Czy niemarkowe stereo to obciach ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ponieważ mój portfel gotówką nie grzeszy, zastanawialem sie nad zakupem jekiegoś radyjka z pełnym panelem, mp3, o ładnym wyglądzie o przystępnej cenie (max do 300zł).

Na pewno nie rzucę sie na Eltę, ale byłbym zainteresowany takim radyjkiem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56123986

Jeśli się nie mylę jest on składany na podzespołach Medion'a.
Czy, aby fajnie bujało rzeczywiście musi być oryginał ?

Pozrdro 2 all !!!

[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-07-13 10:21:30 ]
[ powód edycji: Literówka w tytule wątku ]
  
 
Według mnie to nie jest obciach, jeśli audio gra Ci ładnie to marka nie jest ważna. Ja mam w swoim orionie założonego Mediona z mp3 i jestem, zadowolony czasem tylko przerywa jak są dziury na drodze, ale jakość dźwięku jest dobra.
  
 
Nie obciach to nie jest, ale zwaz na jakosc . . . Czy mp3 jest ci tak cholernie potrzebne ? Kup moze Audio ale jakiejs renomowanej firmy ?
  
 
hmm... ja bym może uderzył w coś używanego... kwestia ucha...
obciachu nie ma żadnego - każdy wydaje na to na co lubi i wydaje na to tyle ile może na to przeznaczyć
  
 
Kumpel ma First'a na mp3, tyle że panel nie jest pełny(chociaż pusty chyba też nie
radio gra w Oplu Asconie czyli dostaje w sumie baty od przyrody a sprawuje się nadzwyczaj dobrze.
ma kilka wad np:
radio słabo zbiera
jeden kanał RCA i to tak marny że lepiej nic pod niego nie podłączać, jest taki cienki i wątły że ma się wrażenie iż spali się lub odpadnie, nie mniej jednak dźwięk wydaje
wyimaginowana moc na końcówkach

poza tym radio gra nieźle, ma pilot w zestawie i rzadko przeskakuje(jak na warunki w których działa)

Jeżeli masz jakiekolwiek wymagania co od dźwięku które ma wydawać Twoje radio to omijaj te buble z daleka

Jeśli zależy Ci na tanim i poprostu grającym sprzęcie z gwarancją to polecam.

A, no i firma radia to żaden obciach, powiem więcej te radia wyglądają o wiele lepiej niż niektóre firmówki lowend.
 
 
Ze względu na jakość dzwięu oraz wykonanie samego radia wolałbym kupić coś używanego ale markowego, ale tak jak pisze Kiełek każdy wydaja na co lubi i na co go stać
pzdr.
  
 
a ja myslalem ze w tym wątku chodzi o kierownice
  
 
Cytat:
2005-07-11 22:37:38, hepos pisze:
a ja myslalem ze w tym wątku chodzi o kierownice



To tylko literówka,ale rzeczywiście dużo zmienia

TXH za słowa "otuchy". Qrcze, gdybym miał tylko pewność, że wszystko będzie hulało jak należy to bym kupił. Jeszcze rozważe zakup markowego AUDIO CD.

Pozdro 2 all !!!
  
 
ja na razie kupilem za 375 zeta radio DB Tronic 6700 z pełnym panelem bo tyle moglem na nie teraz wygospodarować kasy.
Ale to radio bede traktował jako testowe tz pojezdze z nim troche (ok 6 miechow) jak mnie bedzie zadowalac to zostawie a jak nie to sprzedam i kupie cos markowego ( ktos mi tu zachwalał Alpine ) ale to juz ok 1000 zeta wiec wydatek nie mały.

Wiadomo jakośc tego radyja to to samo co First tyle dobrze ze klepia je w austrii a nie w chinach.

  
 
mam teviona już kilka dobrych miesięcy z pełnym panelem z mp3 i nie narzekam, raz mi przeskoczyło na audio jak zap....em po drodzr z kamieni więc rzucało zdrowo, na mp3 ni razu, tyle że na mp3 czasami długo wczytuje płyte ale jak przrzucasz między utworami to szybko. klawisze nie są luźne i radio b. dobrze zbiera,miałem wcześniej Grundiga i miałem problemy z falami, koledzy w innych tak samo w swoich nie mogą znaleść niektórych stacji a u mnie spoko. Jak kupywałem to nie spodziewałem sie aż takiego ściągu.
  
 
Mój kumpel ma Teviona/mp3 na allegro jakies 250 plonów ma go od grudnia i jest zadowolony nie kiedy z nim jezdzilem i mnie sie bardzo podobie. Podobniez zamawial swoim innym kumplom i im chodza bez zazutu. Sam mysle nad kupnem tego radyjka bo mi w panasoniku wyswietlacz swiruje. Dla mnie nie firmówka to napewno nie obciach jak jest bezawaryjne.
  
 
Ja też się czaiłem na Dalco.Zero ma takowe i nawet nawet daje sobie radę.W końcu kupiłem Pioneer 1400Rb.Dźwięk super, duzo ustawień.Praktycznie każdą płytkę bierze.Radyjo nie jest nowe ale dobrze gra.Bardzo ważna sprawą są głosniki.Bez dobrych poprostu nawet Alpine szczytowy model nie zagra dobrze
  
 
Cytat:
2005-07-13 10:02:46, _muzzy_ pisze:
Ja też się czaiłem na Dalco.Zero ma takowe i nawet nawet daje sobie radę.W końcu kupiłem Pioneer 1400Rb.Dźwięk super, duzo ustawień.Praktycznie każdą płytkę bierze.Radyjo nie jest nowe ale dobrze gra.Bardzo ważna sprawą są głosniki.Bez dobrych poprostu nawet Alpine szczytowy model nie zagra dobrze



Muzzy ma racje nawet super radyjko nie zagra dobrze jak nie bedzie odpowiednich glosnikow.
majac juz dobre glosniki to zas trzeba jeszcze wtedy wzmaka wstawic bo radio samo tyle nie uciagnie.
a ogolnie z tym radiami to tak ze firmowe(Alpine) zawsze dobrze zagra natomiast no_name moga ale nie musza to sprawa indywidualna zalezy od podzespołów z jakich zrobione jest radyjko np: mosfetach czy jak to tam sie zwie.
  
 
Niewazne jakie radyjko sobie sprawisz . . . nie bedziesz mial usmiechu na twarzy jak obudzisz sie , zejdziesz na dol i zobaczysz Otwarte Drzwi od samochodu, burdel w srodku i co najbardziej boli --> Brak Radia. Dalem za radyjko 650zl...mialem je miesiac, na pamiatke pozostal mi panel i roz*$&@^! wkladka od zamka.Od wczoraj zaczynam sam sobie spiewac . . .


[ wiadomość edytowana przez: taxi dnia 2005-07-13 10:46:26 ]
  
 
Cytat:
2005-07-13 10:44:49, taxi pisze:
Niewazne jakie radyjko sobie sprawisz . . . nie bedziesz mial usmiechu na twarzy jak obudzisz sie , zejdziesz na dol i zobaczysz Otwarte Drzwi od samochodu, burdel w srodku i co najbardziej boli --> Brak Radia. Dalem za radyjko 650zl...mialem je miesiac, na pamiatke pozostal mi panel i roz*$&@^! wkladka od zamka.Od wczoraj zaczynam sam sobie spiewac . . . [ wiadomość edytowana przez: taxi dnia 2005-07-13 10:46:26 ]


Taxi to bardzo bolesna prawda dla ktorej nie kupowałem firmowego radia za 1000-1200 zł bo moglem takie na raty wziść tylko cos z allegro do 400 zł
Jedyna 100 % skuteczna rada to kieszeń na radio
Z tego co pamietam ze zlotu marcowego to Raven i Shaq taka kieszeń kombinowali i tak ja zrobili ze soniak sie usmarzył chyba jakims cudem na odwrot wtyczki zapodali i o dziwo radio w te wtyczki wlazło co jest malo prawdopodobne bo sa zabezpiecznia ale im jednak sie udało.
Wracajac do tematu to na allegro widzialem gotowe kieszenie ale tylko do firmówek i chyba niektore bez podtrzymywania pamieci.
no ale sa

  
 
Rick Ty lepiej o tym Ravenowi nie przypominaj bo to niby spokojny człowiek ale ...
Zgadza się, zdarzyło się tak Niby było sprawdzone i wtyczka ma na odwrót nie pasować, więc komfort psychiczny a tu takie jaja
Ogólnie wykonanie takiej kieszeni nie jest trudne byle nie ufać za bardzo konstrukcji wtyczek

[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-07-13 11:54:11 ]
  
 
Shaq to była taka mała dygresja od tematu na rozluznienie.
a tak naprawde to nawet najlepszym sie to moze zdazyc.

ciekawi mnie czy mozna gdzies taka kieszen kupić pod to radio co kupilem bo 400 zł tez droga nie chodzi ale to zawsze mniejsza strata niz alpine na 1200

szukam jakiejs uniwersalnej kieszeni i ile to kosztuje???

bo radio w tych czasach czesto lubi zmieniac własciela.

Jedno jest pewne nigdy nie bede kupował radia od paserów bo tylko bym napedzał ten rynek
  
 
Cytat:
2005-07-13 11:44:34, Rick_3 pisze:
szukam jakiejs uniwersalnej kieszeni i ile to kosztuje???



Z tego co pamiętam to komplet (kieszeń i wtyczki) kosztowało Ravena jakieś 40zł
  
 
Cytat:
2005-07-13 12:18:11, Shaq27 pisze:
Z tego co pamiętam to komplet (kieszeń i wtyczki) kosztowało Ravena jakieś 40zł



no tylko pytanie gdzie moge cos takiego kupić a potem trzeba jeszcze odpowiednio przerobić