Na niebiesko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Co sądzicie o pojazdach wyposażonych w żarówki świecące na niebiesko? Może ktoś z was stosuje? Widziałem komplet takich zarówek za 54 zł (100W). Przyznam, że trochę mnie kusi .
Aha, a co w tym temacie mówią przepisy RD. Ja wychodzę z złożenia, że jeśli jakić element ma homologację, to nie ma się czego obawiać.

I jeszcze jedno. Coraz częściej widuję auta ozdobione niebieskimi diodami w miejscach przeróżnych (w narożach szyb, koło lusterka na zderzaku, itp.). Te światełka akurat mnie rozpraszają, a z autka czynią choinkę.

narka...
  
 
no jesli cos ma homologacje, to chyba nie ma problemu....
  
 
Kodeks Ruchu Drogowego mówi wyrażnie iż światła przednie pojazdu winny mieć barwe białą, dopuszcza się także światła koloru żółtego. Ogólnie mówiąc wszycy którzy mają światła xenonowe i inne niebieskie mają do zatrzymania dowody rejestracyjne. Z pewnych źródeł wiem, że policja nie czepia się wózków które mają fabrycznie takie światła (Mercedes, Bmw, Audi itp.) ale jak sobie ktoś zakłada niebieskie światła do starych samochodów to niestety nie ma przebacz. Oprócz tego do Łady są żarówki 55 W jeżeli założy się 100 W to również dowodzik jest do zabrania, a oprócz tego mandacik za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym.
  
 
No to mi przeszło. A 54 zeta dołożę do pokrowców.
  
 
Coraz więcej się tego widzi, ale syvo2107 myślałeś chyba o tych "dodatkowych" małych diodach montowanych na końcówkach spryskiwczy, podświetleniach tablic, czy z przednią szybą. Montują saobie to też kierowxcy TIRÓW.Ale mam podbne zdanie na ten temat ja ty- dodatek do kawiatka
 
 
O diodach myślałem jedno, a o żarówkach do reflektorów przednich myślałem drugie.
  
 
jeśli chodiz o te diody montowane np w spryskiwaczach (przeważnie przez ABSy - Absolutny Brak Szyi) to widziałem ostatnio w TV jakiś program o drogówce.
Policjat zatrzymał takiego pacjenta (zdaje się że w Golfie) i dowodzik poszedł pd razu papa. Nawet nie było gadki. Być może dlatego że było w TV ale myśle że pepiej nie ryzykować.
Poza tym to mi lekką wiochą zajeżdża. Tak jak UV pod samochodem, sic.

Jacek
  
 

Problemik "poza konkursem":
chciałbym uprościć swoje pseudo z syvo2107 do syvo (tak jak ostatnio podpisuję się na forum użytkowników).
Próbowałem w profilu ale nie dałem rady. Proszę o pomoc.
  
 
Na temat niebieskich żarówek rozmawiałem kolegą z drogówki. Wtedy jeszcze nie wiedziałem jaka maja moc, ale bez względu na to jest tak jak pisał Bartek tzn. w Europie dozwoloną barwa światła jest biała lub żółta. Samochody z orginalnie montowanymi xenonami nie są brane pod uwagę bo są to lampy orginalne z homologacją fabryczną. Przepisy określają nawet dokładnie, że (słowa policjanta) : Oświetlenie tablicy rejestracyjnej ma być BIAŁE.
Pozdr.
  
 
SyVo 2107!
Wsprawie zmiany nicka musisz się skontaktowć z Daemonem. Musisz wejsc na www.motonews.pl , potem na forum tehniczne i tam wyrazić swojeżyczenie. Tylko on może to zrobić
Pawel
 
 
Moje zdanie jest takie : jeśłi policjant bedzie chciał zabrać Wam dowód za jakieś dodatki niezgodne z przpisami to zabierze, albo każe to w trakcie kontroli usunąć. To wszystko kwestia szczęścia, humoru, albo nagonki na "tunigowców".
Też gdzieć ostatnio czytałem o tych niebieskich diodach i o tym,że jest to tolerowane, ale tak jak mówię- jeśłi się przyczepi - ma prawo dowodzik zatrzymać.Wtedy trzeba się odpowiednio umieć dogadać i czym prędzej ustrojstwo demontować. bo odzyskanie dowodu to strata czasu i pieniędzy
 
 
co do żarówek do świateł mijania/drogowych to należy rozróżnić jeszcze te pseudoniebieskie (świecą wcale nie jaśniej niż zwykłe i mało kosztują właśnie 50-70zł) i te naprawdeniebieskie (z innym gazem w środku i dające więcej światła jak też poprawiające widoczność we mgle -cena z tego co pamiętam najmarniej 150zł).
  
 
Ale są również żarówki (chyba philipsa) o podwyższonej o 30% wydajności. Jasiu ma takie w swojej 2107. jeśłi ktos ma stare reflektory i lustra już troche zmatowiały to jest to dobre rozwiazanie.Cena jest tez troche wyzsza.
 
 
Cytat:
Kodeks Ruchu Drogowego mówi wyrażnie iż światła przednie pojazdu winny mieć barwe białą, dopuszcza się także światła koloru żółtego. Ogólnie mówiąc wszycy którzy mają światła xenonowe i inne niebieskie mają do zatrzymania dowody rejestracyjne.


nie do końca się zgadzam z tą tezą... otóż xenony i żarówki których ja używam (generall elecric blue system) dają bielsze światło niż zwykła żarówka H4, przy nominalnej mocy 55/60W, co jestem w stanie pokazać na zlocie
xenony mają homologację, niektóre droższe auta są w nie wyposażone seryjnie
przy kontroli policyjnej policjant sprawdzał czy nie mam założonego kapturka na żarówki, ale gdy popatrzył pod kątem na klosz, zorientował się że nie i już nic nie mówił.
  
 
Chyba nie chodzio xenony tylko pseudo xenony.Prawdziwe żarówki gazowe mają barwę nie niebieską jak nam sie wydaje,tylko jak najbardziej zbliżoną do światła dziennego.
Ja mam żarówki philips premium +30% światła(to co pisał Paweł).Płaciłem na BP po 14 zł za sztukę.Sa to 55/60(standard).Róznicę w oświetleniu widać i to dużą(oczywiście na korzyśc philipsów
Wszystkie te co mają napis xenon na opakowaniu to badziewie którego montować nie można(prawdizwy xenon to kosztuje z 5 tys zł albo i więcej).
Co do diod na aucie,to proponuję aby ich właściciele sobie je na dupie/czole itp(niepotrzebne skreślić) zamontowali a nie na samochodzie.Właśnie wróciłem z trasy i przy okazji chciałem zaapelować do wszystkich aby jak najczęściej regulowali wysokośc swiateł w swoich autach,bo w co drugim samochodzie światła walą w górę,po oczach innym kierowcom,tak jakby na długich jechali.
Pzdr Grzesiek
Mógłbym tu napisać jeszcze ze dwa razy tyle ale może za godzinkę bo cholernie zmęczony jestem w tej chwili
  
 
JA chyba sie skuszę na te filipsy.Nie mam jeszcze najgorszych świateł w samarce, ale widze już różnice(na minus) podczas nocnej jazdy gdy pada deszcz .DAwniej było lepiej
 
 
Cytat:
Co do diod na aucie,to proponuję aby ich właściciele sobie je na dupie/czole itp(niepotrzebne skreślić) zamontowali a nie na samochodzie.



czyżbyś te słowa kierował do kolegów z Łodzi??!!
  
 
Góral,znasz moje zdanie na temat ww.niebieskich diod.Nie mam tu na myśli nikogo konkretnego tylko każdego kierowcę który taki idiotyzm zakłada na samochód.
W Białymstoku to kasują za to dowody jak cholera i nie ma zmiłuj się.
  
 
Ja uważam że wygląd takiego autka z diodami jest to kwestia gustu właściciela i o tym nie powinniśmy w zasadzie dyskutować
inna sprawa to rozpraszanie i rażenie innych użytkowników dróg...
  
 
Konrii,własnie o bezpieczestwo mi chodzi.O nic innego.Wogóle nie wolno uzywać dodatkowego oswietlenia (mowa m.in. o diodach) w kolorach pojazdów uprzywilejowanych.