Pytanko o odszkodowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
uszkodziłem ostatnio opone na wyrwie w jezdni

zgłosiłem fakt do zarządcy drogi a on skierował mnie do swojego ubezpieczyciela u ktorego ma wykupioną polisę na takie ewentualności

ubazpieczalnia wyceniła szkodę ale problem polega na tym że uwzględnili wymianę tylko jednej opony

moje pytanie w związku z tym:
czy warto walczyć z nimi i domagać się wypłaty odszkodowania za drugą oponę bo z tego co ja wiem niedozwolona jest wymiana tylko jednej opony na osi a więc muszę w tej chwili kupić dwie opony a kasę dostanę za jedną

co o tym sądzicie?
  
 
Skad masz ta informacje ze nie wolno jednej opony wymieniac ( przepis ) kolega mial dzwona i w serwisie toyoty wymienili mu tylko jedna opone gdzie jeszcze musial doplacic do niej amortyzacje a Ty mowisz ze trzeba dwie zmieniac
  
 
hmmm, nie kumam
mam założyć nową oponę z 7mm bieżnikiem a z drugiej strony zostawić taką co ma 3mm??

popraw mnie, ale mi się wydaje że tym nie będzie się dorze jechać w deszczu
  
 
Bo na jednej osi muszą być dwie jednakowe opony o identycznej rzeźbie bieżnika i w miarę równo zużyte.

Slawas - masz małe szanse na wyegzekwowanie kasy na drugą gumę . Znajomy wywalił na dziurze amorka a zapłacili za jednego , chociaż wiadomo że jak się wymienia to po obu stronach.
  
 
a ja ci powiem walcz
kosztow nie poniesiesz a powinni ulec
wiem jak w moim zarzadzie drog jest - zawsze placa za 2 opony
  
 
To ja mam takie pytanko : Po jakim czasie od zgłoszenia sprawy wypłata odszkodowania ulegaprzedawnieniu? (Zglosilem szkode a do dziisaj sie nie zglosilem z dowodem osobistym wlasciela pojazdu)
  
 
Cytat:
2005-08-09 15:12:29, slawas1 pisze:
hmmm, nie kumam mam założyć nową oponę z 7mm bieżnikiem a z drugiej strony zostawić taką co ma 3mm?? popraw mnie, ale mi się wydaje że tym nie będzie się dorze jechać w deszczu



Masz 100% racje tylko pan z ubezpieczalni nie bedzie na takich oponach jezdzil, kolega probowal walczyc z nimi ale nic z tego nie wyszlo - to znam jeszcze lepszy przekret ubezpieczalni - wymina jednego amortyzatora po koliozji i co wtedy jak bedzie sie auto zachowywac ?? a jak chcesz drugi wymienic to muszisz doplacic bo z samego OC sprawcy to chyba nie wystarcza , robia co chca bo takie sa przepisy
  
 
  
 
Oklepie kotleta.mam pytanko czy ktoś kozystal z firmy która odzyskuje zanizone odszkodowania? poleca ktoś coś jak to się robi?
  
 
firmy biorę ok 30-40 % odszkodowania za ciebie. Robią wszystko za ciebie, wysyłają pisma. Konkretnych nie ma bo działają regionalnie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
chyba sporo jak 30-40% jest sporo w internecie takich firm tylko chyba widze ze nikt z nich nie kozystal ;/
  
 
ja nie musiałem, dwa razy odszkodowanie mnie satysfakcjonowało.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach