Pod które przewody w stacyjce podpiąć radio?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wkurza mnie ciągłe włączanie i wyłączanie radia
i chcę sobie zrobić taki coś żeby podpiąć zasialanie radia pod przewód w stacyjce w którym pojawia się napięcie tylko po przekręceniu kluczyka na pozyjcę I

jeszcze nie rozbierałem, ale może ktoś już to robił i wie jakiego koloru powinien to być przewód?
  
 
ja u siebie mam kostkę, pod które są podpięte trzy przewody... brązowy to jest masa, czerwony jest prądowy, ale prąd pojawia się dopiero po włożeniu i przekręcniu kluczyka, i żółty, w którym prąd jest ciągle...

ale są też trzy inne, luźne kabelki, które nie mam pojęcia do czego służą... brązowy, brązowo-biały i szaro-żółty ...

plus jeszcze kabelki od czterech głośników i anteny, ale te chyba łatwo rozpoznać

pozdrawiam...
  
 
Cytat:
2005-07-21 10:24:27, slawas1 pisze:
wkurza mnie ciągłe włączanie i wyłączanie radia i chcę sobie zrobić taki coś żeby podpiąć zasialanie radia pod przewód w stacyjce w którym pojawia się napięcie tylko po przekręceniu kluczyka na pozyjcę I jeszcze nie rozbierałem, ale może ktoś już to robił i wie jakiego koloru powinien to być przewód?


nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst.
ale przeciez radio jest juz zasilane jak masz kluczyk w pozycji I
wiec po co chcesz podpinać zasilanie ???

juz zakumałem sorry wszytko jest ok
majac podpiete radio na przewod z I bedziesz miał zasilanie cały czas niezaleznie od przekrecenia kluczyka

[ wiadomość edytowana przez: Rick_3 dnia 2005-07-21 12:12:58 ]
  
 
A nier masz oryginalnej kostki?? Tam jest zasilanie rozlanczane stacyjka.
  
 
W kostke którą essi ma przeznaczoną do podpięcia radia żółty kabelek jest tym na którym napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Musisz spiąć ten kabelek z kabelkiem czerwonym radia
  
 
Cytat:
2005-07-21 11:02:51, adi_85 pisze:
ja u siebie mam kostkę, pod które są podpięte trzy przewody... brązowy to jest masa, czerwony jest prądowy, ale prąd pojawia się dopiero po włożeniu i przekręcniu kluczyka, i żółty, w którym prąd jest ciągle... ale są też trzy inne, luźne kabelki, które nie mam pojęcia do czego służą... brązowy, brązowo-biały i szaro-żółty ... plus jeszcze kabelki od czterech głośników i anteny, ale te chyba łatwo rozpoznać pozdrawiam...


Pozostałe wolne kable we wtyczce prądowej służą do podświetlania radia po włączeniu postojówek, do zasilania anteny elektrycznej (można tam podpiąć wzmaczniacz antenowy jak ktoś nie ma automatycznej antenki, oraz jest tam dodatkowa masa- to drugi kabel brązowy ale cieńszy o ile się nie myle, której wymagaja raczej tylko fabryczne radia Forda.
  
 
Cytat:
2005-07-21 11:44:02, Rick_3 pisze:
nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst. ale przeciez radio jest juz zasilane jak masz kluczyk w pozycji I wiec po co chcesz podpinać zasilanie ??? juz zakumałem sorry wszytko jest ok majac podpiete radio na przewod z I bedziesz miał zasilanie cały czas niezaleznie od przekrecenia kluczyka [ wiadomość edytowana przez: Rick_3 dnia 2005-07-21 12:12:58 ]



no właśnie u mnie tak nie jest
radio dziła nawet bez kluczyka

jeszcze nie wyciągałem radia i mam je po poprzednim właścicielu i nie wiem co tam jest namotane

czyli rozumiem że żółty ma napięcie tylko po przekręceniu kluczyka?
  
 
Cytat:
2005-07-21 14:34:28, slawas1 pisze:
no właśnie u mnie tak nie jest radio dziła nawet bez kluczyka jeszcze nie wyciągałem radia i mam je po poprzednim właścicielu i nie wiem co tam jest namotane czyli rozumiem że żółty ma napięcie tylko po przekręceniu kluczyka?



Tak na żółtym jest napięcie po wlaczeniu stacyjki, a na czerwonym cały czas. Masz podpięte pod czerwony, jak przepniesz pod żółty to będzie dzialało tak jak chcesz
  
 
thx
  
 
Cytat:
2005-07-21 14:38:30, Shaq27 pisze:
Tak na żółtym jest napięcie po wlaczeniu stacyjki, a na czerwonym cały czas. Masz podpięte pod czerwony, jak przepniesz pod żółty to będzie dzialało tak jak chcesz


o ile sie orientuje to czerwony odpowieda za pamiec radia a zolty za wlacznie radia jesli sa zamienione to radio owszem działa cały czas ale po wylaczeniu traci pamiec no chyba ze ma bateryjne podtrzymywanie
  
 
Rick ja pisałem o kolorach kabli w instalacji essiego. A jeśli chodzi o kolory przy radiu to jest na odwrót niż piszesz Czerwony włączanie, żółty podtrzymanie