Jaka antena?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako zielony i niedoświadczony przyszły użytkowni CB-mobile proszę doświadczonych kolegów o poradę związana z montażem i rodzajem anteny jaką mógłbym zainstalować w moim samochodzie.
Mam do wyboru dwie anteny - magnetyczną oraz montowaną na stałe - zapytania:
1. Pierwsze pytanie dotyczy wygody w użytkowaniu (słyszałem że anteny często bywają kradzione z pozostawionych pojazdów - która z tych opcji jest wygodniejsza?),
2. Czy w przypadku magnetycznej jest możliwość przeniesienia zestawu do innego samochodu?
3. Czy rodzaj anteny wpływa na zasięg CB? - tak przy okazji - jaki zaproponowalibyście zestaw do "bezpiecznych" podróży? Chodzi o optymalny zasięg który może mnie ostrzec przed "przeszkodami na drodze?
Za odpowiedzi z góry dziękuję
  
 
1. Antene magnetyczna sciagasz wrzucasz do bagaznika albo bierzesz ze soba i nic na dachu nie zostaje. Gdy masz antene na stale to ja odkrecasz i chowaz ale uchwyt zostaje.
2. Tak
3. tak, zasieg w glownej mierze zalezy od anteny
  
 
Czy mógłbyś mi doradzić jakie anteny są najlepsze?
  
 
Cytat:
2005-07-31 21:47:03, Tomek_G pisze:
Czy mógłbyś mi doradzić jakie anteny są najlepsze?



ML-145 sirio np.
  
 
Jako ze w najblizszym czasie planuje zakup zestawu i radio jakie wybralem bedzie Uniden 520 (thanx for Goral za dobre rady), chce sobie dokompletowac jakas antene. Ma byc przyczepiona do rynienki dachu i skladana z tzw motylkiem, z tego co wiem to takie antenki z motylkiem robi firma LEMM i teraz jaka sobie antenke wybrac zeby byc z niej zadowolony, cena pasowalaby ok 100 zl no moze ciut wiecej

Ot np tu gosc na allegro ma pewien wybor antenek link do oferty, moze ktoras z nich
O np taka antenka - lemm AT-1000:

Częstotliwość 26,0 do 28,5 MHz
Moc maksymalna 400 W
Impedancja 50 Ohm
Zysk 6,5 dB
SWR 1.1 do 1.2
Długość 1680 mm
Waga 880 g
Transport Koszt przesyłki :
7 zł przelew / 12 zł pobranie.
Termin realizacji ? Wszystko w rękach Poczty !
Info Anteny są nowe, zapakowane w oryginalną folie Lemma.
Na anteny udzielamy 12 miesięcy gwarancji.
Na życzenie wystawiamy FAKTURĘ VAT, cena brutto.
Anteny bardzo dobrze się stroją i świetnie chodzą.
Ten model to młodszy brat TURBO 2001 ! ! !
  
 
Nie doradzę Ci czy ta antena Lemm AT-1000 jest dobra czy nie, bo tego nie wiem.
Wiem za to, że jest strasznie wielka (mam na myśli rozmiary obudowy cewki, ale to już kwestia gustu, widocznie mniejszej się nie dało zrobić - coś za coś ) i że jej zysk to owszem 6,5, ale nie dB! To jest wartość dBi, sprzedawca świadomie przekręca, wprowadza w błąd.
Po drugie cena jest zdecydowanie zawyżona, tą antenkę można kupić sporo taniej, za jakieś 100 zł...
W razie czego służę namiarami na o wiele tańsze i lepsze źródło
  
 
Ja własnie wczoraj założyłem Santiago 600 (również ma opcje rokręcenia i złożenia nad cewką) i w porownaniu z Presidentowską Merylandem jest rożnica spora na + Santiago. Tani nie jest ,ale uważam ,że dobra
  
 
Cytat:
2005-08-25 15:24:37, MacTB pisze:
W razie czego służę namiarami na o wiele tańsze i lepsze źródło



Bylbym zainteresowany

A antenka byla dla przykladu, Ma byc skladana bo mam niski garaz, jeszcze sie zastanawiam nad wierceniem dziurki na srodku dachu ale bardziej bym jednak wolal na rynience dachwej

Po prostu nie jestem do konca przekonany jaka antenke sobie kupic, dlatego prosze o porade
  
 
Doradzono mi taka antenke:

President Meryland

Antena samochodowa CB typu Meryland 7/8L wraz z przewodem 4mb RG-58,50 Ohm i wtyczką UC-1.Przy dobrej masie stroi się znakomicie nawet w ciężkich warunkach,przy wysokich globach,częściowo zakryta,strojenie za pomocą pierścieni na cewce,szczególnie polecam.
Dane techniczne
Częstotliwość 26,0 do 28,0 MHz
Moc maksymalna 500 W
Impedancja 50 Ohm
Zysk 5,0 dBi
SWR 1.1 do 1.2
Długość 1550 mm
Waga 250 g


Spotkal sie juz ktos z nia w realu ??
Jesli tak prosze o opinie
  
 
hmm

no to zamowilem zestawik, ma byc podobno we wtorek Mam nadzieje ze dobrze wybralem
  
 
Wlasnie odebralem przesylke, a w srodku:

- uniden pro 520
- antena president maryland (150 cm)
- uchwyt rynienkowy


A wiec wkrotece do uslyszenia na trasie
  
 
miałem identyczny zestaw i działał ok. Teraz mam Santiago 600.
BTW: Merylanda mam na sprzedaż.
  
 
Speedy, dlaczego sprzedajesz Marylanda? W jakim jest stanie i ile za niego chcesz? Jestem wstępnie zainteresowany.
  
 
Santiago dostałem w prezencie,.Poza tym ma mocowanie PL, a ja mam odpowiedni magnes (czasem z niego korzystam ,bo często zmieniam słuzbowe samochody). Stan anteny oczywiście idealny
  
 
To jaka cena? Napisz mi na Priv
  
 
Cytat:
2005-08-31 09:59:40, dcnt pisze:
Wlasnie odebralem przesylke, a w srodku: - uniden pro 520 - antena president maryland (150 cm) - uchwyt rynienkowy A wiec wkrotece do uslyszenia na trasie


Witam mam pytanie do kolegi odnośnie tego zestawu a dokładniej źródła zakupu no i jak to działa (jestem bardzo zainteresowany zakupem takiego samego)
  
 
Tutaj zakupione najlepiej pisac na maila, mozna troszke stargowac

Jesli zakup przekroczy 500 zl, przesylka gratis - tak bylo u mnie, a ja glupi chcialem sie o 5 zl targowac, a wtedy zaplacilbym pewnie z 15 za przesylke

Sprzet ladnie zbiera, dzis dostroilem.
Tylko troszke ciezko odniesc mi jego dzialanie do innych radiotelefonow gdyz nie uzywalem innego.
Filtr ANL to naprawde fajna sprawa

Jeszcze nie wiem jaki mam zasieg, nie testowano