Jakie tweeterki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcialem sobie zamontować tweeterki,ale nie wiem jakie wybrać,jest ich za dużo(przeglądalem na ąllegro).Może Wy macie jakies sprawdzone, które byłyby warte polecenia.
Wiem że szczególna uwage trzeba zwrócić na pasmo przenoszenia no i na moc,ale w wiekszosci są wszystkie parametrami podobne.
  
 
Określ może przedział cenowy.
Generalnie warto w tych tańszych modelach rozglądać się za tweeterami z jedwabną kopułką, nie kłują tak w uszy
  
 
powiedzmy że max do 100zł.
  
 
Hmm za dużo to to nie jest

Chyba bym się zastanawiał nad Lanzarem
Phonocarem albo Signatem

Wiem że te dwa ostatnie wychodzą poza zakres 100zł; ale może są gdzieś do dorwania taniej
  
 
shaqu ale wiesz że tweeterki trzeba dobierać zgodnie z niskimi tonami, więc jakie masz basiki?
  
 
w dzrzwiach mam sony x-plod 60w a z tylu tulko tubę pasywną Magnata ,nie wiem ile ma mocy,glosniko srednicy 30cm i to wszystko wpiete w Pioneera DEH-2530R.
  
 
Cytat:
2005-07-05 00:39:43, spychacz pisze:
shaqu ale wiesz że tweeterki trzeba dobierać zgodnie z niskimi tonami, więc jakie masz basiki?



Nie bardzo jest tu co dobierać Kolega nie pisał nic o zwrotnicy, a w drzwiach bankowo ma współosiówki więc i tak "dół" będzie grał całym pasmem

[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-07-05 19:06:44 ]
  
 
shaqu i tu jest twoja racja pospieszyłem się z tą diagnozą
  
 
tweeterki napewno mocne i najlepiej firmowe bo ja jedne dzisiaj po 15 minutacz zajeździłem. Ale to tylko powód by kupić drugie.
  
 
zwrotnice mam założoną,ale nie jest to zwrotnica typowo do samochodu,dwudrożna,wyszarpałem ja z głosnika.W drzwiach są juz założone glosniki tylko sredniotonowe.
  
 
Jeżeli masz dosyć mocny bas to polecam neodymowe PYLE (koszt na Allegro jakies 50 PLN) Jeżeli masz słabszy to wystarczą absolutnie pizoelektryki np. Alpharda ( cena nowych na Allegro to 7 PLN)