Jak podlaczyc to radio???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc!

Dostalem w spadku od znajomego radio, ale nie wiem za bardzo jak podlaczyc w nim glosniki. Mam i chce podlaczyc tylko dwa glosniki, a radyjko jest na 4. Wiadomo, ze z kazdego glasnika ida 2 kabelki, a tu taj mam tylko 4 kable z czego kazdy przychodzi na jeden glosnik. Jestem w kropce. Jak ja mam to zrobic, zeby sygnal byl przenoszony jak najlepiej i zeby przelaczajac fader na tyl byla cisza a na przod gralo.

Chyba malo jasno sie wyrazilem, ale mam nadzieje, ze sie kto wie o co chodzi mnie zrozumie.

Zamieszczam jeszcze schemat do tego.

  
 
masa jest wspólna, a reszta metodą prób i błędów...
... i dołożyć głośniki na tył!!!
  
 
W sumie nie powinienes miec problemu. Najważniejsze to abyc nie spalił go podłączając masę na odwrót:)chyba,ze jest bezpiecznik to mozesz eksperymentować:)
Musisz po prostu zidentyfikować kable na przód i na tył(myślę,ze sa różnych kolorów). Potem sprawdź te które Ci zostały,czy sa na prawy czy na lewy kanał:) .Po za tym musisz dobrze podłączyc do radia masę , bo widzę,ze minusowe zaciski kabli głośnikowych sa poddłączone po prostu do masy są podłączone do masy. A co to za radio????
Paweł
 
 
Jakis koreanski badziew, ale najwazniejsze ze ma wyswietlacz i nie trzeba recznie szukac stacji radiowych. No i do tego przewijanie w 2ie strony i autorevers.

Czyli jak mam to zrobic?

Kable sa ladnie opisane przy kieszeni. Generalnie jest ich 4:
-lewy przod
-prawy przod
-lewy tyl
-prawy tyl

A ja mam tylko dwa glosniki i chce miec dwa. A z kazdego glosnika wychodza 2 kabelki. Wiec z tego co sie domyslam mam po jednym z kzdego ze soba polaczyc, a te pozostale spiąć z radiem? Kurde ze mnie jest dupa nie elektryk. Masa i takie tam to jakies czary mary. Mi trzeba to jak babie wytlumaczyc:)
  
 
Własnie tak! Musisz zidentyfikować , ktory kabel wychodzacy z głosnika to tzw. Plus i jego podłączasz do odpowiedniego wyjścia(prawego- jeśłi to prawy głosnik lub lewego jeśłi to lewy głosnik).Pozostałe dwa kable ,z głosników(prawego i lewego) lączysz wspólnie z masą wychodzaca z radia (moze byc oznaczona jako "minus".Zreszta najwazniejsze,ze bys nie spalił radia przez złe podłaczenie zasilania, a reszta , tak jak pisze góral to eksperyment:)
Odwagi- dasz sobie radę
 
 
Siema
tak jak napisał Góral:Kabel plus z głośnika podłączasz do wybranego wyjścia z radia(przód,prawy,lewy itd-wg wyboru),minus od głosnika do ogólnej masy(czyli minusa-to tak na wypadek jakbyś nie wiedział). Do tej ogólnej "masy"podłączasz tyle głosników ile chcesz,a także masę np z akumulatora bądź gdzie se ja podłączysz w aucie,to tez twoja indywidualna sprawa:)
pzdr Grzesiek