Głośnik + głosnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Chciałbym połączyć dwa głośniczkki na jednym kanale. Jakie groża konsekwencje z równoległego połaczenia głośników ? A jakie z szeregowego ?

  
 
Bedzie gralo do d*** i tyle. Nie polecam - lepiej zostaw jedna pare glosnikow.
  
 
chodzi mi o to ze jak połączenie równoległe - spada o pół rezystancja układu i moge spalić głośniki lub radio ?

  
 
Przy połączeniu równoleglym możesz spalic końcówke mocy w radiu (głośnikom raczej nic nie grożi), bo dwa 4 omowe głosniki dadza wypadkową cos koło 2 omów, a radio tego nie uciagnie( mały opór weymusza duże natęzenie prądu) to zadanie dla odrebnego wzmaka. A poza tym dwa głosniki na jednym kanale nie zapewniaja dobrego brzmienia.
  
 
miałem starego pionka z dwoma wyjściami i głośnikami wpiętymi szeregowo. I coś mi sie to nie podobało wiec przerobiłem na równoległe. Grało?? ))) Nie wytrzymało pierwszego przekręcenia gałki głośności . Więc teoria sie zgadza
  
 
Najlepiej jakbys w instrukcji obslugi radia poszukal jakie sa dopuszczalne wartosci rezystancji na wyjsciu lepsze radia maja zakresy np 2 ~ 4 Ohm sprawdz tez rezystancje glosnikow stosowne obliczenia to 1/Rz=1/R1+1/R2+1/R3+1/Rn
Rz - rezystancja zastepcza (czyli ta jaka otrzymasz na wyjsciu wzmacniacza po podpieciu glosnikow)
R1,R2,...Rn - rezystancja glosnikow
  
 
waitam jestem bratem Sebastiana i ja mam 2x120 podlaczone pod jedna sciezke w domu i gra lepiej niz pojedynczo niewiem czemu ale mi sie podoba jak dam glosniej to glosniki wyrabiaja i dudnia. lol Pozdro
  
 
Cytat:
2005-07-22 10:47:30, Seba_Dominika pisze:
waitam jestem bratem Sebastiana i ja mam 2x120 podlaczone pod jedna sciezke w domu i gra lepiej niz pojedynczo niewiem czemu ale mi sie podoba jak dam glosniej to glosniki wyrabiaja i dudnia. lol Pozdro



Pewnie głośniki masz 4ohm, a wzmacniacz 8ohm. Głośniki pewnie spinasz szeregowo, więc wtedy oczywiście że Ci lepiej zagra
  
 
Cytat:
Pewnie głośniki masz 4ohm, a wzmacniacz 8ohm. Głośniki pewnie spinasz szeregowo, więc wtedy oczywiście że Ci lepiej zagra


albo ma wzmacniacz moc X przy 8 Ohm'ach z mozliwoscia zejscia do 4 Ohm a wtedy moc prawie 2 krotnie wieksza i o wiele lepiej gra (oczywiscie jezeli glosnik obsluguje taka moc a w przypadku Seby tak chyba jest skoro gra lepiej)