Gaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam zamiar założyć gaz do mojej Samarki. W Wawie kosztuje to 1200 (z bakiem zamiast koła).
Może ktoś jest jeszcze chętny założyć w najbliższym okresie. Można by wynegocjować niższą cenę.

Jeśli znacie warsztat w okolicach wawy (do 100 km) gdzie można taniej założyc gazik to dajcie znać.
  
 
Cześc,myślę że 1200 zl za instalację gazową z butlą w kole to jest cena naprawdę do przyjęcia.Ja w sierpniu do 2107 zakladałem za 1150 zł ze zbiornikiem cylindrycznym 50 litrów.
  
 
tak jak myślałem. Nie ma różnic w cenach jesli chodzi o regiony. Dzwoniłem do lublina i radomia i wszędzi 1200 pln
  
 
Moj kolega zakladal ostatnio gaz do fiesty i zaplacil 1050 zl z butla 40 l ale nie w kolo zapasowe.Ja zakladalem rok wczesniej w tym samym miejscu rok wczesniej i placilem 1150 zl .Pozdrawiam
  
 
Witam
Mam takie pytanie do uzytkowników 2107 z silnikiem 1300...
jak ten silnik sie sprawuje na gazie?.. nie jest trochę za slaby?..
bo ja waham się czy nie zmienic motoru na 1500 pod katem ekspoloatacji na gazie?...
czekam na opinie
Pozdr MIrek Jankowski
  
 
Moim zdaniem dla 100 zł nawet nie warto jechac 100 km(ja miałem taką mośliwośc,no może 130 km ale wolałem miec na miejscu serwis gwarancyjny a nie sie potem telepać gdzieś z byle "gównem".
Co do silnika-nie mam porównania w tym temacie.Kolega z Białego Soop(chyba pojechał się już uczyć bo coś go nie widać miał wczesniej 2107 1.3,a rok temu kupił 2107 1.5.Obie z gazem.Mówił że różnica w dynamice jest baaaardzo odczuwalna między tymi dwoma motorami
Pzdr Grzesiek
  
 
Ale cóż to kolega jacekkoz ma jakis inny model Łady SMAMARA Moze podesla jakies zdjecia???
  
 
Leszek o co chodzi bo nie kumam z tym innym modelem samary?
  
 
dobra dobra, już zmieniłem
  
 
Ja do swojej 2107 (1300ccm, skrzynia 4b.) z butlą niezwykle skromną bo o pojemności 35 litrów (wchodzi jakieś 26-27; tankowanie co 210 - 240 km) założyłem instalację, która mnie kosztowała 1250 zł. Widzę, że nie najtaniej.

A propos pytanka postawionego przez sheriffnt.
Zależy jakie są Twoje oczekiwania. Gaz, było, nie było, zakłada się dla oszczędności. Ja różnicy pomiędzy dynamiką jazdy na LPG i bezynie nie zauważyłem. Tu muszę nadmienić, że mam na myśli jazdę na bezynie przed założeniem instalacji, gdyż obecie na LPG jest o niebo lepiej niz benzynie, a wszystko przez beznadziejnie dobrany mikser (pozdrawiam gazowników @#$%^&*).

W każdym bądź razie z full obiążeniem (5 osób na pokładzie) cisnąłem po trasie 140km/h, przy rozpędzaniu, na drugim biegu poszła 80km/h (6000 obr./min. !!!) bez zająknięcia. Silnik mam w nienajlepszej kondycji (kompresja 10+/-0,2 atm), luz osiowy na wale korbowym, a zużycie oleju na poziomie 0,4l/1000km.

Teraz ją oszczędzam (sporadycznie do 4000 obr./min - zwykle do 3500). Muszę się powstrzymać i nie kłaść jej do pieca, to odwlekę remont do momentu przejechania jakichś 15 - 20 tys. km.

Pozdrawiam!!!
  
 
moja instalacja kosztowała w sierpniu 1300 zł- ale wiadomo, ze w Poznaniu wszyscy kradną... Samochód miał w momencie przerabiania 21 lat- więc troche ryzykowałem, ale opłaciło się, sprawuje sie prawie nienagannie (zima), co do osiagów to rzeczywiscie nie ma żadnej różnicy pomiedzy jazda na benzynie. Warto kupic świece do silnika z gazem. Latem, kiedy mało kto uzywa benzyny do rozruchu łatwo spowodować, ze silnik zaczyna po jakimś czasie ohydnie ryczeć. Kumpel tak zarżnął poldka 1,6... komplet Iskry kosztuje bodaj 2 zł wiecej, niz zwykłych swiec...
  
 
Witam.
Ja do swojej samarki 1,3 założyłem gaz w styczniu i zapłaciłem 1250 pln. Mam butlę w miejscu koła zapasowego o pojemności 47 litrów.
pozdrawiam
  
 
Cześć! Ja na gaz wydałam najwięcej z Was wszystkich: 1400 zł z butlą w miejsce koła zapasowego. Gazownik drogi (jak widać) ale podobno najlepszy w mojej okolicy. Autko niestety zrobiło się trochę mniej dynamiczne, tzn. wolniej przyspiesza.
  
 
Hehe, juz jestem Grzesiek :)

W Bialym widzialem ogloszenie: przy zakladaniu 2 instalacji, 3 samochod gratis :) Wiec zapraszamy, mozna miec gaz <800 zl :)

Co do 1300 i 1500, roznica jest dosyc spora, jednak kolosalne znaczenie ma odpowiednio wyregulowana instalacja. Naprawde, niektorzy moze lekcewaza ten fakt, ale troche zabawy przy ustawianiu i ladziana moze nas naprawde zadziwic.