Subwoofer z plexi!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktoś jakiś namiar na firmę zajmójącą się plexi? bardzo proszę o jakieś info bo przyszła wypłata idzie na grające pudełko.Z góry dzięki.
  
 
na towarowej wi za wi wjazdu na giełde
  
 
z plexi to sie robi przystanki autobusowe a nie subwoofery
  
 
olek nie masz pojęcia jak pleksi fajnie dźwięk trzyma .taka plexi 25mm czy 30mm jest o klase wyżej od mdf-u. Widze pełną amatorkę. boczekk wiem plexi-lexan znam ale 500 netto za metr kwadratowy to sporo. ja potrzebuję 1,5 metra.
  
 
Wytnij sobie z przystanku autobusowego
  
 
Kolega chce, aby było ładnie widać Audio...coś za coś...gorsze własności akustyczne, brak możliwości wytłumienia, ale efekt wizualny jest...
Plexi nie nadaje się do obróbki, zwłaszcza przy pomocy domowych narzędzi (pęka). Weź poliwęglan, który jest elastyczny, trwalszy, mniej się rysuje i lepiej obrabia. Cena jest nieco wyższa. Dla orientacji cen i możliwości podaję tel w Gdańsku: firma Akces 058 342 21 10, www.akces.finn.pl.
  
 
"Subwoofer z plexi!!! " o rany... to nawet jak sie czyta brzmi niebardzo ciekawie... gorsze wlasciwosci audio ? delikatnie powiedziane... BLE - tyle powiem - nie wiem jakby mialo ladnie wygladac to bym plexi nie zastosowal.
"pleksi fajnie dźwięk trzyma " - ? hmmm ciekawa teoria akustyczna... ech....
Pozdroofki !

  
 
@marek 1300

jeśli
Cytat:
olek nie masz pojęcia jak pleksi fajnie dźwięk trzyma .taka plexi 25mm czy 30mm jest o klase wyżej od mdf-u. Widze pełną amatorkę. boczekk wiem plexi-lexan znam ale 500 netto za metr kwadratowy to sporo. ja potrzebuję 1,5 metra.



1.co to znaczy "trzyma dźwięk?
2. jeśli dla ciebie pleksi jest o klasę wyżej od mdf-u to gratuluję niewiedzy
3. pokaż mi jakąś hi-endową konstrukcję subwoofera z pleksi
4. na głośnikach znam się lepiej od ciebie zrobiłem już kilkanaście własnych konstrukcji i wiem więcej akustyce niż Ty mimo to zgadzam się z tobą jestem amatorem. Jak szukasz dużej obudowy to polecam jeszcze budki telefoniczne.

  
 
ok zgadzam sie. ja na pewno nie jestem dobry w te klocki . zresztą chłopaki jak ktoś chce zjebac łepka za to co napisał to dam wam nr. bo to jego post na moim loginie . zreszta mnie to wisi co z nim zrobicie 503-470-897. no i miłej zabawy.
a co do tematu to naprawde widziałem skrzynie w olsztyńskeij urani na stoisku z audio . nie była cała z pleksi ale częściowo no i grało dobrze. ale sprzedawca taki Piotrek nie polecał. tyle to pamiętam bo to ze 2 yeary temu było.


A tak po za tm Oek to robisz takie żeczy na zamówienie , z wylicznkami , itd? bo bym osadził takiego małego 8" alpharda tylko że nie mam możliwości wyciąć płyty.
  
 
Faktycznie są takie obudowy z plexi całe albo tylko jedna ściana, moje zdanie jest takie że robione są dla wyglądu a nie dla akustyki, z reszto porównywałem dwa takie same głośniki w zwykłych zkrzyniach i tych zrobionych z plexi. Lipa bez głębokiego basu. Te z plexi są pewnie z neonem w środu coby ładnie świeciło. Ale to jest tylko moje zdanie.
  
 
Płyty dotną ci na wymiar w każdym większym markecie budowlanym lub jakiejś stolarni pod subika wyjdą to grosze (kilkanaście zł maks), a obliczenia zrobisz za pomocą znakomitego programu "BASSBOX 6,0 PRO) możesz go sobie kupić (pareset zł) . wrzucasz do niego parametry swojego głośnika - jesli mniej znany - alphard to oni przynajmniej podają gdzieś parametry, a jesli bardziej znany to program ma wbudowaną bazę (dość obszerną) z gotowymi parametrami. Wystarczy poszukać i mieć radość z własnoręcznie obliczonego i zrobionego subika.

Pozdrawiam
  
 
Jak chcesz robić tubę na głośniku Alpharda to lepiej sobie daruj.
  
 
Cytat:
2005-08-29 00:40:48, McGyver pisze:
Jak chcesz robić tubę na głośniku Alpharda to lepiej sobie daruj.



no oczywiście najlepiej zrób na peerless XLS,

@McGyver co maz przeciwko Alphardom - jako głośniki low end co niektóre grają wporządku (jak i zresztą większości firm są dobre głośniki i złe), ale alphardy są jeszcze do tego w miarę tanie i wybijają się troszkę ponad chińskie "no name" Pokaż mi głośnik za 30 zł który zagra tak niskim basem jak LW 800 4 ohmowy