zbudowanie dobrej skrzyni też nie jest takie tanie, jesli chcesz się ją zbudować z płyt pochodzących ze starej szafy to raczej można od razu sobie darować, najlepszy byłby MDF który jest drogi, czasami taniej jest kupić obliczony zrobiony firmowo niż bawić się w obliczenia i kombinować.
  
 
Nieprawda. Skrzynia może być zrobiona z płyt wiórowych. 1,8 cm grubości jak moją. Uszczelniłem Boltem i wytłumiłem grubym filcem. Głośnik pracuje jak należy i nie ma żadnych przedmuchów.

Trzeba mieć tylko trochę chęci, a jeżeli się nie ma to zawsze można dać zarobić chłopakom z Allegro.
  
 
Cytat:
2005-07-29 07:03:31, Lavrokh pisze:
Nieprawda. Skrzynia może być zrobiona z płyt wiórowych. 1,8 cm grubości jak moją. Uszczelniłem Boltem i wytłumiłem grubym filcem. Głośnik pracuje jak należy i nie ma żadnych przedmuchów. Trzeba mieć tylko trochę chęci, a jeżeli się nie ma to zawsze można dać zarobić chłopakom z Allegro.



Owszem zrobić można, bo sam miałem kilka takich skrzynek, ale bez obicia materialem czy filcem z zawnątrz kiepsko wygląda, poza tym mdf daje lepsze brzmienie.