Wybór radia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Ciekaw jestem opini jakie radio i jaka antene wybrac przy zakupie ja obecnie mam radio ALAN 100 + oraz antene PRESIDENT OHIO 3 decybelowa.Ale zastanawiam sie nad zmiana radia na UNIDENA 520.
  
 
Słuszna decyzja
  
 
Witam, jakie radio wybrać?
Z tanich tylko polecem UNIDENY i PRESIDENTY!!!!!!!! - to jeszcze jak na razie wytrzymuje gwarancję. Wszelkie Alany i ich odmiany to coś okropnego! dlaczego?
- rwą się kable w przewodach mikrofonowych. W zimie ich izolacja PĘKA!!!! od ujemnych temperatur,
-dużo przypadków nietrzymania pętli syntezy - jakość zastosowanych elementów do d.....
-w potencjometrach siły głosu siadają wyłączniki

---to tylko fragment listy uszkodzeń. Presidenty/Unideny tych wad nie mają, dlatego gorąco je polecam.
Ja używam w pojeździe Alana 78+ rocznik 95, anteny WA27 jak jadę w trasę i antenę własnej konstrukcji do jazdy dorywczej(nikt jej nie kośnie bo nie wie co to jest). Do alana dołączyłem mikrofon przerobiony z mikrofonu od radiotelefonu TON (lata 60). oryginalny nie wytrzymał - styki przełacznika się rozhartowały.

Jeśli nie chcesz mieć problemów i często nie odwiedzać serwisów lub gwarantów - KUP PRESIDENTA.

P.S.
CB-eki z Zachodniej Europy wspomnianych wad nie mają - są solidniej wykonane, jednak mało który ma 4Waty w AM
  
 
No to teraz juz napewno wymienie swojego alana na unidena.podobno uniden jest robiony na tych samych podzespolach co prezydent
  
 
Uniden to jest odpowiednik Presidenta na rynek USA.
  
 
Aktualnie używam Alana 100+ i antenki president IOWA, zastaanwiam się nad zmianą radia na unidena 510 lub 520 i mam w związku z tym pytanie: jak duża róznice odczuje w jakości odbioru? Czy bedzie to różnica powalająca, czy tylko ledwie zauważalna? Alana mam nowego od około 2 miesięcy i zastanawiam sie czy taka zmiana wogóle ma sens i czy warto kombinowac?


[ wiadomość edytowana przez: RX dnia 2005-08-07 12:51:32 ]
  
 
Warto kombinować, ta zmiana jak najbardziej ma sens.
Jakiś czas temu przesiadłem się własnie z nowego Alana 100+ na Unidena 520.
Moim zdaniem różnica była bardzo duża, stosując Twoją skalę porównawczą skłaniałbym się bardziej ku określeniu powalająca

Wprawdzie Unidena też już nie mam, ale nie pozbyłem się go dlatego że byłem z niego niezadowolony, było naprawdę fajne, w porównaniu ze 100+ pierwsze co się zauważa to separacja kanałów (Uniden zna to pojęcie a Alan 100+ raczej nie ) i brak szumów. Przy włączonym ANL można zaryzykowac stwierdzenie, że poza miastem da się w ogóle nie używać squelcha.
  
 
Dzieki za odpowiedz.
  
 
no ja sobie to wszystko pilnie czytac, byc moze wkoncu sobie jakis zestawik sprawie
  
 
Do mobila osobiście wstawiłbym najprostsze radio (ze względów ekonomicznych, nie kusi złodzieja itp.) a zainwestowałbym lepiej w antenę. Bo nawet najlepsze radio bez porządnego "promiennika" na niewiele się zda. Odnośnie radia to rozglądałbym się za egzemplarzem posiadającym filtry NB/ANL bardzo przydatnymi w mobilu. Co do selektywności radia to uważam, że w mobilu nie jest to sprawą priorytetową (zresztą można wstawić filtry zawężąjące pasmo), gdyż pewien dyskomfort możemy odczuć jedynie przy propagacji (przesiewy z piątek).
Przede wszystkim, przed zakupem radia musimy się określić do czego będzie ono nam służyć. Czy tylko do śledzenia sytuacji na trasie, czy też mamy zamiar robić na nim "poważne łączności". Tylko wtedy możemy zawęzić zakres poszukiwań odpowiedniego radia. Bo w pierwszym przypadku, tak jak już napisałem: proste radio + dobra antena. Natomiast w wariancie drugim pokusiłbym się o bardziej wyszukany zestaw.