Tak się zastanawiam a propos instalacji głośników...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
niedługo będę montował przedni zestaw głośników 16 z tweeterami iw związku z tym tak czytając posty na temat mam kilka pytań i zarazem wątpliwości :
- zamierzam wygłuszyć drzwi taśmą dekarską ( która jest przez Was jak najbardziej polecana ) oraz oczywiście zamontować je na panelach z mdf-u ( zgodnie z instrukcją w poradach...) ale nasuwa mi się pytanie : jak zabezpieczyć zamontowany głośnik przed spływającą wodą z szyb ?
- oraz jeszcze jedno, zgodnie z waszymi sugestiami zamierzałem zmienić oryginalne przewody na "troszkę lepsze"...wiem, że to bardzo ważne z autopsji...po zmianie kabli w domu przy sprzęcie na "porządne" mój sprzęt zaczął grać, jakbym zmienił kolumny...ale mam wątpliwości jak to zrobić w aucie, gdyż : to nie problem pociągnąć nowe przewody, ale powiedzcie proszę jak zmieniliście ( i czy w ogóle ) przewody w przejściówce ford-iso gdyz z pewnością wszyscy musimy ją montować...? Przecież jeżeli tego się nie zrobi, to cała praca i wydana kasa idzie na marne...skoro tam są cieniutkie "druciki"...co innego, gdy ktoś podłącza przedni zestaw do wzmachola, ale jeżeli do samego radia, to to " wąskie gardło " i tak nie będzie przenosić odpowiedniego dzwięku...
Ja niestety mam jeszcze jeden problem, gdyż będę montował radioodtwarzacz z nie zdejmowanym panelem i dlatego zamawiam pełną kieszeń do tego radia...niestety firma ją robiąca stwierdziła, że nie moze mi wyprowadzić przewodów 2,5mm2 na głośniki, bo nie wejdą w złączkę, a takie chciałem...
W związku z tym zastanawiam sie czy w ogóle ma sens zmieniać przewody...?
Pozdrawiam wszystkich i czekam na Wasze sugestie i porady...Piotr.
  
 
co do zabezpieczenia głośnika - on chyba nie będzie pod szybą, więc nie powinno na niego kapać
ad. kabli - wg mnie sens jest, bo i tak zmniejszysz ogólny opór kabla. a skoro nie zmiesći im się przewód 2,5 to może chociaż 1,5 w cieniutkiej izolacji...
  
 
dzięki za odp. jeżeli chodzi o ochronę głośnika, owszem prawdopodobnie woda bezpośrednio kapać to nie będzie, ale jednak wilgoć w drzwiach jest i to nie mała....no ale cóż, chyba rzeczywiście nie ma dobrego sposobu zabezpieczenia takiego głośnika...
a co do kabelków, to niestety pewnie będę musiał sam modyfikować wszystko...ale myślę, że warto.
  
 
warto na pewno. w dzwiach od dołu są otwory do odprowadzania wody, więc nie powinna stać. Co niektóre firmy na magnesy zakładają plastiki, ale nie jest to regułą, np. Hertz w niższym modelu zakłada(dsk), a w wyższym (esk) już nie...


[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-07-04 21:57:44 ]