Jaką obudowe wybrać i jak policzyć?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie, wczoraj zanabyłem głośnik pionka TS-W306C, i mam dylemat, chce zrobić sobie obudowe ale nie moge sie zdecydować między bandpass a bass reflex, co myślicie o tym? Chciałem zrobić bandpass i wstawić szybke z plexi żeby było go widać bo fajnie wygląda
A, i jeszcze jakich materiałów użyć?
  
 
Dobra, obudowe policzyłem tylko powiedzćcie co myślicie o obudowie band pass z szybką z plexi?
  
 
Raz tylko miałem z taką skrzynią styczność, więc za bardzo Ci nie powiem.

Ogólnie obudowy bandpass nie cieszą się jakąś super opinią i strasznie trudno je dobrze dobrać pod głośnik (szczególnie jesli ją robisz z podwójnym bassreflexem). Ma dobry stosunek głośności do dostarczonej mocy
Tą szybę z plexi będziesz musiał jakąś bardzo sztywną założyć żeby Ci nie "grała"
  
 
Chce ją wkleić i do tego jeszcze mocno przykręcić. A czego użyć do wytłumienia? Gąbka starczy czy użyć czegoś lepszego?
  
 
Do wytłumiania obudów stosuje się gąbki akustyczne, watolinę, wełnę owczą.
Z tego co ja wiem to w przypadku band passa wytłumiś wystarczy tylko tą zamkniętą komorę, otwartej nie trzeba (czyli jeśłi robisz z dwoma otworami to wcale nie trzeba wytłumiać)
  
 
Bandpass ciężko się dostraja, ale nie ma rzeczy niemożliwych.
Ja osobiście wolałbym basreflex, ale to już wedle gustu.

a teraz historyjka

Miałem kiedyś mieć bandpasa 2*30 noname jakiś, ale nie chciała wejść do bagażnika
Później bardzo się z tego zrządzenia losu cieszyłem bo kumpel woził ją w 206 i moim zdaniem mega lipa, nie dość że mieściła się w bagażniku tylko 2litrowa cocacola to jeszcze nie było dźwięku tylko dudnienia i podmuchy, co przeradzało się na trzęsące się wszystko w aucie. Moim zdaniem kicha

pozdrawiam
 
 
zobaczymy jak skończe robić takie coś, zdam wam relacje jak to chodzi, i jak kicha będzie to sprzedam