Remont skrzyni biegow w Nivie- czy warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZe!!!1
Mam nastepujacy problem z ktorym chcialbym sie zwrocic do Szanownego Grona czytelikow Forum...
Czy nauka radziecka zna przypadek naprawienia/nie naprawienia skrzyni biegow w Ladzie Nivie przez polskich naukowcow/mechanikow?
Moj problem polega na tym ze skrzynia coraz bardziej domaga sie otwarcia i pogrzebania w bebechach, boje sie tylko ze otworze puszke Pandory. najgorsze jest to, ze wspolwlasciciel mojego wozidla- moj ojczulko, jest zdania, ze generalizujac, skrzynia jest elementem, ktorego nikt nigdy jeszcze nie naprawil tak do konca, a co gorsza bez jej otwarcia (wydania paru-set zlotych na wejsciu) nie mozna sie przekonac czy warto wogole grzebac, wiec istnieje duze prawdopodobienstwo, ze beda pieniadze na montaz demontaz (kilkaktornie powtorzony) beda wyrzucone w bloto...
Precyzujac pytanie: prosilbym o wypowiedz kogos kto przeszedl remont skrzyni zakonczony sukcesem, badz wymiana i opisal to albo tu albo na pirva..
Z gory dzieki za odpowiedz...
  
 
ponieważ piszesz:
Cytat:
Precyzujac pytanie: prosilbym o wypowiedz kogos kto przeszedl remont skrzyni zakonczony sukcesem, badz wymiana i opisal to albo tu albo na pirva..


to oświadczam że przeszedłem pomyślnie naprawę skrzyni w skodzie 120.. wprawdzie chodziło tylko wymianę o koła drugiego biegu, ale wiązało sięto z wypięciem półosi i wybebeszeniem całej skrzyni.
kosztowało mnie to w miejscowości Kikół pod Lipnem (kujawsko-pomorskie) wraz z zakupem używanej skrzyni na części ze szrotu
140pln (słownie: sto czterdzieści)
  
 
zawsze można pomyśleć o wymianie Ladowskiej skrzyni na polonezowską Ponoć spisuje się dobrze .... zreszta było juz o tym na forum ...
  
 
myślę, ze sa tacy artysci. Znam mechanika, który to robił i specjalizuje sie w ŁADACH . To Władek Gazda z Krakowa
Polecam.Tylko to troche daleko dla Ciebie
 
 
Witam...
remont skrzynki biegów , to nie taka straszna rzecz, zadna magia, zapewniam..., największy problem, ( pracochłonnosc ), to wymontowac z auta, niezbedny jest kanal lub podnosnik...
reszta, tj koszty i zakres prac zalezy od tego co sie dzieje..., jesli znajdziesz czesci, to ceny nie sa takie szokujace...,
jesli boisz się tego sprobuj znalezc skrzynke od Lady na szrotach,
z tego co sie orientuje, nie rozni sie od tej z klasika,
jesli Ciebie to zainteresuje to mam na zbyciu skrzynke 4 biegowa,
od klasika...
daj znac an priva
Pozdr Mirek Jankowski